Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Baofeng UV5R i Nagoya UT108UV - problem z odbiorem


Recommended Posts

Witajcie, mam dziwny problem, próbuję nawiązać łączność z drugą osobą mającą taką samą antenę i radiotelefon, oba radiotelefony i anteny kupowane w tym samym czasie. Odbiorca słyszy mnie lecz ja nie słyszę jego... Dajmy na to: on zaczyna nadawanie a ja dopiero po naciśnięciu klawisza BAND, albo EXIT albo po wejściu w MENU zaczynam bardzo klarownie słyszeć nadawcę. Odległość między nami w lini prostej to nie więcej niż 2km. On w bloku -4 piętro antena na parapecie okna skierowanego w moją stronę, ja w szeregówce na poddaszu około 10m nad poziomem terenu antena za oknem któro jest od strony nadającego. Co ciekawe gdy wezmę antenę do środka i pozamykam okna to go słyszę. Dach pokryty dachówką. Z kolei jak zejdę i wyjdę za dom, to słyszę go bardzo dobrze. Tak jakby dopiero z odbicia.

 

Będąc w dowolnym miejscu gdzie mam problem z odbiorem po przełączeniu na antenę stockową drugą osobę słyszę a on mnie już słabiej.

 

Proszę o pomoc Was, gdyż prawdopodobnie więcej nas Baofengowców jest tutaj aniżeli na forach krótkofalarskich :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...