Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wallop

Użytkownik
 • Content Count

  1302
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Joule Creep, opisywane było to przeze mnie na tym forum. Nawet pojawił się artykuł pi razy oko przedstawiający na czym polega to zjawisko. Za granicą trąbią o tym od 10 lat, w polszy dopiero od niedawna i to w sumie nadal pojęcie dość świeże. Jak zwykle jesteśmy zacofani.
 2. Specna Arms Edge, Evolution Airsoft, King Arms, Cm045 (i pochodne).
 3. Osobiście używam midow Castellan i większości klientom polecam właśnie te magazynki. Nie miałem jeszcze przypadku aby po zmianie komory jakikolwiek, dobry, polecany mag nie podawał kulek. Myślę, że w Twoim przypadku jest to kwestia doboru dyszy, gumki i ewentualnie montażu. Duże znaczenie mają także kulki zarówno ich jakość jak i waga. Castellan bez problemu podają nawet 0,48g.
 4. Dystansery dołączone do zestawu nie niszczą gumki. Sa bardzo dobrze, precyzyjnie i gładko wykonane. Stosuje gumki niebieska Madbull, zielona GG, fioletowa Prometheus i różowa oraz czarna Maple Leaf Macaron. Na każdej gumce podobne wyniki +/- 10fps. Zamontowalem tych komór naście i z żadną nie było najmniejszych problemów nawet jeśli chodzi o stock repliki. Montowalem je w replikach EA, EA-Dytac, VFC, SA Core, SA Edge, GG GC16, GG G2, King Armsach, E&L, APS, Arcturus, SR25 CA oraz PJ/AK, a całkiem niedawno w ICS dedykowaną. Repliki trafiały do mnie zarówno stockowe pod konkretny tuning jak i stockowe jedynie na wymianę komory i zrobienie flathopa. Niestety dołączone Dystansery wymagają dopasowania pod nie okna w lufie. Lufa PDI, Prometheus, Lambda, Steelbull, EdGi, ZCI, PPS, Maple Leaf, Guarder pasują do tej komory idealnie wraz z w/w gumkami. Lekki teflonfix zawsze wskazany. Czasem gumkę trzeba lekko dociac, skrócić aby można było bez problemu zamontować klips. Klips także bardzo dobrze dopasowany, o wiele lepiej blokuje lufę niż w innych znanych mi komorach. Zawsze lufę blokowalem kroplą kleju do gwintów, tutaj nie jest to potrzebne. Wzgledem innych komór nie ma w ogóle porównania. To pierwsza od wielu lat komora z którą nie trzeba się cackac aby uzyskać prawidłowy wynik fps i pracę repliki. Z nie jedna repliką cackalem się miesiącami, a od kiedy zamontowalem w takowej komorę Maxx, nagle pojawiły się prawidłowe wyniki, często wręcz magicznie.
 5. wallop

  Specna Arms - EDGE

  Nie wiem jak kulki mogłyby wpływać na pracę elektroniki chyba, że kable pociągnięte są na przód i magazynek w jakiś sposób powoduje zwarcie na przechodzących kablach. Jeśli kable są pociągnięte na tył, nie ma takiej możliwości. Sądzę, że bez otworzenia gb i podstawowego serwisu nie dowiemy się co tkwi w tych replikach. Miałem na ten moment 3 egzemplarze Specny Edge i w żadnej w/w problem nie występował. W sumie nie pamiętam abym kiedykolwiek się z czymś takim spotkał. Być może, że mosfet nawala bo kilka osób skarżyło się na to, że im się spalił przy mocniejszej sprężynie. Ewentualnie pobawić się i wymienić mosfet na inny w celu testu. Lepiej odesłać na reklamację, a nie gwarancję.
 6. Replika dość kiepska, według mnie nie warto w nią inwestować pieniędzy. Aczkolwiek zawsze części tuningowe możesz później przenieść do nowej repliki. Z komór definitywnie Maxx Model, żadna inna nie daje tak magicznych wyników. ProWin, Retro Arms czy jakieś inne komory rotacyjne powodują mega problemy z dopasowaniem gumki, dyszy i ogólnym spasowaniem. Co do reszty ulepszeń... zacznij od uszczelnienie gearbox'a, wymiany newralgicznych częsci, podkładkowania, smarowania, wymiany okablowania, demontażu ebb itd. Masa roboty z tą repliką.
 7. Założyłeś tutaj kilka tematów o swojej SR25 PJ, powiedz czy to do niej chcesz kupić ten tłok czy do innej repliki (jakiej)?
 8. Dość dobry, szybki i mocny silnik. Nie grzeje się jakoś mocno, jednak ma dość cienkie blaszki pod nasuwki przez co łatwo je wyłamać.
 9. Gumka niebieska Prometheus to syf. Nie zwalaj więc winy na komore. Sprawdź gumkę niebieska Madbull, fioletowa Prometheus lub zielona GG.
 10. Jak najbardziej komora warta swojej ceny. Dedykowany dystanser typu Omega długi i krótki oraz zwykle ramie dla konwencjonalnego dystansera. Zero problemów z doborem gumki i dyszy co jest chyba aktualnie największą zmorą większości komór. Prowin czy Retro Arms w ogóle nie ma podejścia do tej komory. Z PW czy RA zawsze miałem jakieś problemy. Repliki leżały u mnie po kilka miesięcy na serwisie bez oczekiwanych rezultatów. Przekonałem klientów do tej komory i repliki nagle zaczęły strzelać tak jak powinny. Perfekcyjna szczelność na całym układzie, zero problemów z podawaniem kulek no i genialnie rozwiązany system regulacji podkręcania kulek. Najlepsza komora ever. Wydaje sie być drogo, ale trzeba wziąć pod uwagę, że flat jest w zestawie przez co wystarczy dopasować tylko gumkę i lufę. Ciekaw natomiast jestem jak wypada nowa komora Retro Arms robiona na wzór Maxx.
 11. wallop

  SA-B15

  Weź do ręki obie i ściśnij je. Sprawdź która daje większy opór i zamontuj tą, która daje mniejszy. @UP gwarantuje Ci, że ta po prawej stronie jest słabsza. Długość spręzyny nie ma aż tak dużego znacznie co grubość drutu. Wątpie też aby ta po prawej dawała większy opór. Mam sporo sprężyn Specny i innych chińczyków.
 12. wallop

  SA-B15

  Ogólnie to "w palcach" powinieneś wyczuć, która sprężyna daje większy opór. Po zdjęciach widzę, że ta po prawej ma o wiele cieńszy drut, na 99,9% jest słabsza.
 13. wallop

  SA-B15

  Ta po prawej to słabsza. @Redmonk93 jeśli musi wyciągać gb z body to trochę lipa. Są też wersje bez QSC :)
 14. Wpada do mnie sporo NOWYCH replik ze zjechanymi zebatkami czy tłokami. Nawet na lipo 7,4V. I to nie chińczyki. Ostatnio VFC SPR i Krytac. Łożyska w Cymach to zwykłe ślizgi. Pomijając często źle wywiercone otwory na łożyska, same łożyska mają dość spory luz w tych otworach jak i na ośkach zębatek. Kolejno pomijając kiepskie, chińskie zębatki, nawet na prostych, dobrej jakości zębach nie da się tego poprawnie spodkładkować bez wymiany co najmniej łozysk. Komplet nowych łożysk to koszt 20-30-40zł, groszowa sprawa o wiele poprawia to kulturę pracy i zmniejsza opory.
 15. Jaki budżet... to raz. Dwa... poczytaj to forum, jest tutaj już dostatecznie dużo informacji abyś sam mógł coś wybrać.
×
×
 • Create New...