Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, na wczorajszym strzelaniu stwierdziłem że użyję swojej gazóweczki Glocka (Pistolet GBB Commander DP18) od firmy ASG. No i zaczął się problem:

Dierwsza sprawa jest taka że zaczął zacinać się zamek przy powrocie tak na 3/4 dystansu wracania

A drugą sprawą jest to że zaczął uciekać gaz lufą

Nie wiem co mogło się stać, wcześniej było wszystko w porządku. Kiedyś miałem sytuację że po wkręceniu kapsuły CO2, cała jej zawartość uciekła górą magazynka, ale to naprawiłem. 
Proszę o pomoc

689D0385-5776-4FC6-A7FA-9AA7D8CE3698.jpeg

Link to post
Share on other sites

Jeśli sprawy czyszczenia i smarowania były ogarnięte to zdejmij zamek i zajrzyj do dyszy i uszczelnienia dyszy na tłoczku. Może to być pęknięta dysza lub uszkodzony jej zaworek , ewentualnie uszkodzona uszczelka na tłoku. Jeśli uszczelka się odkształci i podwija to może blokować dyszę i zamek nie dojdzie do pozycji wyjściowej. Mogła się też podwinąć sprężynka powrotna dyszy. To akurat łatwo sprawdzić , po zdjęciu zamka i odciągnięciu dyszy palcem powinna iść gładko, a po puszczeniu powinna wrócić do pozycji wyjściowej bardzo szybkim płynnym ruchem. Jeśli jest uszkodzona / wygięta/ ma odwinięty zwój czy inne problemy to może blokować pracę dyszy. Jeśli zamek nie dokończy w pełni cyklu ale zbijak będzie zresetowany to mogą pojawić się problemy takie jak syfon ( cały gaz idzie lufą) ale to też najczęściej na końcówce gazu lub w niskiej temperaturze lub przy zabrudzeniu repliki. Zdarza się czasami przy uszkodzeniu elementów pneumatycznych o których napisałem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...