Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mamut

Użytkownik
 • Content Count

  345
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

4376 profile views
 1. Mamut

  G36 [JG]

  To raczej standardowy Typ 2. Głowica pewnie tak, ale do niej powinieneś mieć odpowiednią wyciszoną głowicę tłoka. A dysza to cholera wie. Jednym AE wchodzi, innym nie. Nie powinno być problemu z flatem na stock komorze jak użyjesz dystansera omega (lub podobny). Zamiast bawić się z komorą z AUG, lepiej wziąć komorę dedykowaną do giety (np. ProWin). Mam tę komorę i jest naprawdę git. A ja się pochwalę moim ostatnim tworem. Mokry sen serwisanta. ;)
 2. Macaron. Co niby ma być nie tak? Jak gumka ciasno wchodzi na lufę, ale luźno do komory to wiadomo, że trochę powietrza bokiem pójdzie pod kołnierzem. A owijać teflonem na zewnątrz kołnierza to tak średnio trochę. Zmiana dyszy w tym wypadku dała by nic lub mało, bo nie wykryłem przedmuchów "testem papierka" i ładnie się układała. Słyszałem, że gumki od ML są trochę przereklamowane i chyba tak jest. No nic, może kiedyś kupię miękkiego silikona serii 2021 i dam mu jeszcze szansę. Nie wiem czy nie zejdę do sprężyny M110. Bo i po co do DMR więcej? A co do twoich wyników, używasz SP1
 3. Montowałem dziś w komorze do G36 [ProWin] Macarona 70. I muszę powiedzieć, że gumka mnie nie zachwyciła. Ciasno wchodzi na lufę, ok, ale jej żeberka wcale nie doszczelniają gumki. Przez to, że ciasno siedzi, nie da się zrobić sztuczki z teflonem (ja daję między gumkę a lufę, nie wiem jak inni). Efektem czego, uciekło mi z miejsca 10 fps (zmierzone 430 fps). Nawet antyczna gumka KM-Head z o połowę krótszym kołnierzem doszczelniała mi się do tych 440 fps (oczywiście teflon był). No i nie podoba mi się praca wypustki. Mimo użycia dystansera Omega, wypustka wychodziła z okna krzywo. Na tradyc
 4. Też o tym myślałem. Archaiczne rozwiązanie, ale mam taki dystanser. Przetestuję, dzięki. :)
 5. Wbijam złoty szpadel z pytaniem. Czy jest sens pakować dystanser Omega do standardowej gumki HU (zielony G&G, zielony KM Head) w replice ze sprężyną M110? Albo czy w ogóle jest sens wstawiania Omegi z tradycyjną gumką, skoro powierzchnia styku jest bardziej punktowa?
 6. Kumpel który miał ją kilkanaście lat temu sprawdził, że podobno miał w niej 4000mAh 9.6V. Czyli niezła kobyła. Raczej nie muszę się martwić czy wejdzie mi 3000mAh 9.6V. Może nawet wejdzie 5000mAh, bo znalazłem jedną taką i ma w sumie identyczne wymiary.
 7. Witam! Czy ktoś byłby w stanie powiedzieć mi jaką największą baterię da się wcisnąć do składanej kolby G36? Chodzi mi o tą zamkniętą z regulacją długości.
 8. Otwory w głowicy można bezpiecznie rozwiercić. Byle przypadkiem nie pójść za głęboko, żeby dyszy się nie dostało. Robiłem takie zabiegi nie raz.
 9. Rozkminę mam. Z powodu flat hopów, gumek nowych generacji i większej świadomości graczy dotyczących dżuli, ludzie zaczynają pakować do co mocniejszych replik ciężkie kulki. 0.45g w snajpie mało kogo już dziwi. I tu pojawił się wątek, że ta amunicja jest już niebezpieczna dla typowej ochrony oczu jak okulary Uvex I-Vo czy nawet tańsze gogle Bolle. Szybki najzwyczajniej w świecie zaczynają pękać. Widziałem kilka takich akcji na YT i zaczynam się martwić, do czego to zmierza? Że początkujący dzieciak mający pompkę i przychodzący na zwykłą strzelankę, będzie musiał sprawiać sobie ochronę oczu
 10. Nie wiem jak powyżej 550 fps. Ale pierścień uszczelniający działa wedle opinii ziomeczków bardzo dobrze. Dodaje nawet 50 fps. Sama gumka też bajlando. Acz zamiast flata rekomendują cycek.
 11. Dinozaury się zleciały do paśnika to i mnie przywiało. Co do serwisantów (bo o tym jest wątek). Są i jest ich mnogo. Tylko, że nie ma ich tutaj, tylko na FB. I co najważniejsze, wyspecjalizowali się. Jeden robi np. tylko HPA do emek, inny zakłada mosfety, jeszcze inny rzeźbi tylko VSR'ki (no, elo. :) ). Sam serwisowałem wszystkie swoje repliki, ale teraz trafiła mi się M14 Cymy, która za cholerę nie chce podawać kulek na innej dyszy jak stockowa. Podjąłem więc decyzję, że dam ją komuś do serwisu i może ją ogarnie. I tak to teraz wygląda. Jednym już się nie chce dziubdziać w znalu, in
 12. Raczej nie. TM są dobrze spasowane. Ja mam stockowego WELL'a (metalowy) i nie widziałem kompletnie żadnej różnicy po wymianie na co innego. A nawet było gorzej, bo stockowy TM (metalowy) jaki wstawiałem miał krótszą wypustkę dociskową i nie kręcił dobrze. Więc w mojej opinii, jeśli komora jest metalowa, to ją zostaw. Nie ma sensu wszystkiego wymieniać. Jak VSR jest dobrze złożony, to żeby walił na 75m w punkt to wystarczy w nim lufę i gumkę zmienić.
 13. Sprawdź jak listwa ci pracuje "na luzie". Wypruj wszystko z gearboxa i zostaw listwę. Poruszaj. Dołóż głowicę cylindra z dyszą. Poruszaj. Dostaw zębatkę tłokową. Obracaj. Opcja. Dostaw sprężynę powrotną listwy. Obracaj. Jak w którymś momencie listwa łapie ci mocny opór to masz odpowiedź gdzie szukać usterki. Ja bym zgadywał, że listwa będzie ci ciężko chodzić po zamknięciu puchy.
×
×
 • Create New...