Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stabilne osadzenie pasa na kombinezonie


Recommended Posts

Cześć,

Niedawno wszedłem w posiadanie i zacząłem korzystać z kombinezonu czołgowego. Nie jestem wielkim fanem kabur udowych, więc pistolet i pozostałe graty noszę na pasie głównym, pas jako tako, nie najgorzej niby trzyma się na gołym kombinezonie (choć trochę wisi na dupie), ale zdarza mu się czasem poruszyć utrudniając mi pewne czynności. Konkretnie mój mały problem jest taki, że kombinezon nie posiada szlufek, więc nie mam w co wpuścić pasa wewnętrznego żeby stabilizował mi pas główny, z tej racji zwracam się do was po pomysły/patenty na stabilne osadzenie go na mojej dupie. Sam myślałem o wszyciu na kombinezon rzepu który zastąpił by pas wewnętrzny, ale jestem znany z raczej mało praktycznych pomysłów, toteż konsultuje to tutaj z wami. 

Przy okazji możecie zarzucić waszymi jednoczęściowymi stylówami. 

PS. Polecam kombinezon, odsuwana dupa, brązowy alarm nie straszny, 10/10

(Zdj. Podglądowe, ubierałem się na tak zwany odpierdol, toteż tak, wyglądam jak bezdomny) 

IMG_20210818_112615.jpg

IMG_20210818_112637.jpg

Edited by Hvzar
Błąd ortograficzny
Link to post
Share on other sites
  • Hvzar changed the title to Stabilne osadzenie pasa na kombinezonie

Ja mam tak że mam bebzunek taktyczny, nie za duży na szczęście ale jest, więc zawsze miałem problem z uciekającym pasem i spodniami z zada jak coś cięższego tam było cyz dużo ruchu.

Rozwiązaniem idealnym było doczepienie do kamizelki szlufek z zapięciami na klamry , przewlekasz to przez pas i działa ;)

Przy okazji stabilizujesz kamizelkę ze nie podjedzie ci nagle pod brodę jak masz np ciężki plecak bo bukłak i np butla HPA z alu.

Link to post
Share on other sites

potrzebujesz klamr zatrzaskowych, trochę taśmy nośnej do tych klamerek, rzepa obu stron, nici poliestrowych które coś wytrzymają i zszywacza zwykłego biurowego, jakieś kombinerki czy inne ścierwo do zaciskania

Chyba ze chcesz do kamizeli przyszyć klamry na stałe, to rzep nie jest potrzebny i zszywacz.

Taśmy do klamr przyszywasz nićmi bo są lepsze, taśmy do rzepu ogarniasz zszywaczem bo jest łatwiej, szycie ręczne przez rzepy zawsze mnie denerwowało okrutnie. To co niedokładnie ci zszywacz przeszył przez rzepa ściskasz kombinerkami czy innym ustrojstem i jest

Panel rzepa z mocowaniem do pasa możesz sobie zrobić na całą szerokość rzepa  w kamizelce lub pojedyncze na każde mocowanie.

Good luck :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...