Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

sjzmisiek

Użytkownik
 • Content Count

  535
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

2888 profile views
 1. Potestuj zasięg na 0,3g+ na wyregulowanym hu i napisz jak z zasięgiem i celnością na max dystansie . Zobacz ile strzałów na 1 nabiciu jesteś w stanie oddać. Jeśli będzie podobna ilość strzałów względem standardowej uszczelki to znaczy, że uszczelnienie tłoczek/dysza jest dobre. Poszukaj jeszcze gazu o wyższym ciśnieniu wtedy wykorzystasz maksymalnie potencjał repliki.
 2. Uszczelnienie tłoczka to czasami tłoczek z oringiem a czasami gumowa jest cała głowica tłoka tak jak na 2 foto cylinderków. Problem się pojawia jeśli chodzi o wymiary. Może poprostu nie pasować taka od sprężynowych replik i od innych gaziaków. Gumka hu w systemie vsr to jedna sprawa a mechanizm blowbacku często dopasowywany jest do wymiarów repliki, ciężaru zamka, skoku zamka, siły potrzebnej do pełnego cyklu itd itp. A tu daje film jak to wszystko działa Wbrew pozorom nie jest ciężko coś takiego zbudować, mi osobiście najwięcej problemów przy budowaniu repliki gbb sprawił mechanizm podawania gazu. Sam bolt/zamek jest prosty do zrobienia nawet jak się nie ma warsztatu ;).
 3. Btw zaworek nie musi wyglądać tak samo jak orginał, są zaworki typu Rocket valve lub takie co na zdjęciu i takie, które wyglądają jak nitonakrętka z odrobinę dłuższą sprężyną zaślepione od strony głowicy tłoka. Jest też nowy zawór poseidona tzw icepick, ponoć zwiększa moc o 10 proc. (Czyli coś jak zaworek cylindra o większej przepustowości) i w zależności od repliki są 3 rozmiary (różnią się kolorami i nie wiem jaki by przypasował).
 4. Dysza musi być dedykowana do danego gaziaka, są wyjątki bo chyba 1911 w systemie marui i hicapa mają kompatybilne całe zespoły zamka. Co do lufy ja bym ją wypuścił poza zewnętrzną i przymaskował tłumikiem. Ogumienie zastanawiałem się nad https://www.taiwangun.com/gumki-hop-up-2/gumka-hop-up-vsr-10-gbb-60-poseidon?from=listing&campaign-id=19 Lub https://www.taiwangun.com/gumki-hop-up-2/super-gumka-hop-up-60-for-vsr-gbb-yellow-maple-leaf?from=listing&campaign-id=19 Co do zaworów większej przepustowości można je zrobić samemu z tych w magazynku, i w zasadzie podają więcej gazu więc mechanizm pracuje szybciej, wzrasta moc/zasięg ale i szybkość i moc blowbacku dzięki czemu szybciej zadziała przerywacz odcinający podawanie gazu, gazożerność może nieznacznie wzrosnąć ale podobno wcale nie musi z powodu szybszego odcięcia, kwestia sporna. Tu film: Co do 2 zdjęcia z cylindrem bb unitu poza samym cylindrem masz bolec trzymający zaworek, uszczelnienie tłoka i zaworek ze sprężyną (zaworek zwrotny z opuźnionym działaniem zanim się zamknie oddziela dawkę na kulkę i odcina przepływ gazu do lufy, przekierowuje gaz na blowbacku) coś takiego można samemu dotoczyć znając wymiary oryginalnego zaworka, kiedyś jak mi to padło w M4 kjw, wstawiłem śrubkę o podobnych wymiarach zamiast zaworka i też działało ;) kwestia dobrać wymiary i sprężynkę żeby pracowało właściwie.
 5. Poleciałbym kulki 0.28g ale coś czuję że 0.30g jak dobrze ustawisz hu też uciągnie, podatność na wiatr spadnie więc celność na dalszym dystansie będzie lepsza. Odnośnie ilości strzałów oddanych na 1 nabiciu gazu może faktycznie kwestia dotarcia i smarowania ale też może niedostatecznie długo ładowany magazynek ( dobrze jest ładować do oporu aż gaz zacznie uciekać na boki i dobić jeszcze krutko- z 2-3s 2x). Co ciekawe srebrny marui czyli chromowany wcale w lesie gęstym nie był jakiś bardzo widoczny dopuki nie odbijał promieni słonecznych ;) jak słońce na niego nie świeciło potrafił się ładnie komponować z lasem- jak lustro odbijał krajobraz krzaczorów, ale i tak z przezorności trzymałem go w panelu z przodu kamizelki żeby był cały schowany.
 6. Powiem tak, TM ma naprawdę genialne osiągi i w niskich temp. (było na "minusie") gdzie nawet repliki nbb wypływały na niewielką odległość max połowę maga kulek i był mały syfon na końcu, tam stockowy DE TM kopał nawet mocno, zasięg i celność bdb (40m), wywalał grubo ponad 1,5 maga kulek zanim gaz przestał przeładowywać kulki- ostatnie 2-3strzały. Odradzać komuś TM ... dla mnie dziwne. Miałem do tej pory deagle TM, KWC-Cybergun z metalowym zamkiem i lufą na co2, Siis i Hfc. I tak HFC to naprawdę dobry klon TM, Siis i stary cybergun to repliki jak dla mnie z dolnej pułki... Stanowczo nie polecam. TM lub Hfc z precką i zaworem większej przepustowości w magu (precka i zawór km head) posyłał kulki na ponad 55m skutecznie a donosiło kulki jeszcze dalej. Swoją drogą leciały jak po sznureczku. To tak jakby grać w grę " na kodach". Jedyna słabość tej konstrukcji to szczęki magazynka trzymające kulki, inne problemy jakie zaobserwowałem wynikały ze złego użytkowania repliki. Nowy Cybergun to tak naprawdę WE i jestem go bardzo ciekaw, odkładam już kasę na czarnego L6. Do tej pory udało mi się dowiedzieć na temat DE WE nośnie problemów, że są egzemplaże, które mają problem wystrzelić magazynek kulek co raczej jest dziwne bo sam zamek mimo metalowej konstrukcji jest względnie lekki- problem może wynikać ze złego uszczelnienia cylinder/głowica tłoku blowbacku bądź uszkodzenie cylindra, złe/słabe przesmarowanie repliki, nieszczelność mag/cylinder bb, a w ostateczności niedoszczelnienie na zaworze odcinającym gaz na lufę w cylindrze bb unitu. Musiałbym to zbadać na chorym pacjencie ale takie mam narazie podejżenia . Drugi problem to luzy na lufie wewnętrznej - do rozwiązania taśmą teflonową . Odnośnie gumki HU wymieniłbym na MAPLE LEAF albo coś podobnego skoro to kompatybilne z vsr. Jeśli kulki zawsze skręcają w tą samą stronę przy bezwietrznej pogodzie to musi być przekręcona gumka hu (czasami wystarczy niewiele a wpływa na celność bardzo) lub zabrudzona lufa wewnętrzna, może też być na niej jakaś skaza , która wpływa na podkręcenie kulki.
 7. Wycięcia na komorę w precce dorabiałem sam, ale operacja wymaga cierpliwości, paru nażędzi i pewnej ręki, na Tajwanie są/były precki do 15zl dedykowane do snajperek sprężynowych- na taką operację się nadadzą, w razie niepowodzenia odcinasz nieudany kawałek i od nowa a jeśli się zarazisz to nie aż tak szkoda jak by był to promyk za 300+zł. Btw gumka wygląda podobnie do tych od vsr, tylko nie jestem pewien z której strony wystaje ten kawałek prostokątny ustalający gumkę (powinien być chyba z prawej jeśli docisk do kulki jest od góry).
 8. Jeśli gumka hu jest w standardzie gbb/vsr TM to jest szansa precke dorobić, kiedyś tak zrobiłem z DE TM. Ale długa precka wymagała odemnie rozwiercenia lufy w konwersji guardera bo była nieprzelotowa dla lufy wewnętrznej. Wszystko zamaskowałem tłumikiem, było to dość spore jak na pistolet, większe od socoma. Z odpowiednią ilością magów mogło robić za główną broń z powodu wzrostu FPS i celności. Wracając do DE WE był jakiś czas temu w jakimś sklepie (bodaj militaria.pl) srebrny i na allegro w tej samej cenie- 899pln jeśli się nie myle.
 9. Na necie znalazłem film, po wymianie gumki hu przyzwoicie (+50m) i celnie army strzelało na 0,30. Wydaje mi się, że musiałbyś protestować od 0.28 do 0.32g. Poza tym gaziaki są kapryśne i w wypadku army rozstrzał w celności i zasięgu może być spory. Pomijając to co napisałem dobrze by było żeby wypowiedział się ktoś kto ma te zabawkę już przynajmniej rok.
 10. Znalazłem jak rozebrać marui. Więc jako klon TM pewnie rozbiera się go podobnie. https://m.youtube.com/watch?v=6LggHcMiEXo są nagrane 4 części z rozbieraniem i 2 ze składaniem, mam nadzieję, że to pomoże.
 11. Ares ma na tę chwile out of stock, temat nadal otwarty.
 12. Witam, CM703 to klon TM L96 tak jak WELL MB440x więc https://airsoftpro.cz/en/gun-parts-upgrade/sniper-rifles-parts/for-tm-aws-well-mb44xx/results,1-48 , wygląda na to, że sami klepią części , warto zapytać czy są w stanie zrobić też dopasowane części do Cymy jeśli te z oferty nie podejdą, poza tym z Czech łatwiej sprowadzić, pozdro
 13. Witam, od jakiegoś czasu szukam górnej szyny długiej do g36 w sklepach internetowych i niestety w naszym kraju brak. Sklepy stacjonarne często mają bogatszą ofertę niż odpowiedniki "www" , dlatego piszę na forum czy ktoś może wie gdzie pytać. Kiedyś były na sklepie madonion.pl , który prawdopodobnie już wygasił działalność (nie mogę już znaleść sklepu na necie, jeśli się mylę to możliwe, że zmieniła się tylko nazwa sklepu). Niestety jakkolwiek nie wyszukam tego kawałka plastiku to nie istnieje on w ofercie. Sprowadzenie z zagranicy jest średnio opłacalne bo koszty przesyłki przekraczają cenę szyny.
 14. Witam, jak gazowa solniczka śmiga po większym przebiegu? Czy były jakieś nieszczelności? Ewentualnie na jaką odległość donosi kulki (nie miałem styczności z aepami więc nie mam porównania).
×
×
 • Create New...