Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć wszystkim.

Kupiłem niedawno używanego colta 1911 co2 KJW. Strzelał przez jakiś czas dobrze lecz ostatnio pojawił się problem:

 

Co kilka strzałów zamek nie cofa się dostatecznie daleko do tyłu aby odciągnąć kurek do dolnej pozycji przez co nie da się oddać strzału i muszę go ręcznie odciągać albo przeładować zamek. Rozbierałem już mechanizm kurka ale nie znalazłem przyczyny. Próbowałem również różnych kapsuł co2 i problem nie znika. Kurek zatrzymuje się, w że tak powiem "pierwszej pozycji".

 

Magazynki są szczelne, nie puszczają gazu.

Gdyby ktoś wiedział co może być tego przyczyną proszę o komentarz i pozdrawiam :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Możliwe, ale uszczelka to puszczałaby gaz raczej "równomiernie", prędzej cylinder nie zawsze może się uszczelnić i szczelina powoduje, że część gazu idzie na stratę, a to co zostało to za mało by napędzić pistolet w prawidłowy sposób. Bo zakładam, że wszystko smarowane i cylinder też jest ładny? Chodzić luźno to powinien, ale tylko tył/przód. Jak nadmiernie jeździ w górę/dół to źle.

 

Uszczelki to niby tanie rzeczy, ale gaziak to jednak takie dziwne zwierzę, że nie wszystko można sprawdzić tak łatwo jak GB.

Link to post
Share on other sites

Cylinder jest czerwony jeśli to ma znaczenie i chodzi też góra dół więc to może być tego przyczyną. Gdyby nowa uszczelka nie pomogła to można gdzieś dostać nowe cylindry?

 

ps. Oczywiście, gaziak smarowany i czyszczony po każdej strzelance a nawet raz na tydzień gdy nie jest używany (z nudów :D)

Edited by Lapidus
Link to post
Share on other sites

Ja bym się wstrzymał jeszcze z zakupem uszczelki ;-).

 

I by nie było:

- z magiem nie ma prawa się ruszyć. Zamek odciągasz na centymetr czy mniej, ta byś widział cylinder. Jak wtedy się poruszy to lipa. Powinien się ruszyć tylko po lekkim pchnięciu w tył... no i oczywiście przy za dużym ruchu zamka.

 

Ma być sztywno tylko w momecnie jak dostaje gazu. Dalej to leci razem z zamkiem do tyłu i nie ma znaczenia czy poruszy się na do góry/dół.

 

Też mam wersję z czerwonym cylindrem.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Gdy odciągam zamek jak mówisz (ten centymetr) cylinder się nie rusza, dopiero po lekkim pchnięciu wraca do tyłu.

 

Może to być wina źle działającego kurka?

Jest to jak by drugi problem ale on nie przeszkadza w działaniu colta. Chodzi o to, że któraś zapadka się wyrobiła i po naciągnięciu zamka unosi się on lekko do góry i czasem przy strzale zahacza o zamek. Mogę podesłać foto lub filmik jeśli trzeba

Link to post
Share on other sites

Mam to samo w Colcie KJW , wciąż szukam przyczyny bo wszystko sprawne i nasmarowane. Ale prawdopodobną przyczyną jest właśnie albo kurek albo lekki luz w tym całym komplecie (hop up lufa + obudowa lufy) co powoduje zahaczanie o takie żeberka od wewnątrz zamka. Muszę to lepiej zbadać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...