Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M907A DE- tuning repliki bez ingerencji w gearbox


Recommended Posts

Witam, 

Jak w temacie, chciałbym stuningowac replikę M907A od Double Eagle ale koniecznie bez ingerencji w gearbox, interesuje mnie przede wszystkim lepsze skupienie i celność, ewentualnie zwiększenie zasięgu, moje pytanie brzmi, czy powinienem zmienić wszystko, czy wystarczy gumką i lufa, jeśli tak to jakie firmy polecacie? Czy zwiększenie długości lufy wpłynie na zwiększenie zasięgu i celności czy nie do końca? Zastanawiałem się też nad wymiana Komory hop up, ale nie chce kupować niczego w ciemno i nie wiem czy każda komora do "m4" będzie pasowała akurat do mojego modelu. 

Z góry dziękuję za odpowiedź 

Link to post
Share on other sites

Co do długości lufy to zdania są podzielone, ale coś w tym jest, że jeśli dasz za długa lufę względem pojemności cylindra to kulka będzie na końcu lufy hamowana bo nie będzie wystarczająco dużo powietrza, żeby ją dalej pchało (tak na chłopski rozum). Musisz znać współczynnik długości lufy do pojemności cylindra. Wydaje mi się, że im cięższe kulki stosujesz tym mniej lufy potrzebujesz bo zawsze są straty kiedy kulka opuszcza komorę (zawsze trochę powietrza ucieka naokoło kulki, a im cięższe kulki tym wolniej się poruszają i więcej powietrza się marnuje). 

Jeśli nie ingerujesz w GB to dobra stalowa precka (lambda, promyk, pdi), guma Maple leaf 2021 do aeg ( Decepticon celniejszy, Autobot większy zasięg), dystanser omega ML i kulki 0.3-0.36 g na początek . Mimo wszystko osiągi zależą od szczelności układu, nie wiem jak to wygląda w tych replikach. Fajnie by było jakby była uszczelniona dysza , głowica tłoka, głowica cylindra, żeby ładnie trzymała szczelność. Ale tak jak pisze nie wiem co tam siedzi. Btw kulki też są ważne. Cięższe poprostu dalej niesie. Przetestuj nawet w stocku na różnych wagach kulek. Puki hopek będzie je dźwigał i moc repliki pozwoli będziesz widział jak zasięg rośnie i do jakiej wagi kulek karabin daje radę. Sama gumka ml robi dużo roboty bo normalna gumka ma ten cycek do podkręcania, który mocno zwalnia kulkę , ml natomiast jest w formie łaty i kulka łatwiej się z niej uwalnia i ma mocniejsze podkręcenie.

Co do komory hu niech się lepiej wypowie ktoś inny , która będzie najlepsza , choć mi się wydaje , że do m4 to wszystko co w standardzie m4 podejdzie, gdzieś tylko mi się obiło o uszy, że rotacyjne najlepsze... ;)

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Dziekuję bardzo za sporą odpowiedź, nie ukrywam że trochę mi to ułatwi kompletowanie elementów, chociaż miałbym jeszcze jedno pytanie, mianowicie, czy lufa precyzyjna 6.01 a 6.05 będzie dość sporą różnica wyczuwalną w AEGu?

Link to post
Share on other sites

AEG, m4, szturm sporo kulek przez niego przejdzie w małym czasie, 6.01 to większa szansa na zacinke. 6.03-6.05mm myślę, że by było ok.  Classic Army ma stalowe lufy 6.03, ale nie wiem jak z ich jakością/poprawą celności itd. Warto poczytać recki zagraniczne, recenzje na YT też będą raczej po angielsku... Jeśli chcesz dobra preckę czeka Cię wycieczka w poszukiwaniu wiedzy. Na AEGach słabo się znam. Wolę gaziaki, to jak klocki LEGO dla mnie ;) tylko dla większych chłopców ;). Replikę sprężynową (swoją snajpę) ogarniam od niedawna pod kątem tuningu. Tu precka "Lambda One" naprawdę robi robotę. Ale to czterotakt, nie ma dużych przebiegów kulek... Więc przy 6.01mm nawet są małe szanse na zacinke przy użyciu dobrych kulek.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

"

Drugim skutecznym rodzajem tuningu jest wymiana stockowej lufy na lufę precyzyjną. Stockowe lufy montowane w replikach mają najczęściej średnicę wewnętrzną około 6,08mm oraz słabą jakość wykonania (cechującą się np. zmianą średnicy lufy na jej różnych odcinkach - gdzieniegdzie jest to 6,08mm, ale w innym miejscu może to być już zarówno 6,05mm jak i 6,12mm). Średnica dużej części kulek oscyluje w okolicach 5,95mm, przy czym i tutaj ta wartość może nie być powtarzalna w przypadku słabej jakości kulek.

Lufy precyzyjne, oprócz większej precyzji wykonania niosą ze sobą mniejszą średnicę wewnętrzną (najczęściej w przedziale 6,04-6,01mm). Zmniejsza to szczelinę, jaka występuje między ściankami lufy i kulką. Zmniejszenie tej luki prowadzi do stabilizacji toru lotu kulki oraz zwiększenia ciśnienia działającego na nią podczas oddawania strzału (co przynosi niewielki przyrost FPS).

Należy więc uważać, ponieważ mniejsza średnica wewnętrzna lufy oznacza większe prawdopodobieństwo zacięcia się w niej kulki. Z tego powodu, osoba decydująca się na wymianę lufy na precyzyjną powinna liczyć się z koniecznością wymiany amunicji na polecaną, dobrej jakości.

Drugim, równie ważnym co średnica wewnętrzna czynnikiem warunkującym o poprawie celności repliki jest wykonanie lufy. Dobrej jakości "precka" charakteryzuje się utrzymywaniem jednolitej powierzchni i tej samej średnicy wewnętrznej na całej swojej długości. Z tego powodu dobrze wykonana lufa precyzyjna o średnicy 6,03mm może przynieść znacznie lepsze rezultaty niż gorzej wykonana lufa o średnicy 6,01mm.

Korzyściami płynącymi z wymiany lufy na precyzyjną są:

- polepszenie celności repliki (wpływające na poprawę zasięgu skutecznego);

- minimalne zwiększenie zasięgu maksymalnego repliki (wynikające głównie z niewielkiego przyrostu FPS - różnica jest zwykle niemal niezauważalna).

Producentów luf wewnętrznych jest wielu. Choć na działanie lufy wewnętrznej wpływa mniej czynników niż na działanie gumek hop-up - i w tym przypadku lufy mogą się sprawdzać w różnym stopniu, co może być przejawem pewnej losowości jakości egzemplarzy (dotyczy to głównie producentów tańszych luf precyzyjnych). Tanie "precki" mogą przynieść podobne jak i nawet lepsze rezultaty od niejednego markowego odpowiednika, ale równie dobrze mogą przynieść niezauważalną poprawę skupienia, co z pewnością nie ucieszy ich użytkowników."

 

Tu jest wszystko: https://wmasg.com/pl/articles/view/3307

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...