Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Brak semi po wymianie na Li-po (potrzeba elektryka!)


Recommended Posts

Nie wiem czy wam nie mówiłem, ale w replice działa semi, tylko w tedy, gdy nie ma kulek:

Po przełączeniu z trybu auto na tryb semi, za pierwszym pociągnięciem replika strzela automatycznie, natomiast za drugim pociągnięciem (mogę się domyślać), że jakieś tam tryby się przestawiają i replika ma normalne semi. (mówię oczywiście o strzelaniu bez kulek).

 

Więc czy na pewno warto rozcinać te wszystkie kable? Nawet nie mam zapasowej złączki Tamiya, żeby to wszytko podłączyć do starego Ni-MH.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie w takim razie ze problem nie jest elektryczny a mechaniczny.

Po wlozeniu magazynka gdzies ci dociska cos - pewnie listwa wyboru semi auto - blokuje w jakis sposób przerywacz.

Bo za semi odpowiada tylko przerywacz. Jezeli nie podskoczy do góry i nie odciągnie kostki stykowej - będzie full auto.

Nic innego za przerwanie obwodu w ak nie odpowiada.

Ze zdjęcia wnosze ze listwa boczna - ta która się rusza i odpowiada za wybór semi - auto - jest zle wlozona i blokuje przerywacz.

Jakbym mial to w rekach to pewnie wyjasnie zajeloby z 10 min max. Ale tak zdalnie to ciezko zdiagnozowac.

 

Gryby był problem elektryczny - to wtedy w przypadku zwarcia mosfeta mialbys full auto bez naciskania triggera.

Gdyby bylo przepiecie - sam by po prostu strzelal.

Albo wogole by nie strzelal. Ale mosfet (zwykly nieprogramowalny) nie ma nic do braku semi.

Bo to jest zwykly mosfet tak ? Zadne tam programowalne gaty z ustawianiem bursta ?

Link to post
Share on other sites

Ta zwykły mosfet, lutowany przez mnie z wymienionych wcześniej części.

Dobra pogrzebię w tym i dam znać, czy coś się zmieniło.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale przed rozebraniem do zdjęć wszystko mechanicznie działało (na wyczucie) tak samo jak w stockowej wersji, ale to i tak nie ma znaczenia, muszę w tym pogrzebać, do serwisu nie oddam, bo nie ma żadnego w okolicy 100 km.

Link to post
Share on other sites

Ta zwykły mosfet, lutowany przez mnie z wymienionych wcześniej części.

Dobra pogrzebię w tym i dam znać, czy coś się zmieniło.

Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale przed rozebraniem do zdjęć wszystko mechanicznie działało (na wyczucie) tak samo jak w stockowej wersji, ale to i tak nie ma znaczenia, muszę w tym pogrzebać, do serwisu nie oddam, bo nie ma żadnego w okolicy 100 km.

 

Serwisu niema ale serwisant się napewno znajdzie, domnie masz 70km ale napewno w rzeszowie i okolicach ktoś serwisuje repliki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...