Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock TM - przeróbka spustu na podobny do prawdziwego


Recommended Posts

Cześć,

 

To mój pierwszy post na forum, nie miałem do tej pory do czynienia z IPSCAA ani ze zwykłym IPSC, docelowo chciałbym skupić się na broni ostrej i po zapoznaniu się z tematem myślę że treningi IPSCAA mogą być świetnym przygotowaniem oraz uzupełnieniem do treningu IPSC z bronią ostrą. Przeglądałem zarówno polskie jak i zagraniczne fora i nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi na jedno nurtujące mnie pytanie - czy da się spust Glocka TM przerobić tak aby przypominał prawdziwy jeśli chodzi o siłę nacisku? Z tego co udało mi się wygrzebać na zagranicznych forach siła nacisku na spust w Glock 17 TM jest mniej więcej o połowę niższa niż w oryginale gdzie wynosi ok 5 funtów. Wiem że na tym forum jest wielu speców od tuningu, może będą w stanie coś doradzić.

 

Jakie są plusy takiej przeróbki - możliwość treningu pracy na spuście zbliżonym do oryginału.

 

Minusy - pewnie taka broń będzie strzelała wolniej oraz mniej celnie od innych pistoletów ASG, jednak nie przeszkadza mi to ponieważ chciałbym używać tego pistoletu do przygotowań do IPSC a w żadnych zawodach IPSCAA nie będę raczej brał udziału (a na pewno nie z tą bronią).

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Nie da się tak utwardzic spustu w replice,by choć zbliżył sie do palnego oryginału. Ale nie przejmuj się tak tym spustem. Strzelając dublety w palnym IPSC(a jest to najczęściej spotykany sposób ostrzelania tarczy),przy drugim strzale nie odpuszczasz już spustu do końca ,tylko tak do 1/3 i naciśnięcie spustu do drugiego strzału jest dużo lżejsze. Piszę tu o Glocku.

A tak w ogóle,IPSC airsoftowe jest naprawdę świetnym treningiem do wersji palnej. I nie chodzi to o wierne odwzorowanie masy pistoletu,czy pracy spustu. Uczy nawyków bezpiecznego i zgodnego z regulaminem,szybkiego poruszania się po torze z odbezpieczoną bronią. To sprawia kłopot wszystkim początkującym. Za to dostaje się najwięcej DQ. Praca na spuscie to dalszy element do wypracowania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...