Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Głośna praca Hk416


Recommended Posts

Witam,

Mam pewien problem rozłozyłem reple, wyczyscilem, wstawiłem podkładki, wysmarowałem.

Replika z kulkami działa tak:

 

a tak sam GB:

I tu pytanie, co tak głosno chodzi? Złe podkładkowanie? Silnik?  W repli wsadzone:

tłok SHS AOE,

wyciszona głowica tłoka Elementa,

Cylinder shs do głowicy

Dysza shs 21,4mm

Link to post
Share on other sites

Ale, że co Ci głośno chodzi? Z kulkami słychać, że się sensownie "spręża". Jeżeli chodzi Ci o to "jęczenie" to może być wszystko - złe podkładkowanie, łożyska, coś z którymś z kół zębatych. Ale może się okazać, że ten zestaw łożysk, silnik itp który tam masz tak po prostu ma i będzie tak "jęczał". To co podałeś czyli elementy cylindra, tłoka najmniej robią w kwestii tego co tu słychać. To praca całej reszty generuje taki dźwięk. 

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Dla mnie to tu wszystko jest w miarę ok jeśli chodzi o dźwięk. Zbyt dużo po filmiku wywnioskować nie można poza tym, że masz cholernie wolną reakcję na spust przez co głównie słychać zębatki.

 

Jaka sprężyna i jaki akumulator?

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Sprawdź spodkładkowanie i wypoziomowanie zębatek, sprawdź docisk silnika. Zamontuj sorbopad 40 lub 70D. 

 

Powiedz jeszcze ile masz fps'ów na tym zestawieniu. Jeśli masz ich zbyt mało wskazywać to będzie na nieszczelność, która powoduje brak kompresji i przez to odgłos strzału jest o wiele głośniejszy. M120 G&P z podwójnym łożyskowaniem powinna dawać 420-440fps (o ile nie jest ubita).

Link to post
Share on other sites

Hmm dziwne rzeczy opowiadasz... masz dwa filmiki na jednym masz wszystko w kupie i słychać że raczej jest OK. A na drugim nie masz komory i w zasadzie dźwięk jest taki sam z wyjątkiem uderzenia tłoka o cylinder z racji braku komory i sprężania... 

Link to post
Share on other sites

Thor, strzelając bez kulek nie da się określić po dźwięku czy replika jest szczelna. Przy strzelaniu kulkami ze szczelnej repliki słychać fajny odgłos sprężenia, bardzo specyficzny, stłumiony i o wiele bardziej cichy niż bez kulek. Jeśli szczelności nie ma, dużej różnicy pomiędzy strzelaniem z kulkami, a bez nie będzie. Tutaj kolega na obu filmikach strzela bez kulek, jedyną różnicą jest założony/zdjęty upper co oczywiście też może wpłynąć na dźwięk.

 

Po tych filmikach można jedynie wywnioskować (tak czy siak bardzo ogólnie) jak poskładana jest sama mechanika repliki tj. zębatki, silnik, tłok. 

 

Overek97 przyczyną nieszczelności może być naprawdę wiele rzeczy. Na początek sprawdź oś bo to podstawa. Potem baw się w dobór gumki i dyszy. Komora owszem też może sprawiać problemy i źle zgrywać się z korpusem i/lub szkieletem, ale to stawiałbym na końcu. Sprawdź dyszę Modify i gumkę niebieską Madbull - one u mnie zawsze się zgrywają i jeśli fps'y się nie zgadzają jestem wówczas pewny na 100%, że winą jest coś innego. 

Jaka gumka i dysza aktualnie siedzi? Powiedz też czy sama pneumatyka gearbox'a jest szczelna. Pisałeś mi też na pw, że masz tam 360fps, jednak na ubitej M120 G&P jest to możliwe. Te sprężyny są bardzo kiepskie, zwykły chiński stock. Ale tak czy siak po dźwięku powinieneś poznać czy pi razy oko replika jest szczelna.

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Pierwszy film to strzały z kulkami i słychac sprężanie, drugi jest goły i dlatego dla mnie pytanie i problem są z doopy i wydumane... bo nie wiem jak na podstawie dźwięków wydawanych przez sam gerabox - drugi film - można wysnuć wniosek, że to komora HU jest nie tak ???? Na pierwszym filmie dźwięk jest taki jaki być powinien przy uszczelniającej się dobrze dyszy w komorze. Tak więc albo kolega się nudzi i wymyśla, albo nie mam pojęcia co mu hałasuje... I bardzo interesujący jest wniosek, że problemem (którego wg mnie nie ma) jest uszczelnianie się dyszy w komorze HU....

 

Edited by thor_
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...