Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Operacja Z.I.M.A. 29.02.2020 Lubliniec


Recommended Posts

OPERACJA Z.I.M.A.
czyli
Zimowe Integracyjne Manewry Airsoftowe
29.02.2020r
Lubliniec - https://goo.gl/maps/z6ySt7DSQ2oGrXhV7

Hammer - ASG team Organizuje zlot składający się z 2 etapów.
1. Gra sztabowa 11h w godz 8.30-19.30
2. 20.00 - do rana ;) Impreza integracyjna na sali, z poczęstunkiem (ciepłe danie obiadowe + kawa ciacho)



****
Całe zaplecze OFFgame`owe to teren ośrodka “Oblacka Przystań”
Tam odbywać się będzie rejestracja, odprawa oraz impreza integracyjna na sali.
-Do dyspozycji będą miejsca noclegowe na ogrzewanej sali sportowej. (płatne 20zł od osoby, ). Gdzie postawione zostaną łóżka / łóżka polowe (ok 90szt), śpiwór każdy w własnym zakresie). Na sali dostępne prysznice i ubikacje.
Ośrodek dysponuje hotelem, jednak aktualnie jest on w remoncie i termin końca remontu, zgrywa się z naszym terminem gry - więc na chwilę obecną, nikt nie chce gwarantować tam miejsc. (jeśli w późniejszym terminie otrzymamy informację, że hotel będzie do dyspozycji, to niezwłocznie was poinformujemy)
-Na terenie ośrodka do dyspozycji również będzie duży grill i ławki
- Przez cały czas trwania zlotu do dyspozycji będzie sala restauracyjna (aby się ogrzać, albo zjeść coś dodatkowego)
-Rejestracja graczy i punkt pomiaru mocy, startuje w piątek od 18tej

***
Gra sztabowa:
- Dwie strony konfliktu. MATRIONA I REBELIA
- Podział stron na plutony bojowe, które z sztabu (od dowódców stron) będą na bieżąco otrzymywać rozkazy i informacje.
- .Plutony 10-20 osobowe
- .Scenariusz i zadania, na bieżąco moderowane aby nie było nudno.
- .Duży leśny teren gry
- .Gra będzie trwała w dzień jak i w nocy (ZAKAZ używania optoelektroniki czyli Termo i noktowizja) gramy tylko na latarkach, albo bez ;)

- .Limity mocy:
* pomiar w Joulach na kulkach 0,32g (DMR i snajperki na docelowych):
^ Snajperki (2/4 takty) - Max 3.9J +boczniak
^.DMR ( tylko SEMI) - Max 2,8J + boczniak
^ Wsparcie (tylko prawdziwe odpowiedniki KM) -Max 2.3J
^ Szturmowe - Max 1,9J
^ Boczniaki i CQB - Max 1,1J
^ Podane moce się maksymalnymi wartościami
- Zakaz PIRO
- Zasada FullKontakt
- Każdy gracz będzie posiadał opatrunek osobisty. po pierwszym postrzale - ktoś może go uleczyć, po następnym śmierć.
- Respy całym plutonem 15 minut (udzielane telefonicznie przez sztab)
- Limit ammo - Obowiązek strzelania na kulkach BIO ( z racji ustaleń i umowy z nadleśnictwem)
- Magazynki:
* repliki DMR - tylko mid/real capy
* szturm - zakaz używania magazynków typu DRUM
- Limit wieku 18 lat


Koszt: 99.99zł od osoby
W cenie:
- organizacja gry i imprezy integracyjnej

- naszywka (jako oznaczenie stron)
- pakiet startowy (mapy, opatrunek osobisty, regulamin itp)
- ubezpieczenie graczy
- wynajem terenu leśnego
- wynajem terenu ośrodka “Oblacka Przystań”
- wynajem sali imprezowej
- ciepłe danie obiadowe
- kawa + ciasto

Limit graczy
Min 100
Maks 330

Link do regulaminu i mechaniki
https://docs.google.com/document/d/1nunsYIULWngHMbOgh-HE8hS46FiUwCxI7JUVBPsQZrM/edit?usp=sharing

Zapisy na Operacja ZIMA:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScu638jXWDiZQKNRO2jJgHiRBVNcrK_0bKeIiY_Wtftnp03ug/viewform

Wydarzenia na Facebooku
https://www.facebook.com/events/515558072413889/

Płatność do 3 dni od otrzymania maila zwrotnego z nr konta. Aktualnie czekamy, na dokończenie formalności odnośnie z wynajmu terenu leśnego.
Dodatkowo czekamy aż zgłosi się min 100 osób, dopiero potem zaczniemy wysyłać maile z nr konta.

Nasi Partnerzy:
Koral Electronics - https://www.facebook.com/koral.electronics.airsoft/

Gdzie nas znaleźć?
Mail: asgHammer@gmail.com
FB: https://www.facebook.com/HammerAsgTeam
INSTA: https://www.instagram.com/hammer_asg_team/
WWW: https://asghammer.wordpress.com/
Tel: 667951708
WMASG.PL: gracz Krauzak

Link to post
Share on other sites
Zapraszam wszystkich na wydarzenie "Operacja Z.I.M.A.
Chcemy tą imprezę wprowadzić jako cykliczną i coroczną

 
Link poniżej.
Biorąc przykład z innych imprez:
- Pierwsze 100 osób na liście - opłata 85 zł od os.
- Kolejnych 50 osób na liście - opłata 90 zł od os.
- Reszta- 99.99zł :)
 
*Z płatnościami czekamy, aż nadleśnictwo wyznaczy nam termin na podpisanie umowy (uwielbiamy to!)
Osoby, które się zapiszą, zostaną poinformowane osobnym mailem o tym że opłaty ruszyły.
 
Link do zapisów:
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Startujemy z wpłatami!
 
Udało nam się wreszcie dograć temat z nadleśnictwem Lubliniec. Możemy działać pełną parą!
Na maile jakich użyliście w formularzu rejestracyjnym - wysyłamy nr konta do przelewu.
 
Pamiętajcie o tym aby podać KSYWE i Ekipę w tytule przelewu!!
 
Przy aktualnej ilości ludzi opłata od osoby wyjdzie 90zł - aby “były szanse wyjść na 0“. Mamy nadzieję, że nie będzie to dla was problemem.
 
Od dzisiaj czekamy pełne 3 dni na wpłaty, potem robimy czyszczenie listy. Czyli 2.02.2020 - usuwamy z listy osoby, które nie zapłaciły.
 
pozdrawiam Krauzak
 
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
UWAGA!
Ostatnie dni aby się zapisać na zlot OPERACJA ZIMA!!
Ostatnia nasza informacja o tym, obiecujemy, że nie będziemy już więcej spamować :)
 
20.02.2020 zamykamy listy
 
Aktualnie na liście mamy 113 osób
 
ZAPISY przez formularz:
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

OPERACJA Z.I.M.A. 2020 - podsumowanie od organizatora

Już poniedziałek. A sił dalej brakuje. Ostatni tydzień był wyzwaniem pod względem organizacyjnym i logistycznym. Jednak było warto. Naprawdę!

Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy się pojawili, zagrali, integrowali i dobrze się bawili.
Moje (Krauzaka) osobiste założenia tej imprezy udało się spełnić na 97%. Mam nadzieję że wasze odczucia, nie odbiegają mocno od moich.

Plan zrobienia takiej imprezy miałem już kilka lat w głowie. Połączenie długiej gry sztabowej dzień + noc, w zimowych warunkach, z zapewnieniem ciepłego zaplecza noclegowo - sanitarnego, oraz planowanej imprezy integracyjnej.
Sporo osób mi odradzało i wróżyło porażkę, wiele podchodzio sceptycznie i nie podzielało mojego entuzjazmu. Więc sam musiałem wiele razy nad tym posiedzieć i pomyśleć czy przypadkiem,  tylko w mojej głowie to może wyglądać tak różowo. Pchała do przodu jedynie organizacja kolejnych Fedrunków, a raczej nowi i starzy znajomi, którzy z uśmiechem proponowali, że trzeba się kiedyś spotkać, zintegrować i pobawić. Jeśli trzeba, to trzeba! Jeśli się spotkać to z wszystkimi. Jeśli trzeba zorganizować, to kto jeśli nie osoba, która wie jak...Więc sam się wyznaczyłem palcem :)

Od października, powoli startowałem z tematem. Powoli bo w ramach Hammera chcieliśmy zakładać stowarzyszenie, jednak po rozmowach, planach i pozbieraniu doświadczenia od innych grup daliśmy sobie z tym na wstrzymanie. 
Lubliniec nie był pierwszą lokacją, o którą się starałem (organizacyjnie, mam ponad godzinę drogi z domu, więc nie było to miejsce nr1 na liście)
Dużym problemem okazało się znalezienie miejsca OFFGameowego ulokowane w pobliżu lasu (nawet stawiałem na to aby było w środku lasu, abyśmy w wypadku kiepskiej pogody, mogli kierować grupy w pobliże offgame, aby mogli pół godzinki w ciepłym i suchym zjeść i ruszać do boju. Problem okazała się wielkość (większość mogła przyjąć na sali imprezowej koło setki ludzi), kolejny problem baza noclegowa (wszelkie hufce i ośrodki letnie...są letnie i w zimie nieczynne i nieogrzewane), parking  i zaplecze również, po cenę i chęci właścicieli ww. Lubliniec był lokacją numer 3 a raczej 3 i 4. wcześniej sprawdzałem tereny i dogadywałem się w 2 innych miejscach. Dlaczego 3 i 4? Chciałem to organizować tam gdzie było 10lecie śląskiego ASG - czyli na Posmyku, jednak intensywność odpisywania na maile z prędkością, jeden na 2 tygodnie - mocno mnie zniechęciła. Oblacka Przystań była miejscem gdzie jechałem w ciemno, nie wiedząc co zastanę. Okazało się że jestem bardzo dobrze przyjęty na dzień dobry i mimo początkowych problemów z hotelem i zrozumieniem formy imprezy jaką chciałem zrobić - udało się dogadać wszystkie szczegóły, załatwić bazę noclegową na sali gimnastycznej - co było strzałem w dziesiątkę.
Potem zostało już tylko nadleśnictwo i kilka wycieczek tam, papierologia, telefony do nich co 2-3 dni przez półtora miesiąca (do połowy lutego) i “już” miałem umowę.

Wszystko to składało się na to, że startowaliśmy z informacjami dopiero w styczniu, z zapisami w połowie stycznia. Stanowczo za późno. Lista, która zapełniała się z prędkością ślimaczego spaceru, pomówienia o chęć zbicia fortuny na tym wydarzeniu, oraz zaliczki, kaucje i opłaty, które poniosłem. Przyprawiły mi kilka siwych włosów w brodzie ;)
Niezmiernie mnie cieszy, że udało się końcowo nazbierać fajną ilość ludzi. Udział w grze wzięło 115 ludzi. Razem z organizatorami mocne 120. Ogólny wcześniejszy zamysł imprezy na 200+ ludzi był trochę inny i z finansowych względów musiałem odpuścić kilka fajnych elementów i pomysłów, ale obiecuje je zastosować na następnej ZIMIE.

Co do samej gry:
Miałem przygotowane w terenie, 5 wielowątkowych zadań oraz jeszcze 3 czekały w kanciapie.
Wykonaliście 2 i to nie w całości. Lenie! 
Początkowa jebanka na H1 nie była planowana, okazało się, że jedna drużyna Matriony, skutecznie zatrzymała falę 3 drużyny Rebelii, które wg, planu miały zdobyć i przeszukać H1 a następnie się udać w pościg za sarkofagiem z ładunkami plutonu (w międzyczasie wchodząc w walkę z 2 nadchodzącymi drużynami Matriony. Planowana 1h na H1 - zmieniła się w prawie 4, jednak chyba to wam się podobało, bo przez 2 godziny, d-cy próbowali wysyłać drużyny poza H1 aby ruszyły w pościg za sarkofagiem, a te wolały krwawą jatkę ;)
Ekipa z sarkofagiem, okazała się wyjątkowo mobilna, zwrotna i pomysłowa. Skutecznie wychodząc z opresji przez wiele godzin gry. Na początku 1 ekipa pościgowa próbowała ich nieskutecznie dorwać. Potem były to 3 grupy…
 Nie będę robił za was raportu - czekam na wasze. 

Z informacji, które przekazaliście mi wszyscy, schodząc na koniec gry - bawiliście się dobrze, i o to nam właśnie chodziło!! 

Osobiście mam do was jedno “ale”. Przedmioty fabularne. Gra sztabowa to nie LARP!! Nie zbieramy wszystkie co znajdziemy.  Przyznam, że nie mówiłem o tym na odprawie, ale było to dla mnie taką oczywistością, że nawet nie przeszło mi przez myśl że muszę.
Skrzynki z amunicją jedna z ekip zabrała z miejsca i tak dobrze ukryła w lesie, że nie jestesmy w stanie ich znaleźć, mimo kilku godzin poszukiwań. Parawan, który był elementem zadania, robił za osłonę przed wiatrem dla jednej z ekip. O ile te przypadki nie były od razu monitorowane i nie zaburzyły gry w sposób “ciężki” to - dla mnie, dla sztabu i sporej ilości graczy - przypadek celowego zabrania klucza, zignorowania rozkazu aby go oddać, brak informacji o tym że nadal jest w kieszeni oraz dalsze złośliwe uśmieszki i zadowolenie po grze z tego czynu - jest karygodne. Sporo nad tym myśleliśmy i zdecydowaliśmy że Klub FAT, a głównie Zarazza otrzymuje oficjalną żółtą kartkę - Za CELOWE rozłożenie głównego zadania, które wprowadzało do kolejnych. Takie zachowanie to okazaniem braku szacunku dla organizatorów, dowódców i graczy (nie tylko tej gry, ale też z wizja na inne). Spowodowało spory niesmak u graczy - którzy w 30 szukali klucza w promieniu 20m, tracąc sporo czasu, chęci i humoru (gdybyśmy chociaż widzieli o tym że Zarazza postanowił mieć wszystko w czterech literach, moglibyśmy zareagować wcześniej i moderować płynnie grę. unikając niepotrzebnych złych wrażeń) 

Chciałbym podziękować wszystkim, za wspaniałą atmosferę, uśmiech na twarzach i chęć przybycia. Za dzielne brnięcie przez bagna i wodę w niesprzyjających warunkach pogodowych oraz za godziny rozmów, opowieści i śmiechu w ramach integracji. Dajecie mi sporego kopa do organizacji kolejnych imprez!

Szczególnie podziękowania dla:
- Ekipy organizacyjnej, która pomogła mi ogarnąć wszystko przed, po i w trakcie imprezy.
- Dowódców stron Matt Po i Dariusz Mikołajczyk - którzy zostali siła wyciągnięci do tego (bali się odmówić, czemu się nie dziwię :D)
- Dowódców wszystkich plutonów, którzy doskonale wykonywali swoją robotę
- Sponsorów Koral Electronics i SoldiersASG za przedmioty, które przekazali na nagrody w konkursie, który trwa i czekamy na wasze relacje
- Logana( Szymon Kamiński) , który pojawił sie na imprezie z ramienia WMASG.com, pobiegał nie tylko z repliką, ale również z aparatem
- Dla ludzi i firm z Oblacka Przystań i slowdownmum.pl, które obdarzyły mnie zaufaniem i czekały na ostatni moment z zamówieniem i dogrywaniem końcowych warunków.
- Dla graficzki Justyna Stefaniak za pracę na ”cito” w swoim wolnym czasie (i to nie tylko ZIMA ale również  Fedrunkowe grafiki)
- Wszystkich tych, o których zapomniałem pisząc, ten tekst ale pamiętam o ich wkładzie!

Wielkie Dzięki!!
Pozdrawia Krauzak wraz z Hammer ASG team - Śląsk

ps: 06.02.2021r - tak wstępnie :)
ps2: sala ma być wyremontowana….ale nadal dostępna! :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...