Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Problem]Zacinająca się replika


Recommended Posts

Witam nie dawno kupiłem sobie nowe części do repliki, praktycznie robię replikę w dużej mierze od fundamentów i nie wiem czemu ale jak złożyłem gb v3 to po kilku strzałach na trybie pojedynczym i full auto tłok stoi w tylnym położeniu jednocześnie nie daje się dalej napiąć ( umieszczam tez wideo, tez na nim widać ze po mimo zmianie trybu ognia przez chwilę zaczyna strzelać serią ale to juz naprawiłem poprawiając dolne podkładkowanie bojąc się ze za mało dałem na zębatce tłokowej). Dodam, też że jak zwolnię anti-reversal to zaczyna ponownie strzelać do momentu ponownego zacięcie, jak i tez gdy strzelam tylko z trybu pojedynczego i pilnuję by tłok zrobił pełny cykl takie zacięcie nie występuje. 

Użyte części do gb:

-stockowy gearbox cm.040

-stockowa sprężyna m120 cymy

-stockowe łożyska 7mm

-stockowy przerywacz

-stockowa płytka selektora

-stockowy anti-reversal

-stockowe okablowanie(kotki stykowe)

-Polikarbonowa listwa popychacza do gearboxa v.3 Guearder

-Cylinder SHS Typ 0

-Zestaw podkładek do gearboxa

-tłok 15zębowy od SHS (spiłowany drugi ząb)

-Aluminiowa, łożyskowana prowadnica sprężyny v.3 (usunąłem łożyska)

-Głowica tłoka + głowica cylindra v.3 (w głowicy tłoka usunąłem łożyska)

-Silnik Tornado F2 High Speed gen.2 - krótki

-Komplet stalowych kół zębatych CNC Super High Speed 12:1

Bateria: 7,4 LiPo

Wideo: 

 

Edited by Vidmo721
Link to post
Share on other sites

To że czasem się przytnie na semi to jest częsta przypadłość standardowych kostek stykowych.
Po prostu zębatka tłokowa zatrzymała się w takim położeniu w którym odcina semi. Trzeba raz strzelić na auto i znów semi trochę podziała.
Można zmniejszyć występowanie tej przypadłości zakładając mosfet z AB, ale i tak będzie to czasem występować.
Aby całkowicie się tego pozbyć trzeba wstawić bardziej zaawansowany mosfet zastępujący kostkę stykową, najlepiej optyczny.

A to że tłok staną w tylnym położeniu i nie idzie go ruszyć, to pewnie silnik nie ma siły naciągnąć sprężyny. Użyj baterii 11,1V.

Link to post
Share on other sites

Jak mikrostyk występuje w V3 to jest inny niż standardowy szkielet GB. Do tego jest inny ten element, który popycha spust. A i tak taka sytuacja zdarza się, może faktycznie rzadziej niż w standardowej kostce, ale jednak. 
Problemem jest tutaj sposób działania przerywacza.

Link to post
Share on other sites

OK dziękuje za pomoc i wyjaśnienie, na pewno sprawdzę z tą baterią lipo 11.1V, a co do mikrostyku to się pytam przy okazji bo zauważyłem w dobrej cenie gb z systemem QD i mikrostykiem od specny i raczej tez go sobie kupie, a w przyszłość tego dokupię tez mosfet. Naprawdę dziękuje jeszcze ras :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...