Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.515! Tak czy nie?


Recommended Posts

Cześć wszystkim :D Zgaduję że gdzieś już to pytanie było ale znalazłem tylko jeden temat z tą repliką związany i nie był on najświeższy więc postanowiłem napisać nowy :D

 

Jako pierwszą replikę oczywiście wybieram starego dobrego AGMa 003 ale jednak już korci mnie poszukać sobie następnej repliki.

 

Przeszukując taiwanguna znalazłem właśnie tą Cymkę (http://www.taiwangun.com/elektryczne/cm-515-dark-earth-cm) wygląda fajnie, cena też jakoś z kosmosu nie jest tylko teraz pytanie czy ona wytrzyma dłużej niż miesiąc strzelania? (Nie jakiegoś hardkorowego, bardziej typowego noobowego strzelania z ziomkiem raz w tygodniu)

 

Jeżeli znacie jeszcze jakąś replikę w podobnej cenie która nie jest kałachem (nie lubię, nie podobają mi się) fajnie by było jakbyście podlinkowali :)

 

Z góry dzięki i pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

Nie strzela tak samo. G5 ma krótką lufę i mniej fps w porównaniu np. z CM.028. W efekcie ma niższy zasięg, słabszą celność, ma mniejszą szansę na przebicie się przez roślinność.

Oczywiście, ponieważ to i to jest chińczykiem, może się trafić świetna sztuka G5, która będzie strzelać super, albo marna sztuka CM.028, która będzie strzelać słabo. Mimo wszystko stwierdzenie, że G5 nada się do lasu, jest troszkę naciągane w obecnej sytuacji, gdzie stockowa Cyma ma 410 fps, 430 po doszczelnieniu, gumkę zmienia prawie każdy, lufa przyzwoitej jakości to 100 PLN (przyzwoita w porównaniu z chińskim stockiem oczywiście), a tuning GB nie jest już ogromnym wydatkiem.

Mimo wszystko, mając budżet najwyżej na G5, pewnie faktycznie bym je kupił, ale raczej z zamiarem kupienia prędzej czy później czegoś konkretniejszego (lub tuningu rzeczonego G5, nie wiem na ile to opłacalne)

No i zależy jaki to las. Jak teren jest nierówny i możesz podejść przeciwnika, to spoko. Dodatkowo idzie lato i niektóre miejscówki są tak zarośnięte, że możesz sobie mieć 80 metrów zasięgu, a i tak widać na 20 ;) Wtedy G5 ze swoją mocą pozwalającą na strzelanie z bliska jest sensowne, niektórzy w takich warunkach właśnie odkładają wyśrubowane repliki i, mimo strzelania w lesie, używają replik przystosowanych do CQB.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...