Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[PROBLEM] gearbox FAMASA TM


Recommended Posts

problem głupi lecz poważny... po rozciągnięciu spręzyny i złożeniu ponownym tłok nie pracuje. co mogłem rozwalić? co mogłem zrobić źle? co mu sie stało... pomocy siedze nad nim od 2h (tyle zajeło mi złożenie drania na powrót...) ręce mi opadają :( mam nadzieję że go nie zabiłem... nie mam teraz kasy na nowy gerabox :(

Link to post
Share on other sites

nieco rozciągnięta spręzyna miała posłużyć lekkiemu zwiększeniu mocy. kumpel zrobił tak w G36, chodzi wolniej ale zasięg skuteczny wzrósł.

 

silnik pracuje, zębatki chodzą. Porusza się też ta nasadka na wylocie tłoka, za to sam tłok i sprężyna stoją. Tak teraz pomyślałem że może przy montażu spadł z prowadnic??

Link to post
Share on other sites

Z prowadnic to on raczej nie spadł bo byś wogóle gb nie złożył z powrotem do kupy. Możliwe że sprężyna dała zbyt duże obciążenie dla zębatek przez co te się połamały, albo ukruszyły się ząbki na tłoku... Rozłóż go jeszcze raz (albo daj komuś kto się na tym lepiej zna :) ) i sprawdz czy wszystkie części są sprawne. Być może poprostu źle zębatki złożyłeś (o ile jest to możliwe...).

Link to post
Share on other sites

sprzedam sobie liścia za głupote jak cos rozwaliłem... narazie studuje po raz n-ty manuala od gearboxa... więcej napisze po 14.

 

[ Dodano: 05 Lis 2005 17:07 ]

rozebrałem... nic nie widać... musiał tłok przy składaniu wyskoczyć z prowadnic i wogóle nie złapać zębatek...

 

[ Dodano: 05 Lis 2005 18:03 ]

naprawiłem. tłok wypadł z prowadnic. nietety nie udało mi się usunąć jednego z problemów który mam. dalej nie mam ognia pojedynczego. jestem otwarty na pomysły dlaczego.

Link to post
Share on other sites

możliwe ;) co do płytek na selektorze to nie to. chodzi o to że gun sie zacina kiedy wybierze się single fire. idze dopiero po kilku seriach. chodził nieźle, kiedy sie potknąłem na strzelance i rypnąłem nim w drzewo ;) podziało na jakieś 3 tygodnie czy 4 :lol:

gun jest z 2 ręki i ma tą wadę od kiedy go mam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...