Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

TT-33 (Tokarev) strzela automatem.


Recommended Posts

Pacjent TT-33 od WE.
Problem - strzela ogniem automatycznym.
Drogą dedukcji wywnioskowałem 2 potencjalne przyczyny:
1. Zużyta blokada zwalniacza maga - bloczek blokujący magazynek (część T-04) ma wyżłobienie ok 1 mm przez co maga siedzi za nisko i jest słaba szczelność między magiem a repliką + zamek się nie blokuje w tylnym położeniu. Przy zbyt słabym odrzucie zamek nie pokonuje pełnego cyklu i nie napina kurka, przez co ten spada na iglice powodując reakcje łańcuchową. Tłumaczyłoby to automat zakończony syfonowaniem/zamarzaniem klamki szczególnie w chłodniejszą pogodę. Niestety problem nie tylko na tym polega.
2. Coś jest nie tak z zespołem spustowym/kurkiem - Nawet przy cieplejszej pogodnie i pomieszczeniach replika nadal strzela automatem, lub seriami i to bez syfonowania. Poza tym blokuje się zamek w tylnej pozycji przy przyciśniętym magu, więc zamek wykonuje pełen cykl.
Ogólnie to klamki z kurkiem pokroju tt-33 i 1911 od WE-Tech mają swój własny system który pozwala symulowanie pustej komory (jak kurek zostanie zwolniony bez przeładowania, to nic się nie stanie). Ponoć podobny problem miało 1911, więc wygiąłem sprężynę dwupalczastą (część T-25) w chwycie tak aby bardziej napinała na kurek. Efekt jest taki, że replika zaczęła strzelać w miarę normalnie, ale z tego co zauważyłem to jest to rozwiązanie tymczasowe (sprężyna wraca do poprzedniego stanu).
Dlatego zakładam, że spowodowane może być to zużyciem którejś z części w zespole, szczególnie że sam kurek może zostać dosyć łatwo zwolniony, jeśli zostanie napięty palcem do maksymalnego odchylenia i puszczony (wygląda to tak jakby moment obrotowy kurka był w stanie przezwyciężyć opór czegokolwiek co blokuje kurek). Podobnie jeśli jest napięty w połowie (Jako bezpiecznik). Przy niewielkim uderzeniu kurek jest zrzucany. Jest to o tyle uciążliwe, że nie można klamki trzymać napiętej w skórzanej kaburze, bo potrafi wystrzelić.

Co do problemu nr 1. to zamawiam część zamienną. Chciałbym tylko wiedzieć co zamówić aby rozwiązać problem nr 2.
Załączam też rozpiskę części niżej:
img_17287_2.thumb.jpg.dbb0b062565c5196954bbab7ef336e2a.jpg
PS: Ten sam temat jest w dziale z replikami. Zapomniałem że jest dział techniczny :p

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...