Jump to content
REKLAMA
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

_Czarny_

Użytkownik
 • Content Count

  450
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

2592 profile views
 1. No niestety, bez modyfikacji się nie obejdzie :)
 2. Lambda Japan założył były pracownik PDI, różnica pomiędzy obydwoma jest chyba w zasadzie tylko w cenie. Mam dwie lufy PDI 455 mm 6.01 i 6.05 oraz Promyka 6.03 455, powiem ci że różnica "chyba" jest, musiałbym przeprowadzić faktyczne testy tylko że jestem leniem ;) Tu ktoś zrobił poruwnanie pomiędzy PDI i Lambdą: https://www.youtube.com/watch?v=FFMGsQKMQYg Jeśali chcesz większy zasięg to mocniejsza sprężyna i cięższe kulki, inaczej nieda rady. Mój GB działał na sprężynie 150 ale miał naprawdę grubego sorbo aby się nie rozleciał. Gearboxa masz identycznego.
 3. Tak, zostawiłbym, te repliki mają te same komory. Weź lepszą lufę, jeśli utrzymujesz AEG to interesuje cie jakiś porządny flat z dociskiem omega (nieźle mi się sprawdzala gumka modify ciemna, ale trzeba do flata dorobić podkładkę bo może za delikatnie wchodzić, u mnie tak było. Lufa po prostu porządna ja kupowałem PDI , nie było jeszcze Lamb na rynku ;) Ile masz J w replice na 0.32 ?
 4. O ile mnie pamięć nie myli komora MAXX wymaga zmiany długości dyszy. Także to wcale nie będzie takie super łatwe, może być problem z kompatybilnością magazynków. Komora GG w tych replikach nie jest "super wypaśna" ale nie jest zła, bo jest rotacyjna. Niestety ze względu na dużą różnicę pomiędzy nastawami niektóre kulki kręci za bardzo lub za słabo ;)
 5. Fint ma rację, ASG to w pierwszej kolejności zabawa. Optyka do broni palnej musi mieć np 2 moa abyś na dystansie nie chybił celu o kilka cm. w ASG niema to znaczenia, repliki na dystansie powyżej 70 metrów mają spory rozrzut, zadaniem optyki do ASG jest na tyle dobrze pokazać obraz abyś widział gdzie kulka leci. Jedyne gdzie faktycznie założyłbym optykę za porządne pieniądze to Daytona / TNK, czyli HPA GBBR, które tak kopie że podczas pojedynczego strzału wyłączał mi się koli za około 2 stówki ;) Patrzyłem przez oryginalnego ACOGa, nie przeczę super, ale cena jak na zabawę ASG jest well... tak samo paczałem przez Vortexa za 1,2 k, robiłem kumplowi flashkille na drukarce 3D, ten Kandar co go kupiłem ostatnio ma lepszy/większy obraz i jest jaśniejszy. Optyka optyce nierówna, jeden chińczyk będzie dupny, drugi lepszy. Tylko należy sobie zadać najważniejsze pytanie czy warto kupować optykę od palnej do ASG skoro chińczyk także da radę. Jeśli kogoś stać i jest w stanie sobie to uzasadnić, droga wolna, ja osobiście wolę za tą cenę kupić coś innego do repliki, kompa, drukarki , gier, książek, kamerki itp ;)
 6. W zasadzie za pierwszym razem poleciało prawie wszystko, bo była modyfikacja AEG, ale szkielet to paskudztwo ma customowy, baliśmy się że się rozleci więc super mocy nie bylo ;) Potem trafiłem na konwersję HPA Huntera, i spodobał mi się koncept i jej budowa, wiem wiem hybryda i kręci zębatkami, ale jakoś tak urzekło mnie to :D Jeszcze chłopaki muszą dopracować rozprężanie powietrza w kicie tak aby na początku nie szło maksymalne ciśnienie bo hop siup ma problemy Używam aktualnie systemy czarnej, dystanser klepsydrowy, nic innego nie jest w stanie podkręcać stabilnie kulek przy HPA o takim pchnięciu, przy flatach masz rozrzut jak w strzelbie ;) , raz podkręci a raz nie, a systema daje radę tylko musi się delikatnie rozgrzać. A bym zapomniał, G&G dało cielska, w tej replice od razu w zasadzie do wymiany jest pierścień mocujący chwyt przedni oraz sam chwyt, wtfa mieliśmy. Replika miała legalnie "zwisa" ;)
 7. Temat płynny jest, bo w Airsofcie w zasadzie niema podziału (chyba ze MILSIMy) , od ciebie zależy co masz w replice, i zwykłego ARa też tak zrobisz. ja sobie wybrałem replikę taką bo "powinna" w realu strzelać 7.62 NATO. A dostosowuję się do pola i reguł gry w zależności od potrzeb bo w środku siedzi HPA, więc reguluję ciśnienie i plomba na rega :) Ale to jest maks jaki ustawiam jeśli pole pozwala, nie chce więcej bo to jednak zabawa, nie chcę dziur w ludziach robić. Kilka razy widziałem ludzi z Snajpami powyżej 4 J ... bo pomiary robią na 0.20 a sprężyna w repce 190. Naciągał chyba nogą ale strzela ;)
 8. Moje kochane g&g tr16 mbr 308wh DMR ma 3,3 J a strzelam "kamieniami" czyli 0.48 ;)
 9. To się nazywa przerost formy nad treścią ;) Dla przykładu, oblukaj sobie ile kosztuje luneta Novritcha (dużo ludzi z niej korzysta i ją chwalą), a że wiem że on nie produkuje ich a są to rebrandy to zacząłem szukać lunet w podobnej cenie o takim kształcie. Okazuje się że ta luneta jest produkowana przez Kandara (Chiński producent optyki), znalazłem taki sam model kupiłem sobie (koszt 260 pln aktualnie ) myślę że wybrałbym teraz z mniejszym tubusem (40) a nie 50, ale byłem w szoku jak ta luneta pokazuje obraz i jest jasna aż do maksymalnego przybliżenia. W szczególności jak oceniać to pod kątem ceny. Przez optykę za duże pieniądze także patrzyłem, do ASG niema takiej potrzeby. https://allegro.pl/oferta/luneta-celownicza-kandar-kd-3-9x50-aome-mil-dot-6913537385
 10. Zadzwoń do Azteko i się zapytaj :)
 11. Myślę ze to kwestia wagi i rozmiaru, duży jestem, trochę mi się też utyło więc i izolator dodatkowy się pojawił. Zgrałbym się pewnie we wszystkim co nie ma odpowiedniej przewiewności ;) Więc jeśli ktoś tak jak ja grzeje się niemiłosiernie, bez CSa słabo ;)
 12. W Woodlandzie ? dziwny jesteś ;) Chociaż jak się zastanowić to wszyscy jesteśmy dziwni :D No jasne że zdarzało się nosić gorsze ciuchy, np bawełniaka polskiego za czasów Ztki, oj masakra to była. Myślę że wygodnicki się zrobiłem i tyle, wymagam już co nieco komfortu :P Ww CSie biegam aż do późnej jesieni, potem przerzucam się na jakiegoś softshella, a jak bardzo zimno to pod to polar, a i tak się zgrzeję :P
 13. Zdecydowaną zaletą MBDU jest Pencott w Wildwoodzie, to jak to się zlewa z otoczeniem jest zaskakujące, na zwykłego Greenzon zdarzało mi się wleźć jak debil a to jest jeszcze lepsze na nasz rejon :) Za to niestety której mi kompletnie nie podpasował, niewyogne to jest dla mnie, no i dochodzi to ze ja dużo ciepła wydzielam. Jak tylko założyłem ta bluzę MBDU i już byłem mokry, bez porządnego CSa nie pochodź. A że MIWO Praszka szyje CSy z tkaniny STOORA (sprawdziłem sobie optycznie, to jest ten sam materiał) którego znam i cenię za przewiewność to się do nich zgłosiłem. Efekt jest bardzo dobry :)
 14. Niestety niema porządnej bluzy w tym Wildwoodzie, a ta MBDU ... welll no do dupy jest :P Kto to słyszał aby guziki dać z przodu, chyba po to aby je kamizelka wgniatała w człowieka, np w mostek ;) Zaryzykowałem i kupiłem sztukę, po czym skontaktowałem się z Miwo Praszka, nie ukrywam ze troszkę mi zajęło przekonanie ich do przerobienia bluzy MBDU na ich CSa. Wakacje, urlopy i inne zamówienia mieli więc cała sprawa potrwała troszkę, nie spieszyło mi się, zależało mi na efekcie. Miwo z lękami, jak do jeża podeszło ale zrobili porządną robotę, jestem zadowolony, także jak ktoś chce to opcja jest. Zostały rękawy MBDU i stójka, z pleców dorobili ramiona, doszyli materiał oddychający i wsio.
 15. Na larpa w klimatach np Stalker czy coś, byłoby nawet fajne, i tylko tyle, na normalne pole ASG to się w tym nie wybieraj. Niewygodne, mnie złożysz się w tym do strzału.
×
×
 • Create New...