Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Zazwyczaj różnice są pomiędzy poszczególnymi firmami. Tzw złoty standard to TM. Repliki są najczęściej albo z nim zgodne , albo nie ( zdarza się też np tylko częściowa zgodność). Musisz zweryfikować jak to wygląda z częściami do twojego Glocka i porównaj z tymi ze standardu TM. We jest napewno w standardzie TM, AW odbiega od TM jeśli chodzi o BBU , nie ma tłoczka tylko uszczelnienie na końcu dyszy ( jak w replikach karabinów). Maple Leaf bodaj robi sporo części do standardu TM ale jak to wygląda z VFC/umarex pewności nie mam na 100% ale gumki / precki powinny być w standardzie Marui. Często na YT są filmy jakimi częściami ludzie tuningują swoje repliki, jeśli coś znajdziesz to najpewniej po angielsku, ale będziesz wiedział czego szukać. Często są też porównania jakich firm magi podejdą do konkretnej klamki konkretnej firmy, to też może częściowo naprowadzić Cię jakiego standardu jest twoja klama. Zawsze może też ktoś z forum wpadnie na ten post i może będzie znał odpowiedź ;) ale warto poszukać samemu. 

A tak z innej beczki jeśli chcesz dobry zasięg i celność w pistolecie , to zacznij od wymiany lufy na precyzyjną ( stalowa od ZCI lub poprostu Maple Leaf Crazy Jet , z moich doświadczeń w 1 konkretnej replice nie ma zbyt dużej różnicy pomiędzy ZCI i ML) i do tego gumkę HU ML Autobot silikonowy . Następnie dobierz kulki, sugeruję zacząć od 0.3g i iść w górę do momentu kiedy hopek i moc repliki daje radę, po przekroczeniu pewnej gramatury zasięg zacznie spadać , to znaczy, że trzeba zrobić krok do tyłu z wagą kulek. Na Azteko swojego czasu były paczki po 100 kulek w różnych gramaturach . Jak dobierzesz dobre kulki ( ja w Desercie L6 WE strzelam na 0.4g , ale mam wrażenie , że udźwignie cięższe , zasięg i celność przebija niejednego aega). Swoją drogą VFC w większości pistoletów korzysta z gumek HU i luf wewnętrznych standardu VSR/gbb TM, więc powiedzmy , że tu raczej można iść w ciemno z tym co napisałem wyżej. Co do samej komory ML to w przypadku 1911 i hi-capach ludzie narzekają, że nie są zbyt dobre ( nie trzymają szczelności) może z glockiem jest inaczej, ale nie wiem czy podejdzie do komory nabojowej lufy zewnętrznej i systemu ryglowania VFC / umarexa , poza tym to droga impreza, tym bardziej bym nie ryzykował.

Edited by sjzmisiek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...