Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opóźniacz popychacza, płytka selektora i listwa popychacza


Recommended Posts

Witam. Jaki opóźniacz popychacza będzie pasował do tych zębatek (najlepiej z azteko)
http://azteko.pl/tornado-komplet-stalowych-kol-zebatych-161-p-21181.html

Potrzebuję jeszcze listwę popychacza i Płytkę selektora. Czy do cymy 0.40 nadadzą się one?
http://azteko.pl/listwa-dosylacza-v3acm-p-4948.html

http://azteko.pl/el-plytka-selektora-do-replik-typu-ak-p-16202.html

Nie chcę na razie części drogich. Wiem, że te tańsze będą gorszę, ale te elementy biorę na swoją odpowiedzialność. A potrzebuję opóźniacz i listwę bo tak czytam po forum, że to od tego są puste strzały.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ale ja się nie pytam o klocki lego. Pytanie 1 padło o opóźniacz który nie pasuje do wszystkich zębatek i jest kilka modeli opóźniaczy. Pytanie 2 padło czy NADADZĄ się te części, a nie czy będą pasować - jest różnica prawda?

Jeżeli ty się nie znasz, to po co piszesz o klockach lego? Może będzie ktoś to temat ogarnia i podpowie o co chodzi z różnymi kształtami opóźniaczy.

Można zamknąć/usunąć. Ja już wszystko wiem. Inna osoba mi wytłumaczyła o co chodzi :D. Także Pan od klocków lego pomylił się co do:

Godzinę temu, wallop napisał:

Nikt Ci tego nie powie

 

Edited by NieJestemPRO
Link to post
Share on other sites

No to zamiast "zamykać" temat podziel się z innymi rozwiązaniem swojego kaznodziei. Bo to, że ktoś coś Ci wydukał nie znaczy, że jest to prawdą.

Kupisz i przekonasz się czy będzie to wszystko pasować, nikt Ci tego nie powie bo nie ma czegoś takiego jak części drop-in. Jedne pasują, inne nie i nie ma na to żadnej reguły. Musisz uświadomić sobie, że wymiana jakiejkolwiek części na inną może wiązać się z wieloma problemami. Są części mniej "upierdliwe" i bardziej, akurat selektor w AK dość często zawodzi i są problemy z płytką selektora jak i całym mechanizmem - przynajmniej w tych modelach z którymi ja miałem do czynienia. Nie zawsze, ale w 30-40%. Głównie chodzi o zgranie płytki selektora z mechanizmem selektora i blokady spustu.

Tak samo jest z opóźniaczem popychacza - z reguły nie jest on wcale potrzebny, nawet przy rofie 30k/s+. Czasem pomaga, czasem powoduje problemy. W opóźniaczach najważniejszy jest materiał, nie kupuj żadnego mosiężnego bo szybko się spiłuje i zasyfi cały gearbox. Kształt? Byle pasował na zębatkę tłokową. Opóźniacz ma powodować to, że popychacz, a co za tym idzie dysza pozostają dłużej w tylnej pozycji przez co kulka ma więcej czasu na wejście do komory. Ja stosuje albo SHS'a niebieskiego albo czarnego E&L, E&L jest tańszy - spisują się tak jak należy, oba są plastikowe i nie widać żadnych oznak zużycia po dłuższym czasie.

Zbytniej różnicy pomiędzy "nadadzą się", a "będą pasować" nie widzę. Kto normalny stwierdzi, że jakaś część nadaje się do jego repliki skoro nie pasuje? Nadają się te, które pasują. Te które nie pasują albo się dopasowuje albo wymienia na inne. No i widzę, że nie za bardzo zrozumiałeś metaforę z klockami lego, no ale mniejsza już ;)

Edited by wallop
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...