Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Montaż słuchawek na szynie arc


Recommended Posts

Witam, posiadam kask firmy FMA, dokładnie taki: https://gunfire.com/pl/products/replika-helmu-ballistic-memory-foam-digital-desert-1152219732.html


Zakupiłem sobie słuchawki z montażem na szynę arc: https://gunfire.com/pl/products/zestaw-sluchawkowy-zsor-fast-oliwkowy-1152222428.html

Mój problem polega na tym, że mocowanie z-tacticala jest za luźne przez co słuchawki z łatwością odpadają. Na pewno nic się nie da z tym zrobić, więc chciałbym zapytać jaki montaż słuchawek konkretnie będzie sztywno siedział na kasku od fma?

Edited by ak74cm
Link to post
Share on other sites

Dużo za luźne?

Widzę trzy opcje na szybko:

1) eliminujesz luz poprzez doklejenie "podkładki" w miejscu gdzie fragment szyny rozjeżdża się z bloczkiem słuchawek, tak żeby wchodziły na sztywno;

2) mając ustalone miejsce w którym mają siedzieć słuchawki używasz kleju na gorąco/taśmy dwustronnej, w celu przyklejenia bloczka słuchawek "na sztywno" do szyny;

3) demontujesz bloczek i jego miejsce wstawiasz elementy akcesoryjne, które były dodawane do hełmu - one powinny siedzieć na sztywno w szynie.

Link to post
Share on other sites

Jest na tyle luźno że przy próbie założenia kasku na głowę, słuchawki odpadają. Mało tego wypustki na bloczkach które powinny zabezpieczać słuchawki przed przesunięciem na boki, są na tyle wysoko że w ogóle nie wchodzą w otwory na szynie. Ogólnie jakość tego montażu to dla mnie totalna porażka. Z akcesoriów od kasku mam szynę ris i tylko jeden bloczek także to mnie nie ratuje. Myślałem nad pierwszym rozwiązaniem, ale nie wiem na ile będzie to trwałe. Na razie wydrukowałem sobie jakieś bloczki na drukarce 3D, ale ich wytrzymałość nie jest zbyt wysoka i z tego co widzę po założeniu kasku na głowę lekko wychodzą z szyn, także rozwiązanie tymczasowe.

 

Ewentualnie czy coś takiego: https://gunfire.com/pl/products/montaz-do-ochronnikow-sluchu-fma-de-1152199758.html#tabs_58676 ,

 będzie dobrze siedzieć? I czy będą pasować do moich słuchawek?

Link to post
Share on other sites

Do słuchawek powinno pasować, ale do szyny... to loteria niestety.

Kopii hełmów/kasków OPS-CORE mam kilka (rożne firmy / rozmiary) i na każdym z nich te cholerne adaptery siedzą inaczej :D Z jednego spadają, na drugim siedzą "na ślinę", a na trzecim jak się je zamontuje to ciężko je zdjąć.

Jak nie chcesz rzeźbić, to spróbowałbym z zakupem tego montażu. Jak nie będzie chciał siedzieć dobrze, to rozważyłbym zakup nowego kompletu szyn...

Link to post
Share on other sites

Montaż jest tego samego producenta co kask, więc jakby miał spadać to chyba coś jest nie tak :D

 

Tak czy inaczej spróbuje kupić ten montaż, czy będą pasować to napisze tutaj żeby inni wiedzieli.

 

Na marginesie to ten montaż od z-tacticala to do szyn jakiego producenta pasuje? Czy szyny z poszczególnych partii producenta też lubią być różne?

Link to post
Share on other sites

Montaż od FMA przyszedł i ogólnie na szynę pasuje super, możliwość odciągnięcia słuchawek od uszu (przeskakują) rewelacja, tak samo jak możliwość obrotu np. do tyłu. Jednak dopasowanie do słuchawek wymagało trochę pracy, ale się udało. Minus mojego konkretnego egzemplarza to był lekko pordzewiały, pewnie swoje w magazynie Gunfire leżał. Funkcjonalność tego montażu do tego fabrycznego od słuchawek, które kosztują w normalnej cenie 370zł jest zdecydowanie lepsza.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...