Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CZ 75 SP-01 SHADOW problem z przeładowywaniem broni.


Recommended Posts

Witam wszystkich. Jestem świeży w tematyce ASG. Kupiłem replikę CZ 75 Sp-01 Shadow firmy ASG w sklepie militaria. Po wystrzelaniu około 300 kulek wystąpiła awaria broni. Po wystrzeleniu około 3-5 kulek zacina się zamek, objawia się to tym że, zamek gdy się cofa samoistnie i powraca, zamek zatrzymuję się na kulce. Widać jak mechanizm który odpowiada za powtórne załadowanie kulki zatrzymuje się na samej kulce, która tkwi w magazynku. Zdarza się też tak, że magazynek się cofa prawidłowo następuje kolejny strzał ale kulka nie wylatuje bo nie została załadowana. Broń jest wyczyszczona i nasmarowana. Wcześniej się to nie działo. Używam kulek 25g i 20g. Na obu rodzajach kulek dzieje się tak samo. Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Witam. Wczoraj jeszcze raz rozebrałem broń i zobaczyłem że jedna uszczelka jest zdeformowana. Nasuwa się pytanie czy tego dla tego następuję zacinanie się zamka bo jest zwiększony opór? Pytanie gdzie mogę takie uszczelki kupić czy lepiej oddać to na gwarancje bo broń ma dwa tygodnie. Tylko nie wiem czy mi to uznają na gwarancji i pewnie będę bez broni z 14 dni.

 

https://zapodaj.net/...8c1729.jpg.html

 

Nie wiem czy dobrze dodałem zdjęcie tej uszczelki. Nie do końca jeszcze ogarniam to forum i nie widzę opcji dodawania zdjęc.

Link to post
Share on other sites

Militaria są ciekawym sklepem jeśli chodzi o gwarancje... mam doświadczenia sprzed bodajże 8-10 lat i z tego co pamiętam było marnie. Na forum też się ludzie skarżą. Ta uszczelka co dałeś jest przecież w każdym sklepie z uszczelnieniami. Dotnij z kawałka gumy i będzie działać.. ale to raczej nie jest Twój problem z pistoletem.

 

Z jakich kulek strzelasz? Daj do nich link. Daj też link do gazu.

 

Przeładuj pistolet samodzielnie - czy wtedy podaje kulkę?

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Witam. Wszystko kupiłem w zestawie z Militaria.pl kulki jak i gaz. Na początki wszystko działało jak należy. Jak przeładuje ręcznie to załaduje kulkę za każdym razem.

Kulki mam 20g i 25g Gold Fire taki w butelce białe https://zapodaj.net/c815e12919b6d.jpg.html

Gaz w zielonej butli z metalowa dyszą ULTRAIR https://zapodaj.net/520823162d083.jpg.html

A od czego jest ta uszczelka? Bo myślałem że może ona przez to że jest zdeformowana stawia większe opory i dla tego zamek cofa się nie do końca i z mniejszą siła przez tarcie.

Edited by anntek
Link to post
Share on other sites

Przede wszystkim spróbowałbym na innym gazie (pożycz od kogoś na manewrach) - byle nie zielonego abbeya. Po drugie porządnie przeczyścił i nasmarował.

 

ŁT-43, pędzelek i smarujesz prowadnice zamka by powstał taki cienki film ze smaru. Smarujesz też sprężynę powrotną i jej prowadnicę. Oczywiście wcześniej to porządnie czyścisz - np. husteczka z benzyną. Sprawdź też prowadnice zamka, czy nie ma nadlewek i syfu. Pistolet powinno się często pielęgnować. Smar lubi chwytać brud więc trzeba czyścić regularnie...

 

Prawdopodobnie przez lekkie tarcie samego mechanizmu zamek nie ma siły się cofnąć by załadować kulkę. A jak zamek przy powrocie ma mało energii to łatwo by się zblokoał nawet na kurku (przynajmniej w coltach). Winna jest temu słaba sprężyna powrotna w połączeniu ze zbyt słabym gazem lub tarciem mechanizmu, które hamuje ruch zamka (ale w tanich klamkach ta sprężyna musi być słaba, bo i zamek jakiś super nie jest i szybko by padł).

Link to post
Share on other sites

A co do uszczelki która jest zdeformowana. Jej wymiary nie są takie standardowe. To nie jest oring, bo nie jest ogrągła, jej boki są kwadratowe no i ma odpowiednią grubość nie bez powodu. Co do gazu używam go od początku, myślę że gdyby był słaby to na samym początku miał bym już problem. Pistolet przedmuchałem sprężonym powietrzem wymyłem go i nasmarowałem. Jak będzie trzeba mogę wymyć go w wannie ultradzwiękowej bo taką posiadam i w alkoholu izopropylenowym podgrzanym.

Edited by anntek
Link to post
Share on other sites

Po prostu ją dotnij z kawałka gumy. W sklepach z uszczelnieniami to mają. Sprzedają na metry takie gumowe maty - poproś o ścinki. Sprzedawca dał mi po prostu kosz z odrzutami i sobie dobrałem.

 

A kolega wie do czego ta uszczelka służy

Link to post
Share on other sites

Miej duży dystans do tego sklepu. Bądź co bądź płacą im za sprzedaż, a nie za doradztwo. Wystarczy, że doda się słowo "to może być" i mają dupochron jak stracisz pieniądze, a nie będzie działać. Oczywiście może być inaczej w Twoim sklepie, ale rzadko jaki sklep dobrze doradzi. Ba, nawet to, że replika czasem sama chwilę strzela uznali mi za normę (a wystarczyło dogiąć styki).

 

Może podpytaj na manewrach, czy nikt się tego nie podejmie... bo warto by spojrzeć na stan uszczelek, tłoczka, cylinderka...ten kurek zbadać. Serwis sklepowy takie sprawy może olać, a jeszcze możesz się wkurzyć przez czas naprawy. W sklepie to bym sprawdził jedynie czy to nie wina magazynka - o ile pozwolą użyć innego.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

A więc dzisiaj zabrałem pistolet na warsztat. Usunąłem tą uszczelkę co pokazywałem na zdjęciu i wszystko wróciło do normy. Jednak ta uszczelka była winna temu że nie popychał zamek dalej kulek. Mam jeszcze jedno pytanie czy jak oddam duża serie strzałów np około 150 kulek i broń jest bardzo zimna a magazynek prawie lodowy, może się zdarzyć że nie będzie chciała strzelać s powodu spadku temperatury związany z częstym strzelaniem i schłodzeniem magazynka i broni przez gaz.

Link to post
Share on other sites

Dodaj tam gumę. Lub coś dotnij zamiast tego co usunąłeś. Zobaczysz czy wszystko wróciło do normy. Jeśli wadziła - co jest ciężkie to wróciło do normy. Jak nie wadziła i to, że teraz działa jest wynikiem mniejszego oporu sprężyny po usunięciu uszczelki to nadal masz schrzanione i tylko czasowo rozwiązałeś problem. Nie bez przyczyny jest tam guma, a nie metalowa podkładka.

 

Normalne w gaziakach, że się schładzają. Im zimniej tym gorzej strzelają. Spadają wtedy fps i masz słabsze strzały. Bodajże z wszystkich green gazów to najlepiej wypadł tzw. "black gas", który dawał na tyle duże fps (ok. 230-40) w klamce to pozwalał na oddanie kilku strzałów. Test był robiony po schłodzeniu magów z różnymi gazami w zamrażalniku. Nie pamiętam tylko ile te magi tam były. W temperaturze pokojowej ten black gas różnił się tym, że było o 20-30fps więcej (w porównaniu do propanu).

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...