Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Flat-Hop - dobór kulek do mocy


Recommended Posts

Cześć,

Po 10 latach postanowiłem wymienić w moim Mauserze (VSR w innym łożu) hopkę z tradycyjnej na flata. Będzie to pierwsza replika gdzie pakuję taką gumkę i zastanawiam się nad doborem wagi amunicji, bo już trochę wypadłem z obiegu.

Na chwilę obecną jest zamontowane:

  • Sprężyna M130 (na wyjściu daje równe 455fps)
  • Kulki: 0.3g - 0.32g
  • Gumka: RH55 (Niebieski) [KM-Head]
  • Komora HU: Stock metalowy [Well]

Planuję zamontować:

  • Gumka:
    • Decepticon 1gen 50 -60 [ML]
    • Decepticon 2gen 70 [ML]
    • Delta 50 [ML]
    • [A+ Studio]
    • H.L.R 50 - 60 [T.N.T.]
    • [Modify]
    • Większość tych gumek mam i nie zamierzam kupować nic od Maple Leaf z serii Wonder/Super/Mr.Hop, bo nie chcę jeszcze bardziej ingerować w lufę niż to konieczne, a nowej nie zamierzam kupować.
  • Ramię aluminiowe pod gumki Flat-Hop [AirsoftPro]
  • Opcjonalnie: słabsza sprężyna

Pytania są zasadniczo dwa:

  1. Jaką amunicję dać na obecnie zamontowaną sprężynę M130?
  2. O ile słabszą sprężynę muszę założyć by nadal używać kulek 0.3g (obstawiam, że okolice M100 / 1J, ale mogę się mylić) ?

 

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Kulki dobierasz tak:
1. Do mocy
2. po próbnych strzałach

Na 455 fps (mierzone na 0.2) 0,32g bym dał, lepsze skupienie i stabilniejsza kula, u nas w ekipie do tej mocy kazdy taka wage robi i jest miodzio.

Zmiana na flat hop nie powinna wplynac na moc, a jedynie na zasieg i stabilniejszy lot kulki, więc waga powinna zostać ta sama. Chyba, że zauważysz, że faktycznie na flat hopie kulki zachowują się jakby były za lekkie tj. wywala je w kosmos lub lecą nie stabilnie, to wtedy 0,36. Ale raczej to się nie wydarzy :) 

BTW przy Mr hop nie trzeba ingerować w lufę. Standard okno łyknie to spokojnie. Dajesz dystanser omega i lata jak zło, sprawdzone u mnie i kilku innych. Więc możesz zastanowić się nad tym rozwiązaniem, bo to ułatwia zdecydowanie. No ale jeśli upierasz się przy innych, to tak jak wyżej opisałem. Sprawdź tylko koniecznie moc przy danym konfigu, żeby nie wyszło ze nie doszczelnia coś i będziesz mial slabszą moc przez co nie doniesie kulek 0.32

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...