Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

sjzmisiek

Użytkownik
 • Content Count

  617
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

3025 profile views
 1. Nie mam colta ale widziałem, że da się się sciągnąć front zamka, jeśli nie ma "stałej" prowadnicy sprężyny. Musiałbyś wcisnąć ten dynks pod lufą i obracasz front zamka na osi lufy. Powinien obracać się odwrotnie do ruchu wskazówek zegara o 90 stopni. Wychodzi front, wyjmujesz sprężynę itd. Poglądowy filmik jak to zrobić:
 2. Witam, mam wsadzoną gumkę autobota maple leaf do tej repliki, jaka prec lufa wewnętrzna podejdzie z taką gumką? Zakładam, że będzie to lufa bez "mostka" dla tej gumki ale nie wiem czy w standardzie np vsr podejdzie czy trzeba dedykowaną... Ktoś bawił się w tuning tej platformy?
 3. Witam, mam pytanie odnośnie coltów Army, a dokładniej kompatybilności 1911 z systemem 2011, czyli klasycznej 45-tki i Hi-capy . Sprawa się tyczy zespołu zamka/lufy 1911 i dopasowania tego do dolnej części (body, mag, mechanizm spustowy) Hi-capy Army. Jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia czy taka podmianka zadziała byłbym wdzięczny.
 4. Na tę chwilę wygląda to tak jak na foto, po sklejeniu kolby zniknie ta metalowa blaszka i zrobię bakę policzkową. Dokończę szynę i zeszlifuję nadmiar epoksydu na muszce i szczerbince. Zrobię montaż na muszce i szczerbince bo narazie można nimi swobodnie "jeździć" po szynie. Projekt byłby już dawno gotowy ale mam za mało czasu na hobby ;) .
 5. Klej do abs zrobiłem z odpadów płyty abs i acetonu. Niestety nie mam czasu, żeby posiedzieć przy projekcie. W sumie muszę zrobić szynę długą (kosmetyka), pistolgrip i kolbę a na koniec wszystko pomalować. Poksyliną wymodeluję chwyt i skomplikowane elemęty do wypełnienia.
 6. Mechanika będzie inna bo to typowo karabin na semi, musi się różnić, kosmetyka bolta też - o ile pamiętam w psg bolt wyglądał inaczej i miał jak w m4 dosysacz/popychacz bolta koło okna gdzie powinny wypadać łuski. Ale jeśli dysza gbb unitu, komora hu i magi będą kompatybilne to tak naprawdę rozwinięty/przerobiony system g3 (coś na zasadzie glocków marui z semi i fullauto, które mają wymienne magi). Ale mogę się mylić, jak wiadomo firmy napędzane chęcią zysku mogą zrobić coś zupełnie nowego. Posiadacze g3, którzy chcieli by mieć też psg1 będą zmuszeni zakupić kolejne drogie magazynki gazowe do nowego systemu, zamiast używać kupionych wcześniej do g3. Ale narazie to tylko gdybanie.
 7. Jeśli to jest nbb to spust jest połączony z lufą, która się razem z nim cofa i ładuje kulkę. Może nie w magu jest problem tylko w samym zespole spustowym/komorze hu. Trzeba rozebrać i zobaczyć czy coś nie jest uszkodzone lub wymaga czyszczenia.
 8. Dawno temu mój stary stockowy jeszcze DE50 marui dawał radę przy 5 stopniach wystrzelić ponad cały magazynek, kulki 0.2g leciały daleko (ponad 40m) ale słabo kopał, mimo to robił pełne cykle zamka i był celny, mag był zimny tak, że nie dało się go w rękach trzymać. Ruger kjw bez blowbacku w tych samych temp. wypluł 3 kulki na 7-10m i syfonował. Magia marujca. A co do konwersji - zrób to sam. Płytki abs na allegro nie są drogie, łatwo je obrabiać prostymi narzędziami. Jakieś profile alu do wzmocnień, rurki alu na lufę zewnętrzną- obi/castorama/sklep budowlany. Poksylina to też fajny materiał do skomplikowanych kształtów i wypełnień. Wiertarka, pilnik itp. Pomysł, chęci i trochę czasu. Ogranicza Cie tylko wyobraźnia i gabaryty pistoletu .
 9. Co do kosztu zasilania repliki na green gas lub co2 ciężko to określić co jest bardziej ekonomiczne, ale co powinieneś wiedzieć: magazynek nabity greengazem może starczyć na mniej kulek niż w takiej samej klamce przystosowanej do co2 z nowym nabojem gazowym. Green gas możesz zawsze doładować szybko nawet jak masz chwile i magazynek jest w replice, co2 zaś wyjmujesz maga rozkręcasz zaślepkę wymieniasz kapsa z co2 i zakręcasz specjalnym kluczykiem zaślepkę, wsadzasz spowrotem maga i dopiero możesz strzelać. Z powodu takiego, że jest więcej zabawy z zasileniem maga paliwem co2 najlepiej uzupełniać na respie razem z kulkami. Jak przypomnę sobie wymianę co2 (pod ostrzałem) w klamce lata temu to zawsze zapala mi się lampka żeby takiej nie kupić przypadkiem, ale to moje zdanie, są tacy co wolą co2 w pistolecie. Jeśli co2 ma już za małe ciśnienie i już ledwo odskakuje zamek bo gaz się kończy to przy wymianie kapsa reszta co2 uleci w eter i się zmarnuje. Greengas najczęściej ma odrobinę oleju sylikonowego i mniejsze ciśnienie niż co2 więc green i smaruje i jest mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia mechanizmu (dysza blowbacku i zaworek w tej dyszy). W zależności od repliki czy ma metalowy (ciężki) zamek czy plastikowy (lekki) wystrzelisz mniej lub więcej kulek i tu repliki marui są niesamowicie wydajne bo są z plastiku zamki. Ponadto radzą sobie całkiem nieźle przy niższych temp. mimo, że są na green gas (generalnie repliki na co2 lepiej znoszą zime). Zależy jak szybko i ile będziesz strzelał, do jakiego zasilania masz większy dostęp, jaka jest dostępność magazynków, ewentualna awaryjność i dostęp do części. Jedne z najmniej awaryjnych, a w razie awarii dostępnych części najwięcej mają HI-CAPY w systemie marui, kompatybilne z WE, KJW, chyba Army, JG, kompatybilne części Guarderów, maple leaf i innych. W sumie można nawet poskładać prawie całą replikę z dostępnych części. Podobnie powinno być z glockami marui. Części "od groma". Sporo kompatybilnych klonów replik i magazynków. Upatrz sobie coś i poszukaj informacji, dobrze by było żebyś miał sklep, w którym weźmiesz klamke do ręki i zobaczysz czy Ci pasuje, dobrze leży w łapie, sięgasz manipulatorów itp.
 10. Desert eagle marui z precką km-head ma bdb osiągi. Wiem bo miałem z tuningiem pełnym mocowym i konwersją guardera takie 2 i po samej wymianie lufy dostawał celności i zasięgu (stockowy ma już sam w sobie dobre osiągi ale z precką był celny na dobre 60m na odpowiednich kulkach). Dobre opinie zbiera też de50 we/cybergun ale ma słabe dysze bb unitu i puki jakiś guarder coś nie zaradzi narazie bym odpuścił. Musisz wiedzieć jedno o gaziakach- potrzeba Ci duuużo magazynków, które w zależności od pistoletu kosztują 80-190pln za sztukę. Marui DE to około 160zł za jeden. Kiedyś miałem ich z 6 dodatkowych (z tymi w pistoletach 8 ) do tych klamek o których wspomniałem... kasy poszło tyle, że szkoda gadać bo zaworki wymieniałem na takie o powiększonej przepustowości we wszystkich magazynkach. Aktualnie mam berette m9 hfc fullauto i dodatkowo mam do niej chyba z 5 magów. Mi się udało na taiwangunie kupić te klamkę za mniej niż 300zł i jest przyzwoita, magi kosztują od 80 do 120pln a czasami w promocji widywałem za ok 65zł i wtedy też upolowałem kilka. Pomijając to co napisałem z pistoletem jesteś bardzo mobilny i jak sprytnie rozegrasz akcje to możesz mieć przewagę i w cqb i w gęstym lesie. Na otwartej przestrzeni dostaniesz pewnie łomot. Jest jeszcze jedna sprawa - repliki z blowbackiem dają sporo radochy: blowback, obsługa, bliska realizmowi ilość kulek na mag w niektórych przypadkach, przez to częste reloady, a nie tylko wciskanie hicapa w aeg'a i trzymanie spustu aż kogoś trafisz ;) . Oczywiście jeśli jesteś początkujący to aeg może być lepszą opcją z kilkoma lowcapami. Gaziaki to już skok na głębszą wodę, ale podkreślę, że sporo większy fun.
 11. Witam, często tak jest (choć nie zawsze), że sprężyna powrotna i spr. zbijaka są mocniesze w wersji na co2 niż w takim samym pistolecie na greengas. Wynika to z tego, że ciśnienie co2 jest o wiele większe od greengazu i zbijak musi mieć siłę otworzyć zaworek w magu. Siła bolwbacku przy większym ciśnieniu co2 też rośnie i jakoś to wyważają mocniejsze spr. powrotne. Z mojego doświadczenia mag z greengazem w klamce typowo pod co2 pozwalał na tylko kilka strzałów z niepełnym cyklem zamka. Oczywiście mogą być klamki, które pociągną oba rodzaje magów ale jest szansa, że magi na greengas będą bezużyteczne w klamce pod co2.
 12. Możesz delikatnie zeszlifować kurek. Wygładź też ten obdarty kawałek zamka drobnym papierem ściernym na mokro. Poczyść, przesmaruj. Podczas szlifowania pasuj "na sucho" żeby sprawdzić czy pracuje płynniej. Poza tym zobacz czy Ci się dysza do końca cofa jak odciągniesz zamek. Może robi się tam luka w którą wpada kurek- za słaba spr powrotna cylinderka blowbacku. Ewentualnie kurek może być uszkodzony - zazwyczaj w jest 2-stopniowy (po lekkim odciągnięciu bkokuje się w połowie i jak odciągniesz całkiem zostaje maksymalnie z tyłu). Jeśli jest uszkodzony cofa się spowrotem i blokuje zamek, czasami wystarczy 0,5mm.
 13. Coś jak air cushion poseidona? Jest chyba na wmasg'u test takich prec luf w artykułach. Rowek w lufie idzie po dł. lufy od komory hu do wylotu. Podobno to czyjś patent, który poseidon zawłaszczył. Jakiś gościu (serwisant asg z zamiłowania) robił coś takiego już dawno i doszedł do tego, że lepszy efekt jest z 2 rowkami , wg zegara godzina 5 i 7. Wtedy kulka jest bardziej stabilna w lufie co przekłada się na celność. Nie pamiętam niestety na jakich średnicach lufy były najlepsze efekty. Musisz poszukać sam.
 14. W takim razie problem wynika z ilości podawanego gazu- zaworek w magazynku może być powodem.
 15. Kiedy dysza ładuje kulkę to dość szybko może się uszkodzić przy stalowych pociskach. To tak jakbyś wbijał gumowym młotkiem gwoździe w twarde drewno, zawsze taki młoteczek się uszkodzi w jakimś stopniu. Po pewnym przebiegu sklepiesz dyszę mimo, że opory na kulce w magu są małe. 1 zacinka może nawet połamać dyszę tymbardziej, że pęka ona samoistnie po kilku tys. kulek. Przy takich kulkach sprawdzaj często dyszę.
×
×
 • Create New...