Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SR15 VFC problem z silnikiem.


Recommended Posts

Cześć. Dzisiaj podczas strzelania z repliki przestała ona nagle reagować na spust. Odkręciłem więc pokrywę silnika ale wszystkie kable były podpięte. Przykręciłem ją po czym oddałem kilkadziesiąt strzałów ale znowu przestało działać. Spróbowałem więc wyregulować silnik cały czas dokręcając śrubkę i naciskając spust. Replika oddała jeden strzał prawidłowo a przy kolejnym naciśnięciu spustu słychać było tylko kliknięcie tak jakby silnik miał problem z naciągnięciem sprężyny. Próbowałem regulować silnik jeszcze kilka razy z tym samym efektem. Ponadto wtyk mała tamiya mocno się nagrzewał. Po odkręceniu pokrywy silnika i podłączeniu baterii silnik zaczął normalnie się kręcić ale jak pokrywę silnika znowu przykręcę to przestaje reagować na spust. Do repliki podłączałem Ni-Mh 8,4 oraz LiPo 7,4 naładowane do 4,1 V na ogniwo . Przy obu akumulatorach efekt był taki sam. Macie może pomysł co może dziać się z tym silnikiem?

Link to post
Share on other sites

A może po prostu za mocno jest dociśnięty silnik do pierwszej zębatki w GB, może z jakiegoś powodu (uderzenie) szlag trafił "geometrię" zębatek? Jedna z nich się "przekosi" na swojej osi i koniec może "zamurować" cały GB - a co za tym idzie zatrzymać silnik.

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Silnik raczej nie jest za mocno dociśnięty. Próbowałem go regulować śrubką pokrywy silnika. Gdy silnik mocno docisnąłem replika oddała kilka strzałów po czym przestała strzelać. Gdy natomiast tą śrubę prawie całkiem odkręciłem to też oddała 1-2 strzały i znowu przestała działać. Próbowałem śrubę regulować jeszcze kilka razy dokręcając lub odkręcając ją. Efekt był taki: replika strzeliła parę razy albo całkowicie nie reagowała na spust lub po naciśnięciu spustu słychać było tylko takie kliknięcie jakby silnik nie mógł naciągnąć sprężyny. Z tego co zauważyłem to działo się tak niezależnie od dociśnięcia śruby.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...