Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Ambush

Sejf ze złotem ("safecracker")

Recommended Posts

Mam pewien pomysł, wydaje mi się że fajny, ale chciałbym dowiedzieć się co myślą inni.

Pomysł ściągnięty z jakiegoś starego shootera, chyba Mobile Forces. Był tam taki scenariusz "safecracker", który polegał na tym, że jedna drużyna musi dotrzeć do bazy wroga, otworzyć (zniszczyć) ich sejf (strzelając do niego, używając min/granatów), następnie wykraść zawartość sejfu (złoto) i wrócić z nim do swojej bazy.

Pomyślałem, że można by to przenieść do airsoftu.

Sejf to skrzynka z płyt OSB lub desek o wymiarach 500x500x500mm (do przemyślenia), gdzie przednia część (drzwi) są luźną płytą. Owe drzwi są nachylone pod delikatnym kątem tak, by "wypaść" na zewnątrz sejfu i ujawnić jego zawartość. Drzwi będą opierały się na styropianowych zawiasach - kilka (4-6) listków styropianu przełożonych przez łączniki "U" lub inne zaczepy. Sejf odpowiednio dociążony a w środku jakiś "skarb".

Podczas rozgrywki żaden gracz nie może dotykać sejfu. Drużyna atakująca próbuje zniszczyć sejf by ukazała się jego zawartość, którą następnie trzeba przetransportować do swojej bazy. Jeśli gracz niosący skarb zostanie postrzelony to zostawia go w miejscu śmierci. Gracze drużyny broniącej mogą przetransportować skarb z powrotem do swojej bazy.

 

 

Scenariusz ten dodaje radość „rozwalania” czegoś materialnego, oprócz zwykłego eliminowania przeciwników. Sejf powinien być umiejscowiony tak, by był widoczny ze sporej odległości, oraz by dało się go zniszczyć przez strzały z broni snajperskiej z odległości (powinno to być dość trudne) lub całkiem łatwo z bliska. Oczywiście trzeba uważać na rykoszety!

 

 

Poza tym trzeba by dobrze dobrać miejsce sejfu, respy (czas) i siły drużyn. Drużyna atakująca musi być w stanie z dużym wysiłkiem podejść do sejfu. Super by było, gdyby otwarcie sejfu dało się "usłyszeć". Może drzwi powinny, upadając, odpalić petardę? (drasko, zapałka i mała petarda).

 

 

 

Proszę o opinie na temat tego rekwizytu i samego scenariusza. Być może ktoś ma pomysł jak go udoskonalić, lub po prostu stwierdzicie, że to nie ma sensu (z powodu o którym nie myślę). W najbliższym czasie planuję wykonać prototyp sejfu i go przetestować. Kluczem będzie dobranie grubości styropianu tak, by nie trzeba marnować 500 kulek na zniszczenie sejfu :)

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

My używamy skrzyń na,, zloto". Jedna osoba może pobrać ze skrzyni jedna sztabke złota (drewno pociete w kształcie sztabke pomalowane na złoto ok 50szt) i przenieść na Resp (do skrzyni-sejfu). Główna skrzynia ze złotem zamykana na kłódkę z szyfrem (kłódka za 10-15zl z możliwością zmiany kodu do otwarcia). W zależności od ilości osób, zmieniamy kod dając koordynaty na mapie gdzie znajduje się kartka z nowym kodem. Czyli ukrywam kartkę z kodem a na skrzyni pisze gdzie jej szukać. Jezeli drużyna znajdzie kod to przekazuję sobie info i otwierają/zamykaj skrzynie bo drużyna przeciwna może jeszcze nie zna kodu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...