Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mikadorus

Użytkownik
 • Content Count

  1,921
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Daje to 630fps na 0.2g. Na kalkulatorze to nawet mp5k galaxy na kulkach 0.4g nie nadaje się do cqb :). Straszy mnie perspektywa przejścia na automat, jeśli limity bolt action zrównuje się z karabinami typu sr25 czy m14 GG, a chyba wiadomo, że wzór na uszczerbek to: Głupota(FPS x rof)/zabezpieczenie celu. I wszystko rozbija się o akceptację cholernie mocnych AEG i hpa z olbrzymim rofem i bóldupizm w stosunku do sprężyn/mancrafta, których osiągi nie zmieniły się od ponad dekady. Obecnie instalacja zwykłej sp170 guardera teoretycznie jest sprzeczna ze zdrową zabawą.
 2. Chłopaki, coś się zmieniło z limitami w bolt-action? Nagle dostaję informacje, że sp170 to za dużo, że to zabija ludzi i z choinki się urwałem. Zawsze składałem repliki by mieć ok. 500fps na docelowych kulkach (głównie 0.43g). Póki co takie śmieszki tylko na facebooku, ale boję się, że przeniesie się to na imprezy. Z ciekawości, ktoś jedzie na Vistulę?
 3. Zamek zablokowany z tyłu, czy z przodu?
 4. Ja bym zwrócił. Z rodziny 1911 warte uwagi (obecnie) są KJW i TM. CO2 i tanie klamki nie bardzo się lubią.
 5. Niezupełnie. Co do zasady tylko raz sprzedawca rzecz serwisuje/wymienia. Potem to kupujący wybiera sposób realizacji uprawnień wynikających z rękojmi. Tak upraszczając, bo nawet najprostszy komentarz art. 560 KC ma z 7 stron tzw. maczkiem.
 6. Wydawanie 400zł na zabawkę z plastiku to marnotrawstwo pieniędzy. Nieledwie drożej masz metalowe Rk boyi. Ten spartak wart jest 150zł.
 7. A ile osób składa repliki w zamrażarkach? Zastanawiam się po prostu, jak wszelkie testy szczelności wypadają w pomieszczeniu i przy -18c. Wydaje mi się, że to brak szczelności jest przyczyną padania GB w zimie (co widziałem wielokrotnie). A w kwestii nauki - dostałem kiedyś "opierdol" za podważanie praw fizyki, jeśli chodzi o zwiększanie się energii dla ciężkich kulek (w tej samej replice). Dziś każdy mówi o joule creepie, wtedy była to nowinka i pół wątku bluzgów, że mam "własną fizykę" - a wystarczył przecież chrono, replika oraz kulki o różnych wagomiarach, by przekonać się o pr
 8. Kolega pyta raczej o 500-510fps. Na 550fps (0,2g) przy doborze odpowiednich części do lufy ~40cm uzyskałby 500fps na kulkach 0,3g. Wiem, bo mój ulubiony "build" ma takie ustawienia. Do szturmówki to też najchętniej brałbym 500fps. Ot, są ludzie, którzy nie lubią wynalazków typu "full auto". I bezpieczniej i "realniej" niż napieprzanie seriami z midów/hi-capów.
 9. Jeszcze nie, ale to żaden nowatorski system. Podobne rozwiązania stosowane są w subkomorach. Tj. hmmm.. najłatwiej to chyba uznać za połączenie dyszy, gumki HU i komory. Mi to wygląda na połączenie subkomory "hop-up" z portowaną lufą. Imo fant niepotrzebny i nie da zbyt wielkiego efektu - przynajmniej nie w dobrze poskładanej replice. Natomiast do replik składanych "byle jak" to może być fajna lufa - zwłaszcza przy używniu słabo kręcących gumek HU.... tylko czy użytkownicy takich replik wydadzą 220zł na lufę, skoro nie potrafią wydać 30zł na ogumienie? Niestety w tej cenie można mieć n
 10. Da się- wszystko się da, ale wymaga to pracy. Jeśli padła komora to można to naprawić - ale może będzie to zrobione na stałe.. ogólnie bez rozkręcenia to głupio coś mówić.
 11. Socom Gear lancer l5 mam 5. Są ok.
 12. By wypadła lufa mogła paść komora HU lub któraś ze śrubek była obluzowna. Ale to może nie być przyczyna awarii, a skutek jeszcze innej niedoróbki ;-), ot, reakcja łańcuchowa.
 13. Nie ma takich luf promyka. Bez pomiaru fps, sprawdzenia szczelności itp. to można gdybać.
 14. U mnie dawał radę na sp140. Po 6k kulek wymieniłem, ale GG był w bdb stanie. Strzelałem semi.
×
×
 • Create New...