Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36 Boyi vs G36 JG + różnica między taiwangun, a gunfire


Recommended Posts

Witam wszystkich.

 

Po fazie przejścia z "muszę kupić snajperkę" i kilku godzinach spędzonych na poszukiwaniach postanowiłem, że zainwestuję w G36. Mam do was dwa pytania. Którą firmę bardziej polecacie?

 

G36 od Boyi: https://gunfire.pl/product-pol-1152199142-Replika-subkarabinka-G-001-EBB.html

 

G36 od JG: https://gunfire.pl/product-pol-1152189535-Replika-subkarabinka-JG0638-V2-czarna.html

 

G36 od JGv2: http://www.taiwangun.com/elektryczne/608-works-j-g

 

Chciałbym również zapytać czym różnią się produkty z linku 2 i 3? Czy coś poza ceną je różni?

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, i już niebawem mam nadzieję, że spotkamy się na polu :)

Link to post
Share on other sites

G36 Boya jest wykonane o wiele estetyczniej od JG, szególnie faktura tworzywa jest o wiele bardziej zadowalająca. Jest to też zupełnie inna konstrukcja: kopia Aresa a nie Marui. Różnice: beznarzędziowe rozkładanie, QSC, mikrostyk, odwzorowany blok gazowy, EBB do odłączenia (5 minut roboty). Bywa zaś zawodna w stocku, często zdarzają się wadliwe zębatki silnikowe. Każdy bardziej ogarnięty serwisant bardzo niskim kosztem zaradzi, nie ma się czego bać. Ostrzegam: zapomnij o adapterach na stanagi bo są ogromne problemy. Przy rozkładaniu ostrożność jest wskazana, bo można łatwo naderwać kable lub urwać dyszę. Absolutnie nie można bawić się rączką przeładowania bo pęknie i jest smutno.

 

Kurs dolara (hosanna!) wrócił do normy. G36 Boya powinno kosztować około 400zł i tyle jest warte.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź :)

 

Na szczęście nowe zębatki jestem sam w stanie zrobić, więc w razie czego nie powinno być żadnego problemu. Co do wartościniestety nigdzie nie znalazłem tego sprzętu o cenie oscylującej w okolicach 400 zł ;/ Kurs dolara wrócił do normy, lecz sklepy dzięki temu tylko powiększyły swoją prowizję.

 

Dodam jeszcze, że na początku nie mam zamiaru modować tej repliki. Chciałbym najpierw się z nią obyć, i poznać jej wady. Ma być to sprzęt na start, więc jeszcze obyty z asg nie jestem. Jedyne co wiem że zmienię, to wyłączę blowback. Z tego co czytałem da się to zrobić w g36 od boyi.

Link to post
Share on other sites

Liczę na to, że wolny rynek wymusi obniżenie cen, choć polskie sklepy rzeczywiście pozwalają sobie na za dużo. Fajnym przykładem są tanie&dobre stalowe midcapy cymy co w GF kosztowały 43 zł a u Krakmanów... 26 zł. Jedynie bałbym się jak mikrostyk będzie sobie radził bez mosfetu, bo w Aresie ponoć były problemy. Do mikrostyków też trzeba jak już mosfetów przeznoczonych do współpracy z nimi.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Dozbieraj może do M4A1 platinium E&L CNC + stal za niecałego kafla :icon_wink: Jeżeli nie ma ukrytych wad to stosunek jakość-cena powinien być przerewelacyjny. Kilka lat temu kupiłem gietę Boya z rozsądku i bardzo szybko plastikowość tej platformy zaczęła mi przeszkadzać, choć malowanie dusted/KSK wiele pomaga. Jeszcze MP5SD SRC za 750zł też jest fajnym wyborem, też HK :icon_wink: , tylko na start trzeba 500zł w tuning zainwestować by to strzelało.

Edited by Ryzbor
Link to post
Share on other sites

Zastanów się czy nie lepsza była by Gieta w wersji "K"

Lepsza do lasu a i pomieszczeniu jeszcze w miarę wygodnie da rade latać.

Jak na początek była by bardziej uniwersalna bo przy krótkiej bez tuningu zasięg jest slaby jak do lasu szkoda się denerwować , że go brakuje :)

 

A cena praktycznie identyczna :

http://www.taiwangun.com/elektryczne/608-2-works-j-g?from=listing&campaign-id=19

Link to post
Share on other sites

"Nowe" używki są po 350zł.

 

Zoller, tak mała różnica długości luf nie da większego zasięgu, a w CQB długość K będzie już mocno przeszkadzać. Najbardziej uniwersalne są właśnie subkarabinki. Jak kogoś nie zadowala zasięg to najpierw gumka, potem uszczelnienie i usprawnienie GB, a na koniec ewentualnie precka.

Link to post
Share on other sites

@szymo86 Dzięki za sklep. Też się niedawno natknąłem. A jak mówisz, że godny zaufania, to coś myślę, że po 10 będę zamawiać ;) Może ojciec zafunduje ^^

 

@zoller wiele osób poleca boyi, więc raczej już polecę w stronę tej firmy, ale dzięki za propozycję :)

Link to post
Share on other sites

Jedna rada. Nie zwalniaj sprężyny/tłoka bolt catch'em jesli zamek jest odsunięty. Przestrzel na semi i dopiero bolt catch. Dźwignia odpychająca blokadę jest dosyć miękka i mi sie "zeszlifowaļa" troszkę i bc nie hula;/ a nie wiem jak to nadrobic, bo to zaraz przy zębatkach , więc nadklejenia sie boję. Poza tym wsio ok.

 

Wysłane z mojego ASUS_X014D przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...