Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

2 MOSFETy w replice - zadziała?


Recommended Posts

Witam, zakupiłem ostanio replikę G&G GSS Vintorez, która co prawda posiada mośka lecz nie spełnia moich wymagań (ma słabą reakcję na spust a ROF nie jest zadowalający dla mnie). Posiadam Gate Titan Complete Set i chciałem go przenieść ze starej M4 do Vintoreza tyle że mosiek w tej replice jest "zintegrowany" z repliką (spust nie działa gdy wyjęty jest magazynek lub gdy nie pociągniemy zamka) więc nie ma opcji go wyciągać. Więc moje pytania - Gate Titan będzie działał z tym mośkiem? Nic się nie spali?

Link to post
Share on other sites

Czas otwarcia bramki jest rzędu nanosekund, więc otwieranie ich jeden po drugim nie wprowadzi znaczącego opóźnienia. Z drugiej strony można zadać pytanie, co jest najsłabszym ogniwem w tym WSS... Stawiam na baterię, kable albo silnik. Mosfet staje się problemem dopiero jak się grzeje, ale kto go tam wie, może coś da.

Link to post
Share on other sites

Co prawda mam Vintoreza kilka dni, ale na miejscu słabego ogniwa postawiłbym na baterię. Jest to bateria customowej konstrukcji w kształcie "parówki" LiPo 7.4V 800mAh. Jak coś G&G dało przejściówkę na małą Tamiye przez co można używać zwykłych bateryjek ale skoro mówisz że można mieć 2 MOSFETy w replice to mam zamiar zrobić z przejściówki Deansy.

Link to post
Share on other sites

Udało mi się znaleźć baterię 11V do Vintoreza. Ten sam typ co z pudełka. LiMn 11.1V 1100mAh. Da radę? Jak coś podsyłam linka.

 

https://www.softairstore.de/G-G-Li-Mn-Battery-GSS-VSS-Vintorez

 

PS

Jeżeli się postaram mogę przerobić Vintoreza tak aby dopięcie innej lepszej batki szło bezpośrednio do mosfeta a nie przez wszelkie przejściówki i tą "wtyczkę" ze stockowej baterii.

Edited by DreyTG
Link to post
Share on other sites

Jak oryginalne są w tym samym kształcie to nie są to LiPo w takim razie. LiPo nie mają cylindrycznego kształtu, to jest Li-Ion w odmianie Li-Mn. Ładowanie i rozładowanie z tego co widzę podobne jak w LiPo, ale chemia inna i trochę inne parametry. 11.1V / 1100 mAh / 20 C powinno ładnie pociągnąć. Rof zdecydowanie podskoczy.

 

Co do kombinowania wejścia na normalne pakiety zamiast dedykowanych - coś za coś. Moim zdaniem te wynalazki G&G są o kant dupy rozbić, bo mocno się za nie przepłaca. W nagrodę mamy estetykę, ale sam zobacz. 40 euro (170 zł) za baterię o wartości 50 zł . Decyzja należy do Ciebie.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

1. O ROF się nie martwię. W MOSFEcie Gate mogę podkręcić/zmniejszyć ROF.

2. Z estetyką pal licho. Bardziej mi chodzi o komfort użytkowania. Łatwiej jest wyciagnąć taki "patyk" niż ściągać cały front repliki w celu podładowania bateryjki. Dodając jeszcze lutowanie nowych wtyczek i wiercenie otworu na kabel.

3. Jeżeli chodzi o wariant z modyfikacją kabli to taka bateria ma spoko specyfikacje?

 

http://m.redwolfairsoft.com/item_detail/31212-G%26P+11.1v+1200mAh+%2830C%29+Li-Poly+Rechargeable+Battery+%28Big+Deans+%2F+T+Connector%29

 

Miejsce na baterię w replice ogranicza się do długich sticków

 

Link to post
Share on other sites

mikadorus Osobiście nie miałem z nimi do czynienia ale patrząc na opinie w internecie i kierując się intuicją raczej można się spodziewać klasy średniej-niższej. Cięcie kosztów i te sprawy. Dać radzą radę, ale co z "długą i bezawaryjną pracą"? Problemem tanich mosfetów jest to, że dość szybko szlag je trafia. Jest jeszcze jeden argument przemawiający za drugim mosfetem. Ten stockowy w WSS obsługuje, z tego co zrozumiałem "smart funkcje" repliki. Jak on padnie to tak prosto go nie wymienisz (tzn. wymienisz, ale stracisz ww.). Jeśli jego rolą będzie wyłącznie włączanie "mocowego" mośka, to powinien być wieczny.

 

DreyTG ROF owszem, możesz regulować. Ale w dół. Nie jesteś w stanie zwiększyć go ponad to co daje bateria. Regulacja służy temu, żeby móc wpakować baterię 50C, mieć ultra-szybką reakcję na spust a jednocześnie nie pluć 15 kulek na sekundę.

 

Co do baterii G&P - wygląda ok, ale też trochę drogo. I jakości nie znam, a nie sądzę, żeby przebiło regularnych producentów baterii modelarskich, choćby Redoxa czy Turnigy. Kwestia jest tylko miejsca w replice.

Edited by hindus
Link to post
Share on other sites

Znalazłem dosyć pojemnego Redoxa 11.1V. Większego nie upchne. Jak tylko będzie dostępny to postaram się kupić.

 

http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/AKUMULATORY-BATERIE-I-PAKIETY/Ogniwa-i-pakiety-Li-Pol/Pakiety-akumulatorow-do-broni-ASG/Redox-ASG-2400-mAh-111V-20C-rozdzielony.html?pp=100&producer=3171

 

O bateriach 50C lub 30C od Redoxa mogę zapomnieć. Są to grube "kwadraty" więc na pewno nie wejdą nawet gdybym jakimś cudem "dodał" miejsca w replice.

Edited by DreyTG
Link to post
Share on other sites

Ok, w takim razie dzięki za pomoc. Jak coś mam zamiar nagrać filmik przedstawiający przebieg samego tuningu Vintoreza więc zainteresowani mogą zobaczyć jak układ kabli będzie wyglądać itp. Oczywiście na samym mosfecie się nie skończy. Filmik dopiero w dalekiej przyszłości bo muszę mieć trochę czasu i fundusze na części ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...