Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Czy ktoś wie czy berettka KJW jest wierna kopią tej z TM? Wiem że zamków można używać zamienie (chyba po drobnej przeróbce), ale najbardziej interesują mnie magazynki. Czy są ze soba kompatybilne? Na zdjęciach wyglądają identycznie.

Jeśli temat już był/moje pytanie jest głupie/ admin ma zły humor i musi się na kimś wyrzyć- prosze o standardowe zbluzganie mnie i usunięcie tematu.

Link to post
Share on other sites

Niniejszym czuj się zbluzgany :)

A tak na poważnie: kiedyś Darwi kupił do swojej beretki KJW magazynek TM. Nie pasowal. Tzn pasowal ale "wypust" przy zaworku górnym był za długo (za krótki, nie pamiętam, inny :))

Nie wiem czy model był feralny czy magazynek, czy też nie pasuje po prostu.

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Do: Small_Hunter

 

Temat był, ale nie wiem czy jest jeszcze do odnalezienia.

 

Teoretycznie magazynki są identyczne. Praktycznie... Ciężko powiedzieć bez sprawdzenia jak to będzie działać w konkretnym przypadku.

 

Ja przerabiałem wariant replika TM vs. magi KJW. Są minimalnie za szerokie. Tzn. wchodzą w gniazdo, strzelać się da, ale wyraźnie trą przy wkładaniu i zatrzask nie trzyma ich zbyt pewnie. Zdarzało się, że w czasie strzału magazynek samoczynnie "wypinał się" i wysuwał się na parę centymetrów z rękojeści (jako że "tarł' o ścianki gniazda, to nie wylatywał zupełnie). Więc w tą stronę - nie polecam.

 

W drugą stronę: magi TM, beretka KJW. O ile KJW to ta sama replika, którą kiedyś sprzedawało STTI (a zdaje się że tak, STTI chyba tylko ją "firmowało") to może zadziałać.

Sprawdzaliśmy to kiedyś z jedną z osób z naszej ekipy, która miała STTI.

Chodziło o to, żeby sprawdzić czy na magu TM nie będzie syfonów. Magazynek pasował, ale replika nadal puszczała gaz aż miło...

 

Ogólnie - przed wydaniem pieniędzy trzeba po prostu sprawdzić, innej możliwości nie ma.

 

Do PeePee

 

Nie wiem na pewno, ale bardzo wątpię. KSC ma zupełnie inne zawory w magazynkach swoich gaziaków. I dolne i górne. Sam próbowałem zastąpić kiedyś dolny zawór ładowania w magazynku TM zaworem z KSC - nic z tego).

 

A właściwie panowie, to dlaczego nie zapytacie sklepu jakiegoś?

Bedą mieli możliwość sprawdzenia wszelkich konfiguracji od ręki (o ile będzie im się chciało... :wink: ).

 

-

Link to post
Share on other sites

No więc tak ja do swojej (KJW) mierzyłem 3 magi od TM`a i wszystkie podeszły, były chyba troszke lżejsze od KJW ale bez niczego podeszły, strzelało tak samo, nigdzie nie było widać, żeby coś sie ulatniało. Różnią się wyłącznie dolnym zaworem wprowadzania gazu i tyle. Te z KJW np. przed ładowaniem propanem pasuje ustrzelnić natomiast te z TM działają bez tego, nie wiem tylko czy da sie w TM`ach wymieniać jak coś zawory, przynajmniej w tych co widziałem to sie takiej opcji nie dopatrzyłem.

Pozdrawiam

chapi

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam

 

Osobiscie posiadam Berette KJW. Na stopce magazynku z kompletu widnieje napis KJWorks. Zakupilem na Allegro używany magazynek TM. Rożnią sie delikatnie detalami. Innego kształtu jest wgłębienie magazynku w dolnej jego czesci po obydwu bokach. Odrobine rozni sie główka podająca kulki do komory ale oba magazynki dzialaja jednakowo. I jeden i drugi w warunkach pokojowych wystarcza na wystrzelenie 50 kulek w sposob nie zaklucajacy pracy Blow Back`u i przeladowania nastepnej kuleczki.

 

Jezeli chodzi o moja opinie to stwierdzam ze wszystko dziala.........

 

[ Dodano: 27 Sty 2006 11:52 ]

Witam

 

W wolnej chwili (dwa dni urlopu) sprawdzilem dokladnie magazynki TM i KJW do Beretty.

 

Strzelalem po 10 razy z kazdego z magazynkow do calkowitego wyczerpania gazu.

 

1. Sila wystrzalu

Magazynek TM jest silniejszy. Pierwsze strzaly sa wyraznie mocniejsze.

 

2. Pojemnosc

Wydaje mi sie ze magazynek TM laduje sie gazem dluzej. Tak jakby byl pojemniejszy. Nie ma to oczywiscie wplywu na sile wystrzalu. Magazynki laduja sie przeciez do momentu wyrownania cisnienia w komorze i butli.

 

3. Średnia wydajnosc

Z magazynka TM oddalem srednio 43 strzaly z kazdego nabicia

Z magazynka KJW oddalem srednio 36 strzalow z kazdego nabicia

(na magazynku KJW po szybkim wystrzeleniu 10 ostatnich kulek zaliczylem dwa syfony, zaworek w magazynku TM jakos nie marznie?!)

 

 

Od tak napisalem zeby dopelnic tematu :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam

 

Mam zamiar kupić maga TM do mojej Berretki KJW i tradycyjnie mam 2 pytanka:

 

1. Piszecie, ze trudniej wchodzi - to chyba i dobrze - czy mam rozumiec, ze w przeciwienstwie do maga KJW nie bedzie latal w rekojesci? I czy bedzie dobrze przylegal, czy robi szpare ?

2. Czy mag dostepny w sklepie Capri ASG ( http://asg.com.pl/product_info.php?cPath=3...&products_id=35 ) to produkt KJW, czy TM?

 

Pzdr.

 

[ Dodano: 22 Kwi 2006 07:47 ]

sorry, ze pisze pod swoim postem, ale temat jest juz stary no i wiadomo jak wyedytuje to nikt nie zajzy.

 

kupilem maga tm do berretki kjw - dziala, pasuje, ogolnie jest ok. tylko niech mi ktos powie jak napelnic gazem mag tm.... z kjw nie mialem problemu a jak laduje tm to gaz nie leci do maga tylko obok (przynajmniej takie mam wrazenie). jak go ladowac?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...