Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym trochę pogrzebać przy mojej replice i zastanawiam się od czego zacząć.

Chciałbym nieco podnieść moc repliki ale to nie jest najważniejsze. Istotniejsze jest dla mnie uszczelnienie całości tak aby FPS były stabilne.

 

Trochę poczytałem forum jednak tematy o AUG są już nieco stare.

Więc wyczytałem że warto wymienić płytkę trzymającą gearbox na metalową. Tylko jak taką wykonać CNC??

 

Tak więc:

cylinder, głowica cylindra, dysza, głowica tłoka - taki zestaw

https://gunfire.pl/product-pol-1152202851-Wzmocniony-zestaw-cylindra-z-aluminiowa-amortyzowana-glowica-tloka-do-AUG.html

do tego jakiś tłok - tylko jaki??

 

MOSFET i kable

https://gunfire.pl/product-pol-1152204774-Uklad-Mosfet-Gate-NanoAAB.html

 

Zastanawiałem się też nad jakąś lufą, do tego flat-hop i może aluminiowa komora hop-up ( o ile warto to kupować )

 

W jakiej kolejności się za to zabrać?? od czego najlepiej zacząć? wszystkiego na raz nie dam rady zrobić także jakoś muszę sobie to rozłożyć na raty.

 

Jaki chciałbym uzyskać efekt końcowy?? hm.. wymyśliłem sobie aby replika miała powiedzmy 450fps na mocniejszej sprężynie - tylko jakiej? bez przesadyzmów... no i na słabszej w okolicach 390-400 fps

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Daj sobie spokój z tym zestawem. Cylinder zostaw stock, nie ma sensu go wymieniać jeśli jest odpowiedniego typu i nie jest mocno uszkodzony. Głowice tłoka aluminiową też odpuść, przy mocach o jakich pisałeś jakiś POM'owy SHS za 20 zł zrobi dobrą robotę i nie będzie nadwyrężał szkieletu, ani powodował większych wstrząsów niż to konieczne. Głowice cylindra weź metalową CNC z przeznaczeniem do AUG albo G36 (długą). Przy czym odradzam wyroby Airsoft Engineering, bo ciężko do nich dokleić sorbo, które też możesz zamontować. Dysza albo łatwo dostępna czeska AirsoftPro albo niebieska plastikowa CA, której dawno nigdzie nie widziałem ale jest o wiele lepsza. Ta z zestawu lonexa też daje radę ale nie wiem czy występuje osobno. Tłok niezmiennie polecam niebieski SHS z pełną metalową szczęką, przy czym koniecznie musisz wkleić listwę w tłok i to nie na "supełglu" tylko jakąś wzmacnianą epoksydę typu płynny metal. Do tego poprawne AOE i możesz go tyrać na full auto przy sprężynie 170. Mosfet spoko, sam korzystam z produktów tego producenta i tylko raz coś się popaliło w najtańszej dostępnej odmianie. Komory nie ma sensu wymieniać bo żadna dedykowana do AUG niczego nie wniesie. Ja u siebie mam komorę ProWin'a do G36 przykręcaną do szkieletu, która robi robotę, ale rzeźba jest przy tym niesamowita żeby to wpasować. Jeśli chodzi o lufę to ja nie polecę Ci niczego poniżej promyka, przy czym to już są koszta. Z całą pewnością warto wymienić gumkę HU, ja stosuje fioletowego promyka i działa świetnie. Co do flat-hopa to miałem jedno podejście na zestawie promyka i z racji słabych efektów odpuściłem.

 

Jeśli idzie o kolejność: gumka>dysza>głowica cylindra>lufa>głowica tłoka+tłok>sprężyna i opcjonalnie zębatki jeśli się skończą. W między czasie mosfet, ale bez niego też da się żyć. Do mocy 450 powinna Ci wystarczyć SP120 Guardera, a do 390 - 400 nada się idealnie ta mocniejsza z zestawu dołączonego do repliki. Wszystko przy założeniu że będzie szczelnie. Istotne jest też żebyś to wszystko dobrze poskładał bo o crash-test nie trudno. Tematy o podkładkowaniu, AOE i sorbo znajdziesz bez problemu.

 

[Edit] Płytkę dociskową odrysuj na grubej (3 - 4 mm) blasze np aluminiowej czy innej i dotnij flexem, ale tylko tą górną część ze śrubami. Na nią doklej kawałek grubej, twardej gumy i dokręcaj oryginalnymi śrubami. Zyskasz trochę miejsca na baterię i mosfet.

Edited by progressive
Link to post
Share on other sites

Chodzi o ten tłok? https://gunfire.pl/p...wych-zebow.html

były tam jeszcze jakieś dwa niebieskie w tym jeden "odchudzony"

Głowicę cylindra znalazłem taką https://gunfire.pl/p...wych-zebow.html

 

Zakupy będą robione na początku lipca więc jeszcze trochę czasu na przemyślenia jest...

Pomyślę też nad sorbo, jak będzie możliwość to zrobię

 

Tak apropo tego MOSFET... też taki masz u siebie? jak to wtedy upchnąć wszystko? czy może bezpiecznik wywalić?

 

Gdzieś widziałem pisałeś też że warto wymienić płytkę utrzymującą GB na metalową. Jak podejść do tematu? gdyby nie to zagłębienie u dołu płytki sprawa byłaby prosta...

 

A co do komory to czytałem jak się z tym męczyłeś

 

Dzięki :)

Edited by Arczi85
Link to post
Share on other sites

Tak dokładnie ten tłok, ale tak jak wspominałem - z pudełka do niczego się nie nadaje. Trzeba wkleić tą listwę. Warto też przygotować dobrze powierzchnię pod klejenie. No i na bank trzeba wyciąć 1 - 1,5 zęba do AOE.

 

Sorbo jest wyjątkowo przydatne przy mocnych sprężynach lub wysokim ROF'ie, no i we wszystkich nie CNC szkieletach V2, ale to Ciebie nie dotyczy.

 

Ja obecnie używam MERF 3.2 ale w dosyć nietypowym zastosowaniu. Tego, o którym pisałeś nie znam, ale wygląda na niewielki. Jeśli masz baterię o normalniej wielkości to po przerobieniu płytki dociskowej upchniesz wszystko w "kolbie". Jeśli masz większy pakiet to może być problem. Ja używam, a właściwie to używałem, lipo 11.1v 2200mah więc wywaliłem wszystko na ładownicę zewnętrzną. Chociaż bez mosfetu chyba nawet wchodziła na wcisk, jednak nie polecam oddziaływać brutalną siłą na pakiety lipo, bo bywają wybuchowe przy uszkodzeniu mechanicznym. Bezpiecznik jest Ci w zasadzie zbędny, chyba że dorobisz się tego mosfetu to przemyśl sprawę, bo gwarancja tego producenta wymaga używania bezpiecznika. Z drugiej strony zarzeka się on, że mosfety są ultra zabezpieczone i nic ich nie weźmie. Tutaj decyzja zależy od Ciebie. Ja bezpiecznik sobie zintegrowałem z wtyczką i mi nie przeszkadza.

 

Jeśli chodzi o płytkę dociskową to tak jak napisałem w poprzednim poście. Zagłębienie pod koszyk silnika nie ma znaczenia bo docinasz jedynie górną część płytki. Ma z tego wyjść mniej więcej półokrąg z dwoma otworami pod śruby.

 

Nie wiem jakiego nominału jest stock sprężyna, ale w trzech sztukach tych replik które robiłem wychodziło około 400 fps na tej mocniejszej i chyba 320 - 330 na tej słabszej.

Edited by progressive
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie :)

Wg. gunfire.pl MOSFET ma jakieś 4,5cm na 2cm no i + wtyki do tego od kabli, batkę mam 1500 LiPo 7,4V - duża nie jest, jak trochę pomaglować tym to chyba się wszystko wciśnie... ewentualnie wywalę obudowę bezpiecznika ( plastikowa dość spora ) i sam bezpiecznik owinę taśmą.

 

Zobaczę jak z tym sorbo, widzę że ciutke kosztuje... ale co tam. Nie wiem jeszcze jaką sprężynę będę chciał wcisnąć tam.

Na chwilę obecną to chciałbym uzyskać jakieś 450fps ale przede wszystkim zwiększyć zasięg... na tym mi najbardziej zależy... kupię jakąś precke i pobawie się flat hopem... gdzieś tu mi się rzuciło w oczy że około 70m na tej replice można uzyskać.

Dziś byłem na strzelance i na stock sprężynie chrono pokazał 124m/s czyli to chyba jakieś 410fps - póki co full stock

Tak sobie gadaliśmy ze znajomym to wywnioskowaliśmy że to musi być m120... ale znowu jak wpakowałem kiedyś słabszą sprężynę którą dał mi znajomy to wyszło na chrono 108-110m/s - rzecz w tym że jest on prawie pewien że była to sprężyna m90 lub m95...

Link to post
Share on other sites

Po doszczelnieniach na słabszej sprężynie stockowej miałem 375fps, na mocniejszej w okolicach 410. Teraz siedzi M120 i to daje lekko poniżej 440 (po ubiciu sprężyny; przed było 460). Wychodzi na to, ze w Twojej replice jest dobra szczelność. Z miejscem pod różne pierdoły nie ma problemu- mam batkę 2200mAh, mosfet i jeszcze jest luz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...