Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć. Zakupiłem gogle/okulary ochronne, tak jak w temacie, ale nie jestem w 100% pewny, czy nadają się one do strzelanek, gdyż mają współczynnik twardości F. Wiem, że okulary nie mogą mieć klasy wyższej niż F, jednakże wiele razy widziałem ludzi na strzelankach właśnie ze zwykłymi okularami (no chyba, że czegoś nie wiem i zamiast zwykłych okularów mają jakieś profesjonalne za 300 złotych :P). Jeśli nie będą na tyle wytrzymałe, to znajdę jakieś gogle z klasą B i je zakupię w przyszłym miesiącu. Dzięki za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Jak sam pisałeś okulary jako takie nie mogą dostać normy wytrzymałości wyższej niż F(T), chyba że można je przerobić na gogle i wtedy dostaną B(T), jeżeli polimer spełnia oczywiście normy wytrzymałości.

 

Nikt Ci nie powie, że wytrzymają/nie wytrzymają. Producent sam napisał, że testował je tylko na określoną w normach Ek. Przez lata ludzie grali w takich okularach i krzywda (prawie) nikomu się nie przytrafiła, ale gwarancji na to nie ma.

 

Ludzie, których widziałeś, mogli mieć okulary balistyczne - wyglądają podobnie jak okulary ochronne, ale zapewniają wytrzymanie nawet postrzału ze strzelby. Wtedy mogą kosztować te 150 - 300 PLN i więcej. Niestety, ale za R&D oraz zdobycie (i utrzymanie) certyfikatu płaci się duże pieniądze.

 

Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie, jak oceniasz ryzyko i czy opłaca Ci się zainwestować w droższy model.

 

Osobiście posiadam jeden z prostszych balistycznych modeli, który da się już dostać za mniej niż 200 PLN, ale daje dobre krycie oczu i okolic i do tego ochronę ze sporym zapasem przed wszystkim, co lata na strzelankach.

Link to post
Share on other sites

Rozumiem :) Poza tym, nie od razu Rzym zbudowano, jak to się mówi, dobranie odpowiedniego sprzętu ochronnego, tak samo jak i repliki musi 1. kosztować, 2. wymaga czasu. Cóż, mam co chciałem - przestrzelę je przy najbliższej okazji, wezmę zapasowe jakieś gogle od brata (który ich nie używa). W przyszłym miesiącu znów będę musiał zainwestować, mundur będzie na samym końcu bo nie wygląd się liczy tylko ochrona :)

Pozdrowienia :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...