Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dziwny dźwięk i brak wystrzału


Recommended Posts

Jo, mam replikę może z tydzień (Replika karabinka BI-3281) i robiłem wszystko zgodnie z poleceniami Blachy z Tanich Militarii (chodzi o konserwacje magazynka itp.). Niestety podczas strzelania ostatnio karabin przestał reagowań na wciskanie spustu. Myślałem że to z powodu rozładowanego akumulatora.

Naładowałem akumulator i okazało się że to nie jego wina, a przy bliższej inspekcji słychać, że karabin wydaje dźwięki jakby chciał strzelić ale był np. zablokowany. Wydaje mi się że może to być zblokowany tłok jednak nie wiem jak go odciąć bez rozkładania karabinu czego chcę uniknąć. Z góry dzięki za pomoc i sorry za jakieś złe tłumaczenie problemu. :icon_confused3:

Edited by Yatsomo
Link to post
Share on other sites

Daj to komuś doświadczonemu, może batka padła lub jakimś cudem masz zbyt mocno dokręconą śrubę dociskową. Jeśli to zacinka to nie obejdzie się bez rozbierania GB. Wtedy oddaj na gwarancję itp.

 

Możesz zdjąć górne body i zobaczyć w jakim położeniu znajduje się tłok - to może, ale nie musi być miarodajne w zależności od tego jakie dziury posiada GB/cylinder. Ewentualnie po zdemontowaniu frontu możesz sprawdzić to patyczkiem po szaszłyku (tępą stroną) wsadzasz od strony dyszy i możesz już stwierdzić gdzie dokładnie znajduje się tłok).

 

Z drugiej strony skoro nie umiesz rozebrać repliki to wiedza, co jest przyczyną awarii dużo Tobie nie pomoże, a jeszcze coś schrzanisz i będzie wesoło.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

" Wydaje mi się że może to być zblokowany tłok jednak nie wiem jak go odciąć bez rozkładania karabinu czego chcę uniknąć. Z góry dzięki za pomoc i sorry za jakieś złe tłumaczenie problemu."

A bateria jest pewnie stokowa, i tu masz rozwiązanie, stary te akumulatorki są tak słabej jakości że większość ogniw jest po prostu na start rozwalona, i mimo że ją naładujesz, i ma ona te swoje 8/9v to Nie da ci takiej mocy jak powinna. lipo np daje ci spokojnie te 25/30A, a (7,4v 1300mAh czyli bez szału, bo wiem są batki które wycisną z siebie ze 100A), a ta twoja bateria z kartonika może ci da 2-3 max 5A a to dla silnika i takiego obciążenia to jest nic, miałem to samo przy swojej pierwszej replice, przez 2 tyg replika żyła a potem tłok zatrzymał się na maxa napięty, i bateria nie dała rady, fakt jeden że przez to ubija ci się teraz sprężyna, ale na serwis tego dawać nie musisz, wepnij po prostu normalną baterie od kogoś

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...