Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

sjzmisiek

Użytkownik
 • Content Count

  859
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

4,585 profile views
 1. Będzie dla potomnych , do m9 kjw pasują magazynki : TM, HFC, WE, LS, Bell, Socom Gear. W zasadzie kjw to poprawiony system TM (ustandaryzowano komorę hu pod gumki vsr) więc wszystko powinno banglać . WE w starym systemie (v1) też różni się tylko wewnętrznymi elemętami lufy od standardu TM. Nie będzie pasować mag od umarexa, kwa, ksc, well (kopia ksc/kwa system 7).
 2. Może za to odpowiadać uszkodzenie/pęknięcie dyszy lub coś jest nie tak ze sprężynką powrotną dyszy. Generalnie po odciągnięciu zamka, kiedy dysza "odepnie się" od komory HU, ta sprężynka odpowiada za wycofanie dyszy do blowback unitu (koszyczka dyszy w tyle zamka). Zależy jak masz montowany BBU , jeśli trzyma go ta śrubka od muszki to sprawdź czy się nie poluzowała . Jeśli tak to najpierw zdejmij zamek , popraw wszystko w środku i dopiero poskładaj zamek i podokręcaj. Jak odrazu dokręcisz a coś będzie źle siedziało to możesz np zmiażdżyć sprężynkę powrotną , zablokować nią dyszę itd.
 3. sjzmisiek

  Sro sotac

  Witam , mam pytanie do posiadaczy repliki SRO od sotac , zwłaszcza jeśli jest mocowana na zamku pistoletu /na karabinie gbbr. 1 ) Jak trzyma zero na gaziakach? 2) czy kropka bardzo się rozmazuje na krawędziach szybki? Z góry dzięki za odp.
 4. Może zniknęły bo ludzie faktycznie używali tego do samoobrony, a jako takie narzędzie raczej się do tego nie nadawały. Z resztą "Brzydki Burak" chyba to dobrze ogarnął:
 5. Wczoraj podocinałem i podoginałem profile , narazie wstępnie dopasowane ale jeszcze trochę pracy mnie nad nimi czeka. Btw kolba przyszła i zainstalowałem muszkę z 2 nastawami ( home made) . Kolba wymaga poszerzenia ... Beretta jest trochę szersza od raka .
 6. Heh nie mam pojęcia o ich limitach , pamiętam, że na wmasg był artykuł o 1000fps-owym wynalazku. Btw niemiecki kanał był nieaktywny przez wiele lat, teraz przeszli na ostrą ;) . Btw zrobienie wynalazku, który wyciągnie 1000fps jest skrajnie prymitywnie proste i wcale nie takie drogie, najdroższa byłaby możliwie jak najdłuższa lufa wewnętrzna (np 650mm ). Resztę części dostaniesz w sklepie hydraulicznym i na allegro ;) . Nadal jest to niepotrzebne i niebezpieczne , więc może tu zakończę...
 7. Można zrobić replikę czterotaktu z ponad 700fps , lub coś z podobnymi wynikami na długim beatboxie , tylko po co? I ile strzałów wytrzyma system? Jak sięgnę pamięcią nawet wydaje mi się, że była właśnie taka z 1000fps i bez problemu rozbijała kulkami szyby od samochodu ( nie jestem pewien na 100% bo było to bardzo dawno ale chyba był to AUG z jakimś systemem gazowym , film robili w ramach ciekawostki goście ze starego kanału asg na YT "AATV" , bodaj Niemcy ;) ale tak jak pisałem , pewności nie mam ). Tak jak Huba pisze , nie ma takich ciężkich kulek, żeby to miało sens. Poza tym zrobiłby
 8. :) heh nie lubię fizyki , ale coś w tym jest. W skrócie ciężkie kulki lecą dalej puki system to uciągnie i puki hopup to uciągnie , płaskie hopki ( flaty , r-hopy, Maple leafy) dają więcej backspinu przy mniejszym nacisku na kulkę , a jak wiadomo im mniejszy nacisk hopka tym większa prędkość kulki przy wystrzale, przekłada się to też na zasięg. Dlatego lubię i polecam gumki ML ( szkoda, że nikt mi za to nie płaci :) ).
 9. Można. Gdybyś chciał wersję m9a1 to jakaś promyka jest na gunfire ,tylko to wersja na green gas ( poniżej 400pln) https://gunfire.com/pl/products/replika-pistoletu-m9a1-green-gas-1152208535.html Btw m9a1 zawsze było droższe od m9 ( bez szyny). Nie rozumiem dlaczego na Tanich militariach ceny są na odwrót ;) m9a1 pińćset z hakiem , a m9 ( czy tam m92) ponad 600... Wg twoich linków.
 10. Będe miał chwilę to może jak znajdę dobre miejsce do testów to pomierze i przestrzegam dokładnie Digla na 0.4g kulkach . 70m zasięgu nie jest wyssane z palca. Poprostu niesie spokojnie na 70 40-tki. Nawet jeśli to wbrew fizyce całego świata. Test z dłuższą lufą ribiłem na m92L we z wstawioną lufą od g36c gbb army ( komora hu od m9 HFC , żeby pasowała gumka standardu vsr - ml autobot, zrobione dodatkowe nacięcie na lufie wewnętrznej, żeby wpasować do komory, lufa zewnętrzna rozwiercona - przelotowa dla lufy wewnętrznej) . Kulki załadowane do maga na przemian 0.2 i 0.4 g. Przy 0,2 blowback
 11. Dzięki. Zauważyłem też , zwłaszcza przy zastosowaniu w replice gazowej dłuższej lufy od stockowej, że cięższe kulki w takiej konfiguracji chyba potrzebują więcej gazu , żeby ta cięższa kulka opusciła lufę. Objawiało się to w ten sposób że na 0.2g kulkach replika kopała podobnie jak przy krótkiej lufie, za to przy kulkach 2x cięższych blowback był wyrażnie słabszy . Zaworek w dyszy odcina gaz na lufę dopiero kiedy kulka opuści lufę , z powodu zastosowania cięższych kulek , mniej gazu zostawało na blowback.
 12. Ok, mój desert eagle WE na standardowej gumce ledwo donisił 0.28g na 45m , a z gumką ML (i co prawda z precką ML crazy Jet) ciągnie 0.4g kulki na jakieś 70m na niskim ustawieniu hopka, 0.5g też pewnie uciągnie. Btw standardowa lufa ma 6.03 a ML bodaj 6.04 średnicy. Podobnie było ze snajpą ( stockowa sprężyna dawała jakieś 420fps , dodałem preckę, gumę ML i cięższy tłok) u mnie po przejściu z 0.28g na 0.4g kulki leciały dalej na tych cięższych gramaturach ( ok 90+m). Łot taka magia. Hi Capa novricha też na co2 i ciężkich kulkach dociśnie do 70m wg pewnych testów ,które kiedyś widziałem ( z celn
 13. Najcieższe jakie dźwignie hopek, btw w m9 kjw ( w wersjach full metal, z niebieską dyszą) gumki hu są w standardzie vsr więc można tam wcisnąć autobota ML sylikonowego i strzelać kulkami 0.32-0.36g a jak dźwignie to cięższymi. Fajnie poprawi się zasięg i celność.
 14. Dysza wygląda bliźniaczo podobnie do systemu TM. Kraken1911 drukuje głowice tłoka do 1911-tek za jakieś nieduże pieniądze , a ponoć fajnie poprawiają szczelność układu. Ma kanał na YT, sprzedaje dyszę na olx , popytaj jego, serwisuje też repliki.
 15. Na początek może lepiej AEG mp5k , mniej zawodny od gaziaków. Zawsze można iść w metalową pompkę cymy ( działa w każdych warunkach). W ostateczności jeśli ma być gaziak jakaś hi-capa ( kjw kp06 najlepiej ). Albo beretka kjw, też są spoko.
×
×
 • Create New...