Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

g36 JG G-608-5 może upgreade, a może po prostu poprawienie precyzji.


Recommended Posts

Witam Wszystkich

Zacznę od tego, że jestem zielony w temacie, ale uprzedzając trochę poczytałem forum, ale nadal nie znalazłem odpowiedzi. Może słabo szukam. 

Posiadam takową replikę jak w temacie i mam parę pytań, chciałem ją odrobinkę ulepszyć. Replika nie tuningowana, wszystko na oryginale jak na razie. Mam plan na wymianę gumki, łożysk na kulkach, może tłoka na metalowe zęby i dyszy dosyłającej na początek. Chciałbym preclufę, ale na razie nie puszcza budżet.

Moje pytania brzmią, znalazłem tłok z 14 i 15 zębami i nie wiem co daje różnica tego 1 zęba? Bardziej naciąga czy szybciej łapie? Jak dobrać dyszę dosyłającą, wiem, że uszczelnianą, ale jaka długość? Czy taka jak oryginał czy większa i jak to sprawdzić. Jeśli się uda to może wskoczy precka, ale jaka długa. Z opisu na pudełku wynika, że mam lufę 495 mm, ale podejrzewam że chodzi o zewnętrzną. Jaką dobrać do tego lufę wewnętrzną? Nie kombinuję ze sprężyną i nie chcę przerabiać tłoka znaczy tej rurki (cylindra) to chyba jest typ1,cylinder jest z 1 otworem. Szukam jeszcze do tego górnej szyny ris, tylko nie za miliony. Znalazłem, ale z przyrządami celowniczymi które wołają o pomstę do nieba, może komuś zalega i odda za jakąś symboliczną cenę. W kolejnych krokach pewnie zmiana komory magazynka na wersje pod magazynki od m4, ale to powoli. Na początek chciałbym, żeby to strzelało tam gdzie patrzę, a nie żebym patrzył tam gdzie to strzela.

wiertarka.jpeg

Link to post
Share on other sites

Ciężkie wiosło sobie wybrałeś XD Witam w klubie. co do twojej listy z częściami to warto to przemyśleć
Dysza- zdecydowanie warto wymienić tylko że są dwa standardy części do g36 więc szukaj dyszy do G36 standardu JG (25,25mm o ile dobrze pamiętam)
Gumka- tak ale tu ci za bardzo nie podpowiem. Pewnie coś od ML
Łożyska mogą zostać ślizgowe, więcej zniosą niż kijowe kulkowe, a po dobrym przesmarowaniu i podkładkowaniu  replika będą działać o wiele lepiej. 
Tłok czy 14 czy 15 zębów nie różnią się długością. Z 14 zębami lepsze bo zębatka będzie łapać lepiej tłok (ogólnie mówiąc)
]^^^^^^^^^^^^^^^

]^^^^^^^^^^^^^-^   a tu masz obrazową różnicę pomiędzy 14 a 15 zębów
Długość lufy zmierz wyjmując ją z repliki. Ewentualnie poczytaj. Jak chcesz ją zmieniać to koniecznie na stalową. ZCI czy Madbull SteelBull polecam.
Cylinder do wymiany bo za mały jak na taką długą lufę. Typ 0 (bez okna) koniecznie.

Co do komory to bieda bo nie masz nic dedykowanego pod tuning ale są pewne patenty druciarskie które działają lepiej niż oryginał (jak chcesz to pisz priv)
Co do konwersji na magi Ar15 to już kwestia gustu. Mi nie odpowiada. A są dostępne midy do giety bez problemu.
Mosfet by trochę pomógł. Micro od Peruna kosztuje 50 zł, ma podstawowe funkcje, wiele miejsca nie zajmuje a dużo zniesie i spełnia swoją funkcję. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...