Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Skrecajace kulki


Recommended Posts

Cześć, 

Pacjent w pełni custom:

- Body EA 

- GB G&G

- Hopup ProWin

- Gumka  zielona G&G zrobiona pod flat

- Dystanser Omega ML

- Lufa Tornado 300mm

Replika wyosiowana(patrząc od strony lufy, dysza idealnie zgrywa sie z otworem gumki)

Jezeli chodzi o FPS na kulkach 0.2BLS - 470, spring 130 Tornado.

 

W okolicach 50-60M, kulki lecą w lewo powtarzalnie, aczkolwiek mam wrażenie patrząc przez lunetę x3, że odkąd kulka opuszcza lufe zaczyna już skręcać w lewo... Moze kwestia przyblizenia, bo przez celownik mechaniczny i koli nie zauwazylem tego problemu.

Nie mam pojęcia czy problem leży po stronie lufy(nie posiadam jeszcze żadnej precki, wciąż się zastanawiam którą wybrać, aby nie popłynąć)

Używałem również standardowej gumki g&g bez flata, ale nic to nie zmieniło w kwestii skrecajacych kulek.

Liczę na jakieś podpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT.

Cylinder typ 2, wklejony zderzak na głowicę cylindra, głowica cylindra oraz tloka wyciszone.

 

 

Edited by Tenlon
Link to post
Share on other sites

Musisz to sprawdzić czy aby na pewno Ci te kulki uciekają bo nie wiadomo czy jest problem do rozwiązania :D Powodów może być wiele (choć skoro gumka wykluczona to może oznaczać brak osiowości).

Co do precki zależy od kwoty jaką możesz i chcesz przeznaczyć. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Problem rozwiązany, nałożyło się na siebie kilka rzeczy:

- lufa zewnetrzna miała delikatny luz, w stockowej lufie EA są wypustki, które wchodzą w korpus i nie pozwalają się jej przekręcić, w nowej lufie ich nie ma i można ją skręcić lewo/prawo, komora również miała luzy w samej lufie i przy dokrecaniu lufy do korpusu, skręcało ją delikatnie i stąd krzywo lecące kulki.

- tania precka od tornado - NIE POLECAM, wymieniłem na madbulla i jest o niebo lepiej, nawet kilka fpsow zyskalem.

- gumka G&G zrobiona pod flata i bez flata, również słabo krecily, wymieniłem gumkę na nową serię maple leaf super macaron i oprócz lepszej szczelności zyskałem zasięg.

 

Podsumowując, na pewno największym problemem było ułożenie prosto lufy zewnętrznej i komory hopup, kolejnymi czynnikami to kiepskiej jakości lufa i gumki G&G, której od dzisiaj nie polecam na rzecz nowej serii Maple Leaf.

Aktualnie replika full custom generuje 470 FPS na kulkach 0.2, zasięg skuteczny mierzony dalmierzem w pozycji stojącej w cel 100x100 ma kulkach 0.32 BLS to 70m, wiec uważam, ze osiowosc repliki, dobra gumka i lufa, to totalna podstawa. 

Pozdrawiam :)

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Maple Leaf SUPER Macaron, krotszy kołnierz niż w zwykłym Macaronie, dodatkowe wypustki obok "cycka"(stabilizują gumkę w lufie, ale słyszałem, że służą do stabilizacji kulki, tak czy inaczej nie podchodzą pod okno w lufie Madbull, ale w niczym nie przeszkadzają), ma zmienione wypustki na zewnątrz.

Mialem problem z doborem gumki do ProWina, poprzedni model Macarona, miał za długi kołnierz, nowa wersja z dysza 21.2 działa idealnie, ale teflonfix i tak wleciał, ale za to winie tylko komore.

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...