Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-01w Problem z selektorem. Przerywa.


Recommended Posts

Witam.

Otóż sytuacja jest taka... Zima jest. Brak strzelanek. Replika właśnie od serwisanta wróciła. Sprawność sprawdzana niestety w warunkach domowych, aniżeli polowych, ale wszystko wydaje się ok. Działa jak marzenie w porównaniu z przed.

Mineło kilka miesięcy bez aktywności airsoftowych (wiecie... trochę śniegu napada i tryb komandosa wyłączony, więc nikt nic nie organizuje :P), a replika jak leżała, tak leży. Jedyne co, to co jakiś czas przestrzeliwuje ją dla sprawdzenia stanu działania (lub z nudów).

No i dzisiaj przychodzę, podpinam baterię... i zonk.

Coś dziwnego dzieje się z repliką!

Dobra... oto problem...

Pierwsze co się stało, to czasami replika nie reagowała na spust. Ot strzela strzela strzela i nagle brak reakcji. Odczeka się kilka-kilkanaście sekund i działa ponownie. Dosyć to niepokojące, szczególnie że kiedyś kilka razy mi się zdarzyło, aby w środku rozgrywki replika przestałą reagować (po wymianie kabli i styków wszystko niezawodnie śmigało).

Druga sprawa - podczas braku reakcji czasami zdarza się, że spust zaczyna dziwnie działać. Odczuwalny opór razem z "kliknięciem" (tak jakby zamiast zwykłego spustu był pstrykacz). Nie jestem pewien, ale chyba się wtyki także (mała T na przejściówce z Dean) nagrzewały. Możliwe, że zdawało mi się.

Klikanie znika po przełączeniu selektora na safe.

Trzecia sprawa - sam selektor się po prostu zaciął. Ciężko to opisać... Po prostu... nagle zaczął bardzo ciężko chodzić. Dodatkowo przy podniesionym deklu dźwignia odchylała się do góry wyżej niż powinna.

Aktualnie problem zniknął.

Z dodatkowych rzeczy dodam jeszcze że replika (praktycznie od kiedy ją mam) ma problem z selektorem. Ogień automatyczny działa tylko po przełączeniu z safe na auto. Po przełączeniu z semi na auto nadal jest ogień półautomatyczny. Ogólnie to się do tego przyzwyczaiłem. Ponoć to częsty problem w boyicach wynikający z zębatek selektora, no ale cóż... może info się przyda.

 

Replika sprawdzana zarówno na Lipo 7.4 jak i Nimh'u (na przejściówce z Dean na małą T)

 

Z rzeczy jakie były modyfikowane w replice:

- Wymienione kable i styki po problemie z brakiem reakcji.

- Wymieniona gumka (jak już pisze co zmieniłem, to napisze wszystko. Wiem że to nie ma związku z problemem, no ale wiecie... xd)

- Wymieniona prowadnica sprężyny

- Wymieniona dysza

- Usunięty bezpiecznik (powody...)

- Dodany MOSFET

- Wtyk mała T zamieniony na T connect.

 

To tyle. Za wszelką pomoc byłbym wdzięczny :)

Napisałem tuż po zaobserwowaniu problemu. Nic nie kombinowałem jak na razie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...