Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co zrobić aby dysza dłużej pozostawała z przodu?


Recommended Posts

Witam. Pomimo pełnej szczelności mam problem z Cymą CM077A. Otóż na kulkach 0.2 do 0.28 J są +- takie same (1.82J), a od 0.30 energia zaczyna lecieć na twarz (Na .32 wychodziło niecałe 1.6J). Ratio wychodzi 1.49, lufa lambda 455 6.01, zębatki stock z tym dużym okrągłym elementem na zębatce tłokowej, silnik shs ht. W replice występuje overspin (tłok jest cały czas naciągnięty do tyłu) i tak się zastanawiam czy te spadki to nie problem tego, że ta dysza pozostaje zbyt krótko z przodu. Chciałem piłować płetwę, ale jak to zrobię to i tak mi nic nie da bo dalej będzie występował overspin, a nawet jakby nie było overspina to będzie mniej cofać dyszę. Zastanawiam się, czy da się jakoś szybciej zakończyć cykl pracy, aby kostka stykowa szybciej rozłączała silnik, też może by coś dało. Chociaż wiecie co, jesteście z pewnością bardziej doświadczeni odemnie i lepiej będziecie wiedzieli co zrobić i jak rozwiązać ten problem. Ja mogę sobie gdybać.

Napiszę wprost, że na tą chwilę nie mam budżetu aby wrzucić mosfet z AB, bo może by to częściowo pomogło. 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Żeby uniknąć overspinu najlepiej użyć mosfetu, albo taniego z hamulcem, przy czym to może pomóc lub spowodować konieczność dalszych kombinacji np z silnikiem, albo najlepiej z detekcją cyklu, ale to już nie tanio, ale masz już raczej spokój. Przy czym aby dysza, w cyklu pracy, dłużej została zaszczeniona z gumką możesz też wywalić opóźniacz z zębatki tłokowej/podpiłować opóźniacz na zębatce tłokowej/podpiłować "płetwę" popychacza dyszy. Mankament takiej rzeźby jest taki, że jak wymienisz sprężynę, to możliwe że wszystko znowu się posypie. Mogą też powstać problemy z podawaniem kulek.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...