Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4 (SA-A07) - Specna Arms gearbox


Recommended Posts

Siemka, 475/480 fps na sp120 i kulki 0,2g. Konfiguracja repliki:
lufa precyzyjna
gumka (wymieniana jakieś 4 lata temu)
rhop (4 lata temu)
wzmocnione zębatki (wymieniane 5msc temu)
metalowa głowica tłoka CNC SHS (wymieniana 5msc temu)
Lekki tłok 14stalowych zębów SHS (wymieniana 5msc temu)

Zazwyczaj grałem na sp120, ostatnio wsadziłem sp130 i pękł szkielet gearboxa, ten który był w replice od nowości (załącznik GB- podobno gen.1).  Już nie wiem na jaki mam wymienić, chce mieć na pewno szybką wymianę sprężyny. Budżet do 350zł


1-3)Myślałem o którymś z tych, ale azteko twierdzi, że do specny nie pasuje żaden z tych trzech
       Azteko.PL Części akcesoria repliki sklep airsoft ASG SKLEP WARSZAWA kulki gaz magazynki  
4)Lonex/Ultimate v2 - załącznik podobno ciężko wchodzi do repliki
5) G&G v2 - załącznik

Czy wystarczy zwykły szkielet + mBlock?
6) Szkielet gearboxa V2 do replik AR15 Specna Arms CORE™ - airsoft, asg, militaria (gunfire.com)


Macie jakiś lepszy pomysł? mBlock mam już kupiony, więc pewnie go dołożę

1.jpg

2.jpg

gb.jpg

Edited by cheater321
Link to post
Share on other sites

Ile lat ma ta replika?

10 godzin temu, cheater321 napisał:

gumka (wymieniana jakieś 4 lata temu)

4 lata? Więcej? Specna nigdy nie słynęła z mocnych GB i była to często loteria. Jedne padały na stock sprężynie inne wytrzymywały 140. A dodatkowo znal się kiepsko starzeje.

10 godzin temu, cheater321 napisał:

metalowa głowica tłoka CNC SHS

Na Twoim miejscy wywaliłbym aluminiową głowicę tłoka, wstawił jakąś POM, ja osobiście lubię Modify, a potem kupiłbym po prostu drugi szkielet Specny, żeby nie mieć problemów z kompatybilnością.
Na szybko znalazłem tylko kompletny, ale nie jest drogi. Chyba że znajdziesz sam szkielet, łożyska koniecznie 8 mm, ale mi po 3 min googlowanie się nie udało ;)
https://gunfire.com/pl/products/kompletny-wzmocniony-gearbox-v-2-z-mikrostykiem-przod-1152221105.html

Jak chcesz zakładać mblocka, choć według mnie to nie jest konieczne, to posprawdzaj fpsy z i bez mblocka. Bywało że mblock obniżał fpsy, a bywało że podnosił lub też całkowicie nic nie zmieniał. Zależy czy w ogóle, a jeżeli tak to na ile zmieniał położenie hopka w stosunku do GB.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
W dniu 31.08.2021 o 23:37, cheater321 napisał:

Siemka, 475/480 fps na sp120 i kulki 0,2g. Konfiguracja repliki:
lufa precyzyjna
gumka (wymieniana jakieś 4 lata temu)
rhop (4 lata temu)
wzmocnione zębatki (wymieniane 5msc temu)
metalowa głowica tłoka CNC SHS (wymieniana 5msc temu)
Lekki tłok 14stalowych zębów SHS (wymieniana 5msc temu)

Cześć,

Takie osiągi masz na SA-A07 ONE™ od Specny? Przymierzam się do zakupu i chętnie dowiedziałbym się czegoś więcej o specyfikacji Twojego egzemplarza i ogólnie o samej broni pod względem jakości, jako że byłaby to moja pierwsza broń (dopiero chcę zacząć swoją przygodę z ASG). Jestem też z Gdyni i bywam w Malborku, więc mógłbym się nawet spotkać przy okazji. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam!:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...