Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magazynki do G36


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Jestem niemal zdecydowany na zakup repliki G36C od TM. Mam pytanie do użytkowników replik z serii G36. jak wygląda sprawa z magami, tzn. Jakie są różnice między magiem TM a CA. Czy użytkownicy magów od CA mają jakieś zastrzerzenia?(bo CA jest znacznie tańsze). czy ktoś z was miał moze okazję porównać obydwa magazynki i ma jakieś uwagi bądź spostrzerzenia?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Mazur

Link to post
Share on other sites

Ja mam i taki i taki - oba low capy.

Działanie takie samo w obu przypadkach. Ładniej zrobiony jest TM, ale bliższy kolorem do oryginału jest chyba CA. Zaczepy są teoretycznie kompatybilne (złączenie CA z TM), ale z jednej strony pasuje elegancko, a jak przełoże magazynki to się telepią - myślę, że niedokładności odlewu CA.

Pozdrawiam, Błażej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A można coś z tym zacinaniem zrobić?

 

Zacięcie następuje w momencie gdy wkładam pełny nowy magazynek. Nie podaje pierwszych kilku kulek.

 

Mam co prawda CA (4) i mogę załadować 36 kulek (zrobić realcapa :P) i wtedy raczej się nie zacinają, ale zależy to od egzemplarza.

Link to post
Share on other sites

Mi sie nie udało... Do TM'ów ładowałem po 40-45 kulek i chodziło lux. Co ciekawe... TM mi się "wyrobił" i teraz podaje od początku...

Tak czy inaczej przeszedłem na hi, teraz niecierpliwie oczekuje druma... następne będzie electrical winding wiaderko :):):)

Link to post
Share on other sites

Właśnie mam nadzieję że może być to kwestia wyrobienia się magazynków. Moje są nowe (użyte dwa razy) i nawet przy ładowaniu kulki ciężko wchodzą (magi ocywiście smarowane).

 

Ale pytam bo w innych lowcapach (AUG, Sig - TM) tego nie miałem.

Link to post
Share on other sites

Ja na własne potrzeby (używam G36 TM dwa lata) stworzyłem taką teorię dot. low capów (zarówno TM jak i CA):

12 ruchów tłoczkiem speed loadera i podają od razu bo wsadzeniu do gniazda - żadnych zacięć.

Wcześniej (zanim zacząłem liczyć ruchy tłoczka) ładowałem do oporu i było jak u wszystkich: wsadzam magazynek - nie podaje - wyciągam - wypadają 3-4 kulki - pusty strzał - wsadzam magazynek - działa.

Liczenie do 12 przestało już sprawiać mi trudności :D

 

"Na optykę" mnie bardziej podobają się magazynki TM. W CA atrapy naboi są jakieś "nie teges" - ale to może tylko w moim. Działają tak samo.

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites

Właśnie obkupiłem się w Locapach do G36- zarówno nowych, jak i uzywanych. Działają bezproblemowo. Nowych nie smarowałem ani nic innego z nimi nie robiłem i jest git. Żadna blaszka narazie też mi nie wypadła ;) Ale fakt, faktem, te imitacji nabojów nie wyglądają tak ładnie jak z TM :( Ale kto tam się na strzelance przyglądada...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Marcin machinegun to nie jedyny sklep... nawet jak na necie nie maja to czasami warto zapytać emailem :)

 

Z 50 sklepów sprawdziłem i komis ;-) . Wszędzie ceny 80zł+. A na machinegun i tak trzeba za 400zł(!?!) zamówić. Może ktoś wziął więcej, a nie używa, to po co mu mają leżeć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...