Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AEGIS: SpecOps - 25-27.08.2017


Recommended Posts

AEGIS: SpecOps

 

io0tae.png

 

Zapraszamy na IV edycję leśnych manewrów z wykorzystaniem replik ASG „AEGIS” organizowanych przez Legion of Pretorians.

 

Tym razem gra będzie organizowana w odmiennej od poprzednich formule (zwykłe symetryczne milsimy pozostawiamy na edycję majową na którą zapraszamy już za rok).

 

Gramy w formule zbliżonej do legendarnego BlackOpsa, czyli czeka Was starcie całkowicie niesymetryczne. Po jednej stronie zorganizowane siły zbrojne broniące własnego terenu, po drugiej małe (do 6 osób) oddziały bojowe najemników, mające przeniknąć na teren nieprzyjaciela, wykonać szereg zadań i opuścić teren operacji (najemnicy konkurują i walczą także pomiędzy sobą). Najemnicy nie posiadają żadnej bazy i po wejściu na teren gry są zdani tylko i wyłącznie na siebie.

 

FABUŁA GRY

Nazew po rozniesieniu w pył regularnych formacji Bałucji osiągnął pełną dominację w regionie.

 

Z uwagi na zatargi Bałucji ze społecznością międzynarodową (wybryki z bronią chemiczną, pogwałcenie konwencji genewskiej itp.) uzyskanie wsparcia militarnego na drodze oficjalnych kanałów dyplomatycznych wydaje się być niemożliwe.

 

W obliczu nieuniknionej już inwazji Nazewu na stolicę Bałucji – Sovetskoye (Советское), Prezydent Bałucji, ekscentryczny miliarder z mocnymi, agenturalnymi korzeniami decyduje się na wynajęcie najlepszych zespołów psów wojny z całego świata, aby te przeprowadziły precyzyjne i zabójczo skuteczne operacje specjalne na terenach opanowanych przez Nazew.

 

Pikanterii zleceniu prezydenta dodaje fakt, że zespoły po wykonaniu zadania dostaną do podziału pomiędzy siebie okrągłą sumkę 100.000.000,00 zielonych. Nie trudno się domyślić, że nie wszystkie grupy najemników dotrą do upragnionego celu…

 

KIEDY

1800 25AUG2017 - 0800 27AUG2017 (godziny orientacyjne)

 

GDZIE

Potwierdzimy w najbliższym czasie - trwa dogrywanie terenu, który w tej grze będzie prawdopodobnie liczył kilkadziesiąt km^2.

 

STRONY

W grze występują 2 strony:

1. Siły Zbrojne Bałucji - walcząca jako zorganizowana sił, której zadaniami będzie:

- poszukiwanie i eliminowanie oddziałów najemników,

- wykonywanie zdań patrolowych,

- obrona własnych obiektów w tym HQ, które NIE JEST strefą bezpieczną (może być atakowana przez przeciwnika).

 

2. Najemnicy:

- każdy oddział walczy przeciwko wszystkim,

- brak jakiejkolwiek bazy terenowej - oddział musi być w stanie przetrwać w terenie tylko z wyposażeniem które wnosi na teren gry (brak możliwości doładowania magazynków w inny sposób niż zdobywając je na przeciwnikach),

- celem jest przetrwanie oraz realizacja maksymalnej liczby zadań,

- zwycięża zespół który skutecznie się ewakuuje jednocześnie wykonując określoną liczbę zadań w trakcie rozgrywki.

 

MECHANIKA GRY

- uproszczony RED system,

- system KIA: Najemnicy = koniec gry, Bałucja = kara czasowa 4 godziny (8 godzin jeśli nie zostanie wykonana procedura MEDEVAC)

- możliwość brania jeńców (szczegóły zostaną dookreślone w regulaminie)

- osłony balistyczne nie grają

- limit amunicji real x1,5, broń wsparcia max. 500 kulek per box (dodatkowa amunicja przenoszona tylko w boxach)

 

POJAZDY W GRZE + REFUNDACJA KOSZTÓW PALIWA

1. Drużyny występujące w grze po stronie Bałucji mogą zgłaszać pojazdy do udziału w grze. Ponadto w grze będą brały udział samochody organizatora. Liczba samochodów będzie limitowana.

2. Każdy pojazd, dla którego gracze zadeklarują że będą gotowi udostępnić go również dla innych graczy (w granicach rozsądku - nie chodzi o "oddanie" samochodu) otrzyma od organizatora ryczał na pokrycie kosztów paliwa (1,5zł x przejechane kilometry, minimum 100 zł).

3. Limit kilometrów na grę wynosi 200 km.

 

JAK MOŻNA SIĘ ZAPISAĆ

Bałucja: https://goo.gl/forms/rNbVaxU5DviS80QH2

Najemnicy: zapisy tylko przez wysłanie maila na aegissf2015@gmail.com - liczba oddziałów Najemników ograniczona, organizator zastrzega sobie prawo selekcji zgłoszeń.

W zgłoszeniu należy podać: nazwę drużyny, listę zgłaszanych operatorów (2-6 osób) oraz ich imię, nazwisko, nick, dane kontaktowe dowódcy (telefon, mail).

 

DO KIEDY MOŻNA SIĘ ZAPISAĆ

Najemnicy: 14 lipca 2017 (wpłaty do 21 lipca)

Bałucja: 4 sierpnia 2017 (wpłaty do 11 sierpnia)

 

WYMAGANIA WOBEC NAJEMNIKÓW

1. Liczebność 2-6 osób (zgłoszenia mniejszych i większych oddziałów nie będą rozpatrywane)

2. Wymagane wyposażenie: aparat fotograficzny, wyposażenie potrzebne do przetrwania 2 nocy w lesie bez uzupełniania zapasów oraz możliwości bezpiecznego noclegu, repliki

3. Zalecane wyposażenie (dodatkowe względem pkt. 2): aparat fotograficzny z zoomem optycznym, replika broni snajperskiej

 

Zapisy dla obu stron NIE SĄ JAWNE - prosimy o kontakt z organizatorem w celu potwierdzenia czy poprawnie się zapisaliście.

 

KOSZT

100 zł / osoba

 

WPISOWE OBEJMUJE

1. Koszty przygotowania scenariusza i zadań, terenu gry, map i wyposażenia uczestnika

2. Ubezpieczenie NNW

3. Identyfikator

4. Odznakę potwierdzającą udział w manewrach

5. Kamizelka odblaskowa do oznaczania KIA

Edited by Janek^
Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

AKTUALIZACJA

 

TEREN GRY:

Mamy już wstępną zgodę na teren - gra będzie się rozgrywała pomiędzy Lubawą a Olsztynkiem (czyli prawie tam gdzie ostatnio) -> https://goo.gl/maps/v5bXFeAAnvP2

 

MAPA AO:

teren.png

 

Gra oczywiście nie zajmie całego przedstawionego terenu tylko będzie się rozgrywała gdzieś na nim, ale ponieważ w tej edycji szczegółowa mapa to jedna z ważniejszych informacji wywiadowczych odpowiednie mapy szczegółowe z lokalizacjami istotnymi dla gry zostaną przekazane bezpośrednio dowództwu Nazewu i grupom Najemników w późniejszym terminie (zdecydowanie odradzamy dzielenie się nimi).

 

REJESTRACJA:

Podobnie jak w poprzedniej edycji w dowództwie Nazewu maksymalnie 3 osoby mogą zostać zwolnione z opłaty.

 

Dla przypomnienia sama rejestracja:

Nazew: https://goo.gl/forms/rNbVaxU5DviS80QH2

Najemnicy: zapisy tylko przez wysłanie maila na aegissf2015@gmail.com - liczba oddziałów Najemników ograniczona, organizator zastrzega sobie prawo selekcji zgłoszeń.

W zgłoszeniu należy podać: nazwę drużyny, listę zgłaszanych operatorów (2-6 osób) oraz ich imię, nazwisko, nick, dane kontaktowe dowódcy (telefon, mail).

 

 

 

PS. Jak zauważyli uważni w 1 poście jest błąd - jako strony powinny być Nazew (a nie Bałucja) i Najemnicy. W rejestracji już poprawione, tutaj nie mogę edytować postaw więc zostawiam już bez zmian.

 

PPS. @marcin_d: Jak to mawiają, mówisz masz ;-)

Link to post
Share on other sites

Poniżej pierwsza zajawka fabularna - uwaga, w niektórych opisach fabuły mogą się pojawiać elementy związane ze scenariuszem rozgrywki :)

 

 

JAK MOŻNA SIĘ ZAPISAĆ

Nazew: https://goo.gl/forms/rNbVaxU5DviS80QH2

Najemnicy: zapisy tylko przez wysłanie maila na aegissf2015@gmail.com - liczba oddziałów Najemników ograniczona, organizator zastrzega sobie prawo selekcji zgłoszeń.

W zgłoszeniu należy podać: nazwę drużyny, listę zgłaszanych operatorów (2-6 osób) oraz ich imię, nazwisko, nick, dane kontaktowe dowódcy (telefon, mail).

 

DO KIEDY MOŻNA SIĘ ZAPISAĆ

Najemnicy: 14 lipca 2017 (wpłaty do 21 lipca)

Bałucja: 4 sierpnia 2017 (wpłaty do 11 sierpnia)

 

 

+++++

14:37 GMT+2

28/05/2017

+++++

Pogranicze Bałucji i Nazewu

+++++

Generał Skurov kucnął przy ciężko rannym żołnierzu Bałucji. Spod boku kamizelki balistycznej sączyła się powoli niemal czarna krew, stale zasilająca powiększającą się bordową plamę. Zaciśnięte zęby, przyśpieszony oddech oraz ściekające po twarzy rannego strużki potu stanowiły świadectwo obezwładniającego bólu przejmującego kontrolę nad ciałem konającego. Skurov patrzył w zamyśleniu gdzieś poza horyzont, nie zwracając uwagi na licznie tlące się pogorzeliska i kłęby gryzącego dymu, co raz przysłaniającego grzejące w tym dniu niemiłosiernie słońce.

 

- To już koniec kolego. Wiem, że zrobiłbyś dla mnie to samo. – Wyszeptał Skurov dobywając jednocześnie z kabury Makarov’a.

 

Chwilę później dźwięk pojedynczego wystrzału rozdarł leśną ciszę, podrywając do lotu kilka ptaków.

 

Resztki rozbitych ostatniej nocy oddziałów Bałucji w chaotycznym odwrocie wycofały się z ofiarnie bronionych pozycji. Dowództwo zwlekało z odwołaniem swoich oddziałów do ostatniej chwili, właściwie mogąc liczyć jedynie na cud. Ale cud nie nadszedł. Nazew podczas tej operacji był nie do zatrzymania.

 

14m6x3d.jpg

 

+++++

16:04 GMT+2

28/05/2017

+++++

Sovetskoye (Советское), Sztab Generalny Sił Zbrojnych Bałucji

+++++

Potężny stół konferencyjny, wokół którego zebrani byli dowodzący siłami zbrojnymi Bałucji przykryty był licznymi laptopami, mapami, zdjęciami satelitarnymi oraz pustymi kubkami po kawie.

 

Ubrany w mundur polowy prezydent Sandałov wkroczył do sali otwierając z impetem dwuskrzydłowe drzwi.

 

- Jebie tu jak w męskiej szatni po meczu z dogrywką. Przewietrzyliby tu lepiej, pieprzeni partacze. – pomyślał podchodząc do pustego fotela na szczycie stołu.

- Raportujcie. Po kolei. Ivan? – Prezydent wywołał do odpowiedzi jednego z generałów.

- No więc mam dobrą i zł… - Rozpoczął nieśmiało Ivan

- Kurwaaa!!! – Przerwał prezydent zamaszyście uderzając w blat. - Wzywacie mnie w trybie pilnym do sztabu z krótkim komunikatem, że wojska rozbite, utrata zdolności operacyjnych, chujnia i padaka, a Wy mi tu o dobrej wiadomości?! Do rzeczy kurwa i nawet nie próbujcie wybielać i owijać w bawełnę!

- A więc do rzeczy, 83% stanu osobowego oddziałów wojsk lądowych niezdolna do walki, w odwrocie na całej linii frontu. Wojska pancerne rozbite. Lotnictwo rozbite. Infrastruktura obronna, wysunięte stacje radarowe oraz bazy polowe wyrzutni pocisków balistycznych – całkowicie zniszczone. Ostatnie punkty oporu w sektorze D04, D06 i D07 upadły dziś o świcie. – Referował generał.

 

W sztabie zapadłą grobowa cisza, zakłócana jedynie „pykającą” świetlówką na suficie.

 

- Dobra, dawaj tą dobrą wiadomość. – jęknął Prezydent.

- Nie wzięli nas na sucho. Trochę potrwa, zanim ustabilizują swój potencjał bojowy na poziomie umożliwiającym im zajęcie Sovetskoye. – odparł nieco spokojniej Ivan.

- Ile mamy czasu? – Podjął wątek Prezydent.

 

Sandałov lustrował siedzących wokół stołu generałów. Wszyscy, bez wyjątku nie wytrzymywali konfrontacji ze spojrzeniem nieobliczalnego Prezydenta i spuszczali wzrok.

 

- Dwa, góra trzy miesiące. – Rzucił w końcu Intruderowsky.

- O ja pierdolę…. – zatrwożył się Prezydent. – Nie ma szans, abyśmy i my byli gotowi, mam rację?

- Nie ma najmniejszych szans. Nawet przy ogłoszeniu powszechnego poboru nie zdążymy zamienić hodowców kóz w żołnierzy mogących stanowić jakąkolwiek przeszkodę dla zaprawionych w bojach operatorów Nazewu. – Ivan rozłożył ręce w geście bezradności.

 

Prezydent siedział zamyślony. W końcu wstał i ruszył w kierunku drzwi. Tuż przed wyjściem odwrócił się do sali:

- No nic, załatwimy to inaczej. Podzwonię w kilka miejsc, a wy ogłoście natychmiast powszechną mobilizację, uruchomcie intensywne szkolenia defensywne oraz rzućcie wszystko, co tylko nam zostało na ufortyfikowanie stolicy, ze szczególnym uwzględnieniem lotniska i portu towarowego.

fdx6s6.jpg

Link to post
Share on other sites

Kilka pytań

- Nazew będzie miał jakąś bazę gdzie będzie mozna sie zakwaterować, zostawić graty etc czy raczej na garbie i spanie w polu?

- co z pirotechniką, dostępna, niedostępna?

- łączność oddzialów w polu ze sztabem oparta na GMS, PMR/FRS/LPD, czy RFki?

Link to post
Share on other sites

1. Nazew będzie miał stałą bazę i "park maszynowy". Przy czym nie będą to budynki tylko obóz. Organizator dostarczy część rzeczy - typu agregat, woda, namiot dla sztabu itp. Czyli można się zakwaterować, zostawić graty i wrócić spokojnie przespać. Rzeczy do bazy też będzie można dostarczyć samochodem (na czas gry w bazie będą mogły zostać tylko samochody in-game).

2. Zależy od pogody - jako, że to koniec sierpnia to raczej nie, bo będzie ryzyko pożaru lasu. To podamy w ostatniej chwili, ale zazwyczaj nadleśnictwo się nie zgadza.

3. Jako organizator nie narzucamy formy łączności (poza tym, że nie GSM) ale w 99% przypadków jest to łączność na 2m / 70 cm.

Link to post
Share on other sites

Krótki Q&A odnośnie Najemników, bo pojawiło się ostatnio kilka pytań:

 

1. Szczegóły odnośnie tego co dalej - jakie będą zadania, regulamin itp. przekażemy Wam mailowo po otrzymaniu Waszych wpłat. Tych informacji nie możemy ujawnić publicznie, bo bardzo pomogłyby Waszym przeciwnikom. Natomiast podstawowe informacje organizacyjne otrzymacie po zakończeniu zapisów - czyli po 14 lipca.

2. Teren gry nie będzie ograniczony inaczej niż zadaniami do wykonania - czyli można z Olsztyna do Olsztynka iść przez Gdańsk, ale to zapewne nie pomoże wykonać zadań.

3. Sprzęt który jest podany jako "opcjonalny" nie jest wymagany do wykonania zadań, ale może w tym pomóc.

4. Zadania mogą być zarówno w dzień jak i w nocy.

5. Nie jest zapewne tajemnicą, że dostaniecie lokalizatory GPS które co jakiś czas (interwał znany tylko organizatorowi) będą ujawniać Waszą pozycję ścigającym, także kluczem sukcesu będzie mobilność, rozsądne dobranie ilości zabieranego sprzętu oraz dobre przygotowanie taktyczne i kondycyjne oczywiście.

 

Więcej informacji otrzymacie po zakończeniu zapisów.

Edited by Janek^
Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Nabór do najemników zakończony - do wszystkich zgłaszających się poszła informacja mailowa (prośba o kontakt jeżeli nie dotarła).

 

Nabór do sił Nazewu cały czas otwarty:

https://docs.google....iewform?c=0&w=1

 

Co dalej (dotyczy Nazewu, do Najemników wszystkie informacje będą trafiały osobnymi kanałami komunikacji):

1. Na początku sierpnia otrzymacie regulamin gry

2. Najpóźniej do połowy sierpnia powstanie forum do "knucia" dla Nazewu

3. Także najpóźniej do połowy sierpnia otrzymacie mapy terenu (będzie wersja ogólnodostępna i szczegółowa, którą otrzyma tylko dowództwo Nazewu)

 

Tymczasem nasz medevac szykuje się do pracy ;-)

1zbgaqh.jpg

Link to post
Share on other sites

1. Jesteśmy po wizycie terenowej i ustaleniu z leśniczymi terenów wyłączonych z rozgrywki (nie jest ich dużo) - w przyszłym tygodniu powinna się pojawić finalna wersja mapy terenu. Pracujemy też nad dopasowaniem zadań do ustaleń z Lasami - co ważne, w tym roku grę Nazew będzie mógł wygrać grę, nawet jeśli nie uda mu się wyeliminować wszystkich Najemników.

2. Mamy dobrą (zwłaszcza dla Najemników ;-)) informację na temat HQ Nazewu - teren jest dość luksusowy i być może Nazew będzie miał mniejszą ochotę wychodzenia na poszukiwania ;-) Będzie też możliwość zamówienia wyżywienia na terenie parkingu - szczegóły i lista zgłoszeń wkrótce (z przyczyn oczywistych możliwość ta dotyczy tylko Nazewu, Najemnicy będą mogli zarezerwować sobie śniadanie/obiad w niedzielę). Niestety jednak HQ Nazewu będzie strefą wyłączoną z gry (ale nie będzie to miało wpływu na rozgrywkę).

3. I jak mawiają, last but not least, zamieszczamy regulamin rozgrywki - zachęcamy do lektury, bo jest mocno zmieniony w porównaniu do majowego Aegisa (zwłaszcza w zakresie: rany/leczenie, limity FPS, jeńcy). Link do regulaminu: https://drive.google...MGd1NllSX1lSR0U

Dodatkowe informacje będą przekazane już poszczególnym stronom w rozkazach.

 

PS. Uwaga na żmije ;-)

 

20170721_105324.jpg

20170721_105329.jpg

img_131.jpg

IMG_20170721_114230.jpg

IMG_20170721_123958.jpg

upload photo

Link to post
Share on other sites

W odpowiedzi na pojawiające się pytania:

1. Mail z informacją o wpłatach o osobach które zgłaszają się do Nazewu wyjdzie do Was dopiero po zakończeniu zapisów (czyli 4 sierpnia 2017 r.). Dla przypomnienia link do zapisów: https://goo.gl/forms/rNbVaxU5DviS80QH2

 

2. W najbliższy weekend planujemy kolejną "zajawkę" fabularną bezpośrednio powiązana z fabułą gry.

 

3. Aktualizacja regulaminu ze względu na spływające pytania:

a) dodano rozdział 11 o łączności (ważna informacja o kanałach na których łączność jest zakazana)

b) doprecyzowano, że ładunki do wysadzania samochodów może wydawać tylko organizator,

c) jaśniej opisano zasady zabierania ID zabitym i rannym,

d) jakieś pomniejsze zmiany edycyjne nie wpływające na rozgrywkę.

 

Link do regulaminu: https://drive.google...MGd1NllSX1lSR0U

Edited by Janek^
Link to post
Share on other sites

Obiecana "zajawka".

Ostatnia już mam nadzieję aktualizacja regulaminu (dopisano, że tylko pojazdy zakwalifikowane przez organizatora mogą brać udział w grze) -> https://drive.google...llSX1lSR0U/view

 

Przy tej okazji chcielibyśmy się zwrócić z apelem o skupienie się na przygotowaniu taktyczno-kondycyjnym a nie na analizach prawnych regulaminu. Nie chcielibyśmy za chwilę usłyszeć czy można na manewrach poruszać się na słoniach bojowych, skoro w regulaminie nie są zakazane i nie są pojazdem...

 

Zapisy: https://docs.google....iewform?c=0&w=1

 

+++++

17:26 GMT+2

17/07/2017

+++++

Sovetskoye (Советское), Sztab Generalny Sił Zbrojnych Bałucji

+++++

 

- Czyli podsumowując: umocnienia obsadzone chłopakami z 4-tej Zmechanizowanej i 2-giej Powietrzno- desantowej, wspieranymi szeregowcami z majowego poboru, a do kąsania przeciwnika grupy prywaciarzy z zagranicy. Kurwa Panowie, to się nie uda. – Ivan w zadumie zmarszczył czoło patrząc na mapę sztabową z naniesionymi oznaczeniami formacji.

 

- To było coś lepszego wykoncypować, a nie teraz bóldupisz Ivan. Staremu odpieprza, ale pomysł z najemnikami nie jest głupi. Poza tym chyba nie podpisałbyś się pod planem obrony opartym na tych nieopierzonych cywilach w świeżo wykrochmalonych mundurach, co? – ciągnął poddenerwowany Zagajew – Jesteśmy w dupie. A jak przeciwnik się przegrupuje i tu wjedzie, to pozostanie nam palnąć sobie w łeb w tym śmierdzącym sztabie.

 

- Dobra, no wiem przecież. Sytuacja jest krytyczna. – sapnął Ivan – a jak z odzewem? Wiemy już coś?

 

- Tak. Sekcja Organizacji Specjalnych ustawia zadania dla najemników. Słyszałem coś o kontraktorach z Francji, UK, Niemiec, Rosji i Korei Południowej. Ale jak zwykle najwięcej będzie Jankesów. Mówię Ci Ivan – Zagajew parsknął śmiechem – te psy się pozagryzają, jak tylko na siebie wpadną… i to wcale niekoniecznie dla tej pieprzonej forsy…

 

- Ehhh liczą na łatwy zarobek, a nie wiedzą, w co się pakują… Trzeba było dalej siedzieć w Afganie.

 

1444740.jpg

 

 

+++++

18:56 GMT+2

17/07/2017

+++++

Sovetskoye (Советское), Labolatorium dr E. Boli

+++++

 

Rozświetlony zielonym blaskiem Dr E. Bola spoglądał przez chwilę na wnętrze solidnej skrzyni, z której wydobywała się zielona poświata. Naukowiec w skupieniu lustrował zawartość skrzyni, a upewniwszy się, że wszystko jest w najlepszym porządku, ostrożnie zamknął wieko skrzyni. Labolatorium ponownie pogrążyło się w półmroku.

 

- Weź to ze sobą i dobrze tego pilnuj – Dr E. Bola poinstruował zakapturzoną postać, która w bezruchu stała po drugiej stronie laboratoryjnego stołu – We właściwym czasie to może potężnie namieszać… Tylko uważaj, aby nikt Cię nie przyłapał w drodze do Nazewu. Nie wytłumaczysz się z tego, co ze sobą masz, rozumiesz?

 

- Tak jest Doktorze. Mam nadzieję, że zgodnie z obietnicą nasi nowi mocodawcy zagwarantują nam warunki do spokojnego kontynuowania naszego badania… Jesteśmy już tak blisko przełomu…- Odparła zakapturzona postać.

 

- Zobaczymy. Muszę tu załatwić jeszcze kilka spraw, a potem do Ciebie dołączę. Spotkamy się tam, gdzie ostatnio, o tej samej porze– Skwitował to dr E.Bola

 

Przysłuchująca się całej rozmowie sprzątaczka pośpiesznie odsunęła głowę od drzwi słysząc zbliżające się kroki. Odskoczyła od drzwi w trzech susach i dopadła do opartego o ścianę mopa. Gdy drzwi się otworzyły, ta już od kilku chwil pucowała linoleum na mokro, nucąc przy tym ludową pieśń o majowych łąkach zaścielonych wielobarwnymi kwiatami.

 

infrared-videography-man-green-face.jpg

Link to post
Share on other sites

W tym roku na polu walki wielka kasa czeka na odważnych :-) Pytanie, co weźmiesz ze sobą żeby przetrwać pościg? A może to właśnie pościg przejmie Twoją kasę? Pozostały 3 tygodnie żeby się przekonać...

 

20645821_1444287955619541_401870730_n.jpg

20677098_1444297318951938_82750902_o.jpg

 

 

PS. Do wszystkich zapisanych do Nazewu wyszedł przed chwilą mail z szczegółami odnośnie wpłaty i tego "co dalej".

PPS. Jeśli ktoś chciałby się dopisać prosimy o kontakt mailowy na adres: aegissf2015@gmail.com

Link to post
Share on other sites
 • 3 weeks later...

Za nami 2 noce polowania i uciekania w 120 osobowym gronie, czyli AEGIS: Spec Ops.

Zadanie postawione przed Najemnikami okazało się tak trudne, że całą grę przetrwały tylko 2 osoby (Pigs of War - kryptonim ALFA - pod dowództwem Kufla), jednak ze względu na zdobycie zbyt małej liczby punktów nie zostało im zaliczone zwycięstwo w grze (niemniej już samego przetrwania gratulujemy, bo łatwe to nie było). Kilka teamów (zwłaszcza GRW WIDMO, kryptonim TOPOL) miało lepsze wyniki w zadaniach, jednak nie udało im się dotrwać do końca. Najwięksi pechowcy zostali zaatakowani już praktycznie w momencie startu, a pierwszy cały zespół został "zdjęty" po około 3 godzinach gry.

Słyszeliśmy głosy, że niemożliwe było uciec i że "to niesprawiedliwe". Spec Ops nie miał być grą sprawiedliwą - był grą w której trzeba było być dobrze przygotowanym, mieć trochę szczęścia i dawać z siebie 150% przez 36h. A reszta to pot i łzy, to atak ścigających właśnie wtedy kiedy po całej nocy postanawiacie coś zjeść po całej nocy ucieczki albo kiedy zdejmujecie przemoczone ciuchy. W dodatku jako, że w miarę postępu czasu coraz mniej było oddziałów, które trzeb było wyłapać więc poziom trudności rósł. Na pociesznie dodam, że złapanie uciekających ekip w terenie wcale nie było tak łatwe jak się to post factum wydawało, czego dowodem było kilkugodzinne polowanie pierwszej nocy na jedną z ekip, której skutecznie udało się oszukać pościg klucząc po terenie (pomimo że ten dysponował 2 samochodami).

Także Nazew nie miał łatwo - pilnowanie "doktora" (oddalonego o bazy o ponad 17km po drogach) i poszukiwania zasobników (nie zawsze na podstawie dokładnych koordynatów) pożerały dużo zasobów i czasu.

W dodatku w kluczowym momencie niewykryty wcześniej "kret" uprowadził jeden z samochodów transportowych razem z całą zdobytą do tej pory gotówką, co spowodowało dość duże zamieszanie w sztabie i de facto ustanie zorganizowanej akcji zwalczania Najemników na kilka godzin.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy uczestniczyli w imprezie, zarówno ścigającym jak i uciekającym, ale przede wszystkim osobie bez której impreza nie mogła by się odbyć czyli Barzo, który obsługiwał i udostępnił lokalizatory.

Podsumowując - działo się. W nadchodzących dniach zaprezentujemy Wam część z tego czego mogliśmy doświadczyć wrzucając zdjęcia, filmy i trasy zgrane z lokalizatorów. Zachęcamy Was do dzielenia się swoimi zdjęcia, opowieściami i AAR.

Niebawem otrzymacie także linka z ankietą, w której będziecie mogli się wypowiedzieć co Wam się podobało a co powinniśmy zrobić inaczej na następnej imprezie (sami też oczywiście mamy pomysły i wnioski, ale zawsze jesteśmy otwarci na Wasze sugestie).

Żeby umilić Wam oczekiwanie, podajemy kilka ciekawostek:

 • 4 auta w grze przejechały łącznie 800 km
 • auto organizacyjne - 950 km
 • cały teren obejmował ponad 45 km kwadratowych
 • na 49 Najemników, Nazew złapał lub wyeliminował 43 osoby, podczas gdy 6 Najemników poległo z ręki innych Najemników
 • VIP został ostrzelany 0 razy
 • z 10 teamów najemników 6 wybrało miejsce podjęcia ze strefy operacji w odległości nie większej niż 200m od siebie (pomimo że strefa miała kilka kilometrów długości)
 • operatorzy Nazewu zostali ugoszczeni przez miejscową ludność i poczęstowani rybą z ogniska
 • przepłoszyliśmy jednego kłusownika udało się także znaleźć i rozbroić wnyki
 • miano najszybciej uciekającego zespół najemników zdobył NAMS (kryptonim WIDMO), którego operatorzy w pewnym momencie osiągnęli prędkość 17km/h w pełnym oporządzeniu (wg wskazań lokalizatora)
 • kilku szczęśliwcom baterie w lokalizatorze rozładowały się już w sobotę w nocy

 

PS. Historia zwaśnionego Nazewu i Bałucji będzie miała ciąg dalszy. Plotki donoszą, że także Dr Cola nie powiedział jeszcze ostatniego słowa 1f609.png ;-)

 

 

 

21246238_1890782934270212_8838066632704989426_o.jpg?oh=e3aafd0272f31e77b1502df80e7112c2&oe=5A2D689D

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Create New...