Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka/bateria do CM028


Recommended Posts

Hej, niedawno miałem problem z wyborem repliki, ale po poradach, jakie tu dostałem i komentarzach przejrzałem na oczy i mogę przyznać, że mimo miłości do wyglądu eMek, to zdecyduję się na AK, i wybrałem (polecaną przez was) replikę CM028. I tutaj pojawia się problem: jaką baterię oraz ładowarkę dobrać do tejże repliki? tak, żeby nie padała po kilku minutach zabawy i żeby (w miarę możliwości oczywiście) ładować replikę bez konieczności rozładowywania jej w 100%?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o aku to szukaj czegoś z lipo najlepiej. 7.4v wystarczy. Co do pojemności to kupuj największą jaką tylko zmieścisz do kolby.

Co do ładowarki to już inna bajka bo tu kwestia budżetu. Jak masz kasę i chcesz kupić dobrą ładowarkę to ja bym szukał coś pokroju imaxa albo redoxa alpha. Jak nie chcesz od razu inwestować to polecam imax b3 czy coś podobnego. Na początek powinno wystarczyć.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ze stokową batką można się pobawić i to dobrze. Bo to nie ona jest problemem a dodawana do zestawu "ładowarka". To najnormalniejszy mostkowy prostownik bardziej psujący pakiet niż go ładujący. Stokowy pakiet ładowany dobrą mikroprocesorówką odwdzięczy się poprawną pracą.

I naprawdę radzę nie kupować najtańszych ładowarek a szarpnąć się na coś w podobie wymienionego wcześniej Imaxa b6 ( jest kilka podobnych funkcjonalnie modeli) bo takimi ładowarkami nie naładujesz tylko LiPola ( i to o ograniczonych parametrach) a całą gamę pakietów różnych technologii ( od zwykłych aku ołowiowych po LiFe ).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witajcie, czy filmik

dokładnie ukazuje jak mam ładować LiPo? Zamówiłem sobie Turnigy nano 7,4V 2200mAh, 40C/50C i słyszałem dwie wersje, jedna by ładować prądem 2A a druga prądem 0,9A (rzekomo niski prąd ładowania uszkadza LiPo) Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć i powiedzieć mi krok po kroku jak ładować moje LiPo? Posiadam imax b6 a karabinek to cm028. Jeśli mogę się wzorować na filmiku i nie uszkodzę nówki LiPo to po prostu napiszcie, pozdrawiam Was :)
Link to post
Share on other sites

Witajcie, czy filmik

dokładnie ukazuje jak mam ładować LiPo? Zamówiłem sobie Turnigy nano 7,4V 2200mAh, 40C/50C i słyszałem dwie wersje, jedna by ładować prądem 2A a druga prądem 0,9A (rzekomo niski prąd ładowania uszkadza LiPo) Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć i powiedzieć mi krok po kroku jak ładować moje LiPo? Posiadam imax b6 a karabinek to cm028. Jeśli mogę się wzorować na filmiku i nie uszkodzę nówki LiPo to po prostu napiszcie, pozdrawiam Was :icon_smile:

Powiem więcej - im mniejszy prąd ładowania tym lepiej dla ogniwa. Natomiast LiPo można ładować naprawdę dużym prądem, także powyżej 1C, czyli w Twoim wypadku 2.2A (1C) to nie jest nic nadzwyczajnego. Mimo to nie polecam niepotrzebnie ładować "szybko" bo zawsze to wyższa temperatura ogniwa i większe ryzyko wyjścia jakiejś wady czy zmniejszenia żywotności pakietu. Czyli np. jak chcesz mieć baterię gotową za 6h, to dzielisz pojemność w mAh przez ilość godzin i dostajesz prąd (w mA). 2200 / 6 = 366 mA czyli ustawiasz na 0.3 albo 0.4A.

 

Oczywiście jeśli nie ma potrzeby ładowania wysokim prądem, to najlepiej ładować przez tryb BALANCE.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...