Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mamut

Użytkownik
 • Content Count

  330
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

4157 profile views
 1. Nie wiem jak powyżej 550 fps. Ale pierścień uszczelniający działa wedle opinii ziomeczków bardzo dobrze. Dodaje nawet 50 fps. Sama gumka też bajlando. Acz zamiast flata rekomendują cycek.
 2. Dinozaury się zleciały do paśnika to i mnie przywiało. Co do serwisantów (bo o tym jest wątek). Są i jest ich mnogo. Tylko, że nie ma ich tutaj, tylko na FB. I co najważniejsze, wyspecjalizowali się. Jeden robi np. tylko HPA do emek, inny zakłada mosfety, jeszcze inny rzeźbi tylko VSR'ki (no, elo. :) ). Sam serwisowałem wszystkie swoje repliki, ale teraz trafiła mi się M14 Cymy, która za cholerę nie chce podawać kulek na innej dyszy jak stockowa. Podjąłem więc decyzję, że dam ją komuś do serwisu i może ją ogarnie. I tak to teraz wygląda. Jednym już się nie chce dziubdziać w znalu, innym nie chce się ogarniać strzelanek. Powody są różne. Ale zazwyczaj to nuda, niekorzystne zmiany środowiska (za duży napływ świeżynek z przerośniętym ego przez CoD'a), wiek. Taka jest kolej rzeczy chłopaki i dziewczyny. Kiedyś się strzelałem 2-4 razy w miesiącu. Teraz jest święto jak pojadę 2 razy w roku. I to nie są jakieś duże manewry, a zwykła sobotnia jebaneczka. Jarekfn wspomniał o MilSimach i 8km marszu. Milsimów już prawie nie ma, a przynajmniej tych spontanicznych w przygodnym terenie gdzie bierzesz ze sobą karty do CCS'a. Pozmieniały się one w klimatyczne strzelanki na kilka setek ludzi (np. Asgard). Świeżaki już nie mają cierpliwości, by czekać w zasiadce kilka godzin na konwój, który może wcale nie przyjechać. Wszystko ma być na teraz i zaraz. A co do symboli "Polski Walczącej" oraz "Śmierć Wrogom Ojczyzny" na niemieckim mundurze. Daj Pan spokój. Młodzież nie ma wzorców, to niech chociaż tak pokazują swoje przekonania i pamięć do tych, którzy te symbole stworzyli. A mundur? To tylko szmata w ciapki.
 3. Raczej nie. TM są dobrze spasowane. Ja mam stockowego WELL'a (metalowy) i nie widziałem kompletnie żadnej różnicy po wymianie na co innego. A nawet było gorzej, bo stockowy TM (metalowy) jaki wstawiałem miał krótszą wypustkę dociskową i nie kręcił dobrze. Więc w mojej opinii, jeśli komora jest metalowa, to ją zostaw. Nie ma sensu wszystkiego wymieniać. Jak VSR jest dobrze złożony, to żeby walił na 75m w punkt to wystarczy w nim lufę i gumkę zmienić.
 4. Sprawdź jak listwa ci pracuje "na luzie". Wypruj wszystko z gearboxa i zostaw listwę. Poruszaj. Dołóż głowicę cylindra z dyszą. Poruszaj. Dostaw zębatkę tłokową. Obracaj. Opcja. Dostaw sprężynę powrotną listwy. Obracaj. Jak w którymś momencie listwa łapie ci mocny opór to masz odpowiedź gdzie szukać usterki. Ja bym zgadywał, że listwa będzie ci ciężko chodzić po zamknięciu puchy.
 5. Minimalne. Tłok uderza o cylinder szybciej jak ma dyszę o większej średnicy i nie ma hamulca pneumatycznego. To wprowadza dodatkowe wibracje, które minimalnie mogą wpłynąć na skupienie na perymetrze. Dużo tu zależy od sztywności osadzenia zamka i zespołu lufy. Snajpy w ASG to niezła apteka. Tu wszystko ma znaczenie jak już walczymy o poprawę skupienia w centymetrach i milimetrach (LOL).
 6. Ma. Chinole stosowali zwężki z gwintowanymi nakładkami, by zbijać fps z bodaj 550 na 400. Jeśli gwintu brak, to najpewniej ta 3.5mm to stock, a 5mm to jakiś bore-up lub część tuningowa. Ogólnie, ja bym wstawił 5mm, skoro masz.
 7. Pojawia się ostatnio pewna tendencja na Mazowszu do ograniczania fps. Wydaje mi się, że docelowo orgowie chcą by repliki nie przekraczały 450-500 fps. Z czego 400-450 to ma być maks dla full auto. Jest to trochę podyktowane bardziej ogólnoświatowymi standardami fps oraz nastawieniem gier na bardziej dynamiczne spotkania, niemal sportowe, które ucinają sporo realizmu i nie dopuszczają do robienia zasiadek poprzez zmniejszenie odległości. Ogólnie, latanie z boleterem jak to ja nazywam, ma się nijak do dzisiejszych realiów już od paru lat. Akurat mam snajperkę 450 fps i odczuwam to dotkliwie. Mam też M14 400 fps i z niej zbieram dużo większe żniwo (mimo gorszego skupienia i zasięgu) oraz trudniej mnie wykryć, bo nie macham ręką po każdym strzale. No niestety, ale żeby latać z bolterem to trzeba mieć te chociaż 50-100 fps przewagi albo turbo zajebistą hopkę + kulki.
 8. Taiwangun na serwisie prawie na bank będzie mieć. Na Gunfire może być w normalnej ofercie. Możesz też poszukać jakiejś padaki w komisie.
 9. A, to trzeba było powiedzieć, że po tuningu. To już jakaś baza do pracy. Ja bym zmienił tłok na coś lepszego od tego SHS'a. Ostatnio montowałem takie trzy i za każdym razem miałem problem z łożyskami głowicy tłoka (za ciasno) i AOE.
 10. Biedna konfiguracja. Kompletnie po bandzie i od dupy strony. Rzeźby z tym będzie sporo, a i tak rozrzut mieć będzie. Lepiej założyć stalowe łożyska ślizgowe (o ile już ich nie ma), wstawić dobrą sprężynę M110, najlepszą gumę na jaką kumpla stać (może jakiś Maple Leaf 60 Macaron), jakąś preckę 6.03mm, dobre kulki i wyjdzie na to samo, tylko celniej, trwalej i taniej. Później bym wstawił kable niskooporowe bez mośka, by wykrzesać z elektryki 100% możliwości.
 11. Jeśli już, to ręcznie w wannie z letnią wodą i mydłem. Żadnych środków piorących.
 12. Temat stary, ale gumkę ciągle można kupić. Kupiłem 60' i 70'. Od razu mogę powiedzieć, że do snajperki tylko 60'. Nie patrzcie na zalecane fpsy bo to pomyłka jakaś. Gumkę 60' sprawdzałem na M14 z lufą stock 440mm. 400 fps na pokładzie. Gumka ta to hybryda pomiędzy normalną gumą a flat hopem, więc podszedłem do wagomiaru amunicji jak do flata. Na kulkach 0.3g i hopce prawie na zero kulki leciały w niebo po 50m i skupienie było tragiczne. Na kulkach 0.36g skupienie się znacznie poprawiło, ale kulki leciały nadal w niebo. Tyle że dopiero do 70-75 metrach. Mogę więc wstępnie stwierdzić, że z amunicją 0.45g najpewniej uzyskam zasięg skuteczny w okolicach 100m i bardzo dobre skupienie. Co do wrażliwości na pogodę. Testowałem wersję 70' w replice mającej 460 fps. Na mrozie -2 stopnie oraz +25 i nie zauważyłem różnicy w locie. Ba, nawet włożyłem te gumki do zamrażalnika na godzinę i nie zauważyłem zwiększenia ich twardości. Na razie stwierdzam, że to całkiem udane hopki. A przynajmniej 60'. Bo 70' dałbym chyba tylko do mocnego RKMu.
×
×
 • Create New...