Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zębatki i tuning m4


Recommended Posts

Witam od jakiegoś czasu chciałbym zrobić tuning na mojej m4 od APS( na dmr 530- 550fps) i wybrałem:

Głowica tłoka powerful airproof (Slong Airsoft)

zestaw dystenserów poprawiący lot kulki (Big Dragon)

listwa dosyłacza v2 z poliwęglanu (POINT)

długi silnik do not stop motor (SLONG AIRSOFT)  z osią silnika typu 0

sprężyna m150 (GUARDER)

gumka hop-up 80°(AIMTOP)

lufa precyzyjna do m4 6.01 410mm (ACTIONARMY)

cylinder 100% (SLONG AIRSOFT)

super doszczelniona głowica cylindra (SLONG AIRSOFT)

Tłok Quantum z zebami pokrytymi tytanem (MODIFY)

Prosiłbym o waszą opinię na ten temat oraz czy wiecie jakie zębatki były by odpowiednie do tego tuningu by pasowały z tłokiem i silnkiem oraz mogły wytrzymać?

Link to post
Share on other sites

Nie jestem super znawcą części, ale wypowiem się z moich doświadczeń:

Głowica tłoka - Ultimate POM - szczelna, lekka (mniejsze obciążenie na szkielet) bardzo porządnie wykonana

Dystansery i gumki hopa - polecam Maple leaf Macaron (twardość do wyboru) i dystanser omega, raczej łatwo to uszczelnić i daje wymierne korzyści w stosunku do standardowych, nawet polecanych gumek (systema, G&G), ale z gumką nie ma reguły, w jednej m4 musiałem przycinać kołnierz bo nie podawało kulek ale działa bardzo dobrze.

Listwa dosyłacza - czy jest sens wymiany jak działa?

Silnik - nie znam tego co proponujesz, ja osobiście polecam Elementa Ultra Torque. Jak masz duży budżet to są jeszcze lepsze silniki.

Sprężyna - ja nie używam Guarderów bo coś nie mogę trafić na te magiczne... ale ludzie używają i są zadowoleni. Osobiście wolę wsadzić tanie SHS, na podwójnym łożyskowaniu ubije się z 30 fps i potem powinno już trzymać, na pojedynczym m150 powinno wyjśc 540-550 fps docelowo.

Lufa - tu bym się zastanowił nad dłuższą lufą jak to ma być DMR, i celował raczej w Prometheusa czy PDI. Nie wiem jaki masz budżet, z tańszych to Madbull Stellbull podobno jest ok.

Cylinder - typ 0 raczej za duży do takiej lufy, typ 1 max. Do dłuższej lufy może być. W rzeczywistości ma marginalne znaczenie na działanie repliki, grunt żeby był gładki. 

Głowica cylindra - osobiście wolałbym aluminiową do takich fps, firma drugorzędna, byleby miała porządny zderzak i była szczelna, a prowadnica dyszy pasowała do dyszy.

Tłok - Quantum jest mocny, mam i polecam, ale to może trochę overkill cenowy. Niebieski SHS z 14 stalowymi zębami z dobrym AOE też powinien dać radę.

Zębatki - czarne SHS dają radę, przełożenie do wyboru, ale raczej nie brałbym mniej niż 18:1.

Pomyśl jeszcze o doszczelnionej dyszy, chyba że ta co jest zamontowana jest dobra i o kabelkach/prostym mosfecie.

Nie znam trwałości GB replik APS, być może, że nie wytrzyma takich fps. Na głowicę cylindra można nakleić Sorbopad, to trochę zniweluje uderzenia. 

I w ogóle przemyśl budowanie DMR ze zwykłej M4. Na lokalnych strzelankach w niedzielę ok. Ale większe imprezy przeważnie wymagają repliki karabinu DMR (m14, SR25) w celu dopuszczenia tak wysokich fps. Sam mam DMR z G36 i nie za często jest użytkowana :D

Pozdrawiam   

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...