Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plastik,a zwieszenie!


Recommended Posts

Witam.

Posiadam replikę Cm.520 firmy CYMA, ale to nie o tym ;) Moja replika z racji tego, że jest z serii niskobudżetowej to body ma wykonane z plastiku. Waga fabryczna tej zabawki to 2295 g oczywiście waży trochę więcej, ponieważ mam zamontowany kolimator. I tu pojawia się moje pytanie. Czy mogę używać do tej repliki zawieszenia 1-pkt? Samo ucho do mocowania zawieszenia jest metalowe. Czy jest możliwość, że kawałek body wyrwie się z repliki pod ciężarem? Czy ktoś używał repliki o podobnej wadze na zawieszeniu 1-pkt i czy ktoś miał taki przypadek, że body się wyrwało? 

Z góry dziękuje za jakąkolwiek odpowiedź.

Pozdrawiam ;)

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zasada jest prosta - możesz używać co tylko wymyślisz, ale musisz mieć w czasie zabawy/używania świadomość, że masz "plastikową" replikę. Plastiki są różne, jedne przy pierwszym "naprężeniu/wygięciu" jakie wygenerujesz przykładając jakąś siłę w punktach mocowania zawieszenia strzelą i dobrze jak strzelą okolice uchwytu a nie w połowie replika. Inne dadzą rade i będą prawie tak trwałe jak materiały "metalowe" stosowane w replikach. Ba może się okazać, że plastik w wielu sytuacjach podda się, wygnie ale przeżyje a metal po prostu strzeli. 

Tak więc zero problemu - zaczepiaj i używaj - byle z głową. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...