Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam replike KJ Beretty M9 Full Metal juz od roku.

Ogolnie pisze co w niej mozna w bardzo prostu spodob poprawic,

praktycznie zerowymi kosztami.

 

1. Smarowanie: Oprocz regularnego silikonu w sprayu do przesmarowania

szyn uzywam takze dobrego smaru do oringow (nie uszkadzajacego czesci

gumowych). Elementy ktore dodatkowo smaruje to:

- Tylna plaska czesc zamka (taka blaszka ze srubka, ktora pracuje

podczas odciagania kurka). Usprawnilo to ladowanie kulek i moc

blowbacku, oszczedza troche gazu.

- Osobiscie smaruje wiekszosc elementow zamka, ale nie wiem czy to cos daje :)

 

2. Zadziory itd.

Wszelkie elementy zamka (szyny itd) w moim egzemplarzu byly niezle

poszarpane, rozwiazalem to papierem sciernym 1000. Pare minut

szlifowania do idealnej gladkosci. Oczywiscie powierzchnie powinny byc

czyste i suche (raczej bez smaru)

 

3. Po paru miesiacach wystapil problem z bezpiecznikiem. Po

rozkreceniu okazalo sie ze czesc mechanizmu spracowala sie (dokladnie

to dzwignia spustu znajdujaca sie przy prawej okladzienie rekojesci)

 

Rozwiazanie: poxipol lub poxilina - dolozenie do spracowanej czesci

ziarenka i potem delikatne szlifowanie papierem sciernym. Nalezy dojsc

do momentu kiedy bezpiecznik (dokladniej to blaszka ktora sie wysuwa/chowa przy

wlaczaniu/wylaczaniu bezpiecznika) przy zamku siega dzwigni,

dociskajac ja, ale nie powinno to przeszkadzac w ruchu zamka. Poxilina

powinna zostac na pare godzin (ja zostawilem 24 i trzyma w miare

dobrze). Potem tylko troche czarnego sprayu i gestszego smaru).

 

Efekty tych zabiegow to:

 

1. Zmniejszona czestotliwosc syfonow (pamieta ktos kolesia z beretta

na akcji "Jesien" w Rawiczu? :) ), W testach ostatnich w lekko

dodatniej temperaturze wystrzelalem 4 magi bez syfonu.

2. Wieksza oszczednosc gazu

3. Strzela troche lepiej w zimnych temperaturach.

 

No i na koniec przypominam - SMAROWAC!

 

Btw, zaznaczam ze strzelam na propanie.

 

Mam nadzieje ze komus przyda sie ta informacja, bo replika jest

naprawde fajna po dopracowaniu :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

podłacze się do tematu bo nie ma sensu zakłądać nowego...

Szukałem, ale albo mi umknęło, albo nie ma odpowiedzi na moje pytanie.

 

Otóż dzisiaj włąsnie ją dostałem.

Postrzelałem trochę, koło 2 magazynków, wszystko świetnie, elegancko. Chciałem sprawdzić jak tam wygladaja szyny o których wspominał Halik, wiec rozłożyłem go, zdejmujac jedynie zamek, nie wyciagajac nic z jego srodka. Złożyłem. Strzela dobrze. Ale jak zostanie ostatnia kulka wystrzelona i zamek jest w końcowej pozycji, zwalniam go ale nie dochodzi do samego końca. Wystaje kawałek mechanizmu przez okno o mniej więcej pół-jeden centymetr. Trzeba go dopchnąć.

 

Wiecie co na to poradzić, czy przeszlifowanie szyn załątwi sprawę??

Z gaziakami miałem mało styczności i to dopiero pierwszy jakiego mam

 

Prosze wiec o wyrozumiałość i odpowiedź w miarę klarowną :D

Link to post
Share on other sites

Witam,

jeśli chodzi Ci o czarny element wykonany z plastiku, w kształcie walca, jest to cylinder. Przyczyną Twojej sytuacji może być:

 

1: Niedokręcona srubka od slide trajectory

2: Mała ilość olejku sylikonowego/smaru/etc. "na wejściu" cylindra z "cast tube".

 

W instrukcji masz to dość wyraźne zobrazowane, więc problemu z rozłożeniem nie powinieneś mieć.

Link to post
Share on other sites

Dzięki K.A.B., rozłożyłem ją eszcze raz, przytarłem szyny tak jak napisał Halik, nasmarowałem całosć od środka w miejcach gdzie następujue tarcie i chodzi elegancko...

 

Jak u Was z gazozermością??? mój jak narazie wywalił dwa magazynki na jednym napełnieniu średnio

 

Pozdrawiam

 

aha, jeśli robię OT, to krzyczcie, kasujcie i wogóle wycinajcie moje posty:D

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Domyślam się, że chodzi tu o produkt KJ Works, takowy też posiadam i wcale nie uważam, że jest to niewypał, posiadam model od pół roku. Był ze mna już na paru wyprawach i nie szczędziłem go ( ani temperatura ani inne warunki nie przeszkodziły w dzielnych bojach :P). Jedyny problem jaki pojawił mi się na początku to potrzeba uszczelnienia zaworu magazynka gaz trochę uciekał (dokręcenie kurka nic nie pomogło) ale to wiadomo kawałek gumki recepturki i wszystko gotowe ;). Dokupiłem drugi magazynk z military.pl ten sprawuje się świetnie. Odnośnie samej w sobie broni, jest piękna, wspaniale wykonana :) ( na marginesie to najbardziej podobają mi się beretty, widziałem inne bronie ale ta mi się najbardziej podoba :D) broń nie ma trademarków na zamku, jedyny minus :( ale reszta za to nadrabia. Piękny dźwięk odciąganego zamka ... :D metaliczny trzask, mocny odrzut zamka potrafi zarzucić ręką. Pistolet wygodnie leży w dłoni, z zewnątrz nie rysuje się za szybko, ja narazie nie mam żadnej ryski :). Jeśli chodzi o smarowanie to używam smaru Letice z machinegun.pl smaruję sprężynę pod lufą, lufę od środka, takim patyczkiem do czyszczenia uszu osuszam hop-up delikatnie, żeby nie uszkodzić. Smaruję też miejsce o którym była mowa w pierwszym poście. Co do osiągów hop-up po przestrzelaniu paru magazynków ładnie podkręca, porównywałem moją berette z berettą TM`a , KJ Works wypadł zasięgiem dużo lepiej. Tam gdzie z TM`a kulka zaczynała opadać tam z mojego leciała dalej prosto. Polecam ten pistolet, po za porblemem z magazynkiem nic więcej się nie stało. Ważne jest aby po każdej strzelance smarować dokładnie broń, nie bójcie się smarować można wzystko :) nic się nie zepsuje najwyżej trzeba będzie wypolerować zamek ze smaru ;p

Pozdrawiam,

chapi

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

 

Rowniez posiadam replike Beretty KJW. Jak moj przedmowca rowniez uwazam ze nie ma piekniejszego pistoletu :D

 

Nie bede sie powtarzal. Sprzet nie do zdarcia. Prwdidlowo konserwowany i samrowany bedzie cieszyl dobrymi osiagami przez dlugi czas.

 

Moje spostrzezenia to

 

Na jednym nabiciu gazu (green gas) mozna wystrzelic 2 magazynki bez zadnych problemow. Potem zaczyna sie klopot z blow-back`iem i co za tym idzie z przeladowywaniem nastepnej kulki.

 

Od samego poczatku mialem klopot ze szczelnoscia magazynku. Przy pierwszych 10 strzalach po nabiciu gaz dosc mocno wydostawal sie poza komore. Klopot rozwiazalem wycinajac z grubej gumowej rekawiczki uszczelke identyczna jak w oryginale. Ta wyciata przykleilem do tej oryginalnej i od tamtej pory wszystko pieknie :)

 

Dokupilem magazynek TM ktory tez sprawdza sie nienajgorzej.

Link to post
Share on other sites

Cyrek bo to jest temat o KJW a nie STTi :) Więc chyba szkoła szkodzi Twemu zdrowiu :P. A co do magazynka też miałem problemy nie mogłem wystrzelać z początku nawet jednego całego magazynka na jednym nabiciu ale z czasem sam się wyrobił i działa poprawnie. Dokupiłem maga z military.pl (też od KJW) ale jest lżejszy od tego zamieszczonego od razu w zestawie z pistoletem. W każdym razie trzyma od początku lepiej gaz niż seryjny mag i od razu na nim mogłem wystrzelać 25 kulek na jednym nabiciu.

Link to post
Share on other sites

Witam

Ostatnio kupilem na Allegro Berette. Miala byc w 100% sprawna, lecz po pierwszej probie strzelania w pomieszczeniu okazalo sie ze blow back nie laduje nastepnej kulki.

Pistolet wyczyscilem, dodatkowo dosmarowalem. Silikonem poprawilem szczelnosc miedzy magazynkiem a zamkiem i nic nie pomoglo.

Prosze o porade doswiadczonych posiadaczy tego pistoletu.

Dzieki

Link to post
Share on other sites
Cyrek bo to jest temat o KJW a nie STTi :) Więc chyba szkoła szkodzi Twemu zdrowiu :P. A co do magazynka też miałem problemy nie mogłem wystrzelać z początku nawet jednego całego magazynka na jednym nabiciu ale z czasem sam się wyrobił i działa poprawnie. Dokupiłem maga z military.pl (też od KJW) ale jest lżejszy od tego zamieszczonego od razu w zestawie z pistoletem. W każdym razie trzyma od początku lepiej gaz niż seryjny mag i od razu na nim mogłem wystrzelać 25 kulek na jednym nabiciu.

 

crip mial napisane beretta STTi, dlatego go poprawilem, post do usuniecia

Pozdrawiam!!

Link to post
Share on other sites
na allegro berettę KJW? Pewnie ktoś ci sprzedał shita. Kropka :)

 

Pistolet jest na pewno KJW, aż tak mnie sprzedawca nie zrobił. Widać ślady normalnego użytkowania, brak wyraźnych uszkodzeń.

Chce się poradzić przed poważniejszą ingerencją w 'bebechy'.

Na razie mam pomysł żeby:

- osłabić spreżyne kurka i/lub powrotną zamka

- podłożyć cos miedzy zawór spuszczający gaz a wypust kurka, co spowoduje mocniejszy wypływ gazu.

 

Co o tym sądzicie 'Maniacy'??? 8)

Link to post
Share on other sites

Na 90% problem stanowią 2 sprężynki umiejscowione po bokach dyszy podajacej gaz. Podczas strzału blowback popycha ją do przodu w czasie gdy zamek cofa się do tyłu. Jeżeli sprężynki są za słabe (lub ich nie ma), dysza nie zdąży wrócić do tyłu i nie pobierze kolejnej kulki z magazynka.

Jeżeli gumki są za mocne, wzrasta zużycie gazu i pojawiają się syfony.

 

Odpowiednie sprężynki możesz dorobić (są firmy które zajmują się wytwarzaniem wszelakich sprężyn). Ewentualnie możesz odpowiednio przyciąć taką z długopisu, ale zazwyczaj te z długopisów mają zbyt dużą średnicę.

Link to post
Share on other sites

Jakiego używasz gazu ? To wbrew pozorom ma duże znaczenie, np. jako pierwszy gaz do swojej beretty zamowilem razem z nia na military.pl byl to gaz cyber gun`a - american eagle ( czy jakos tak ) uzywałem go wczesniej do pistoletu bez blow back i sprawowal sie swietnie przy czym zawiera duzo ASP3 ladni smarował pistolet. Używając tego gazu w beretce nie odskakiwał zamek do końca po około 4-5 strzale. W tym modelu zamek jest metalowy i już w tym momencie nie chodzi o samą gazożerność ale siłę jaka jest potrzebana do prawidłowego odrzucenia. Spróbuj gazu z machinegun.pl , jest też na specshop.pl nazywa się TOP GAZ kosztuje cos 25 zł za 500 ml. Sprawdź i powiedz co i jak.

 

Pozdrawiam

chapi

Link to post
Share on other sites

Moja Beretta ma zamek z ABSu

Wczoraj wzmocnilem sprzezynki o ktorych wspominal Kmieciu..., nie pomoglo.

Oslabiene sprezyny powrotnej na prowadnicy tez nic nie dalo.

Doszedlem do tego, ze znaczenie ma tutaj sama komora Blowback i że jest problem z rozdzialem cisnienia miedzy BB a lufe. Mysle ze zbyt duzo idzie na lufe.

Jest tam taki maly dings ktory pracuje na sprezynce, czesc numer 21 z instrukcji. Sprobuje cos tam podlozyc i przesunac ja bardziej w strone lufy. Ten dings zamyka doplyw gazu do lufy i wtedy cisnienie uderza w komore BB.

Jak sie uda lub nie to napisze nastepnego posta.

Dzieki za pomoc.

Szczegolnie dla Cripa, ktory mnie wspomagal na GG.

Link to post
Share on other sites

Uszczelka nie trzyma gazu...

Można ją gdzieś zakupić,albo prosze o jakiś sposób na doszczelnienie..

 

Pistolet był przechowywany przez ostatniego właściciela kupe czasu w pudełku bez najmniejszego użycia.

 

replika to oczywiscie m9 kjw full metal.

 

Przepraszam za chaotyzm wypowiedzi,ale łeb mi pęka... ; p

Link to post
Share on other sites
Uszczelka nie trzyma gazu...

Można ją gdzieś zakupić,albo prosze o jakiś sposób na doszczelnienie..

 

Pistolet był przechowywany przez ostatniego właściciela kupe czasu w pudełku bez najmniejszego użycia.

 

replika to oczywiscie m9 kjw full metal.

 

Przepraszam za chaotyzm wypowiedzi,ale łeb mi pęka... ; p

Kup tasme teflonowa, obloz nia gwint i zakrec. Ja tak robie nawet gdy gaz nie przepusza, ta oryginalna uszczelka sie wtedy wolniej zuzywa.

Pozdrawiam!!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...