Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

R5 Well Upgrade


Recommended Posts

Uwaga jestem również w posiadaniu tego wella i jestem z niego zadowolony a ostatnio odkryłem tani ugrade.

Mianowicie pół roku temu na allegro kupiłem taniego shootguna Cymy model P.788 ( czarno srebrny )za 29,90 od użytkownika o nazwie ixiox z czystej ciekawości. i miał on zadziwiająco mocną sprężynę ale reszta była z taniego plastiku i się rozleciał po dwóch tygodniach.

Jednak zauważyłem że sprężyna z tego shootguna jest rozmiarowo niemal identyczna jak stockowa z well. Ściskając te dwie sprężyny w rękach można odczuć iż sprężyna z shootguna daje większy opór, więc długo nie wyśląc włożyłem ją do do GB WELLA.

Efekt zaskakujący!!!

 

Na stokowej sprężynie gdy ustawiłem HopUp na max kulki zostawały w środku nawet nie wylatywały a teraz jak wezme HopUp na max to po pierwzym strzale kulka wypycha hopup tzn dźwignia do regulacji przesuwa się sama.

 

Prędkość wylotowa zwiększyła się i to znacznie lecz nie powiem o ile FPS bo nie mam dostępu do użądzeń pomiarowych.

 

Po dłuższych testach jeszcze napisze czy wszystko gra , ale jak narazie zapowiada się że za 30 PLN można mieć mocniejszą sprężynę.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tu też masz sprężyne za 30zł

Tylko ta sprężyna jest troche za mocna, żeby ja wkładać to Well'a. Jeśli już chcesz ją koniecznie włożyć to musisz jeszcze wymieniac inne części bo te stockowe nie wytrzymają. Ta sprężyna co podałeś to około 170% PDI więc bez wymiany się nie obejdzie.

 

i oczywiście pytanko  czym różni się poszerzony cylinder od zwykłego?

Różni się tym, że jest szerszy, ma większą średnice wewnętrzną.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Różni się tym, że jest szerszy, ma większą średnice wewnętrzną.

 

 

A zewnętrzna jest taka sama?

 

 

A co do sprężyny to tylko tak podałem niektórzy wkładają ale napewno szybo pujdzie prowadnica, zębatki i g-box. Ja myślę nad 100MS CA lub 170%CA i nie wiem co lepsze!

 

Przy tej 100MS nie trzeba by było wymieniać prowadnicy a zamiast tego zainwestował bym w uszczelnioną dyszę i głowice tłoka łożyskowaną

 

A przy 170% trzeba wymienić prowadnice która kosztuje 45zł a uszczelniona dysza 29zł wiec bardziej się opłaca uszzcelnić niż umacniać prowadnice łożyska i inne żeczy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
A jakiego masz guna?? Jaka firma i przeróbki??

 

Sądząc po temacie w jakim to napisał wnioskuję że gun to R5 Well

 

na pewno ? a jesli nie pociagnie?

 

A co chcesz wstawić do środka? Jaką sprężyne? Bo jeśli to będzie coś koło 170%CA to spokojnie Ci uciągnie bo 170% CA Mi chodzi spokojnie na 1050mAh 8,4V NiMH ale szybko strzelność spadła do około 10 kulek/sek.

Link to post
Share on other sites
sp 110 guardera wstawilem i nie pociagnela 8.4 V 1050

 

A była naładowana na max? To jakieś 6 godz. ładowania!

Ktoś już gdzieś pisał że mu nie pociągneło 120ms już nei pamiętam jakiej firmy a jak naładował baterie na max to się okazało że z uporem ale uciągneło!

Link to post
Share on other sites
tak byla naladowana na maxa. kurde , chce sie wrescie dowiedziec czy nimh 9.6 V pociagnie sprezyne SP 110 Guardera w R5 ???????

 

Powtórze odpowiedź milo222 że, Tak.

A co do ucignicia to pewnie dostaeđ jakđ pechowa baterie bo y tego co wiem to Cooperowi ucigneo identcznego springa a oto kawałek recenzji

 

PS

W testowym egzemplarzu wymieniłem samą sprężynę na SP 110 Guardera – wszystko chodzi jak należy. Wynik 335 fps na 0,2g. Sprawdzę bebechy po kilku tysiącach kulek – dam znać.

Link to post
Share on other sites

Powtórze odpowiedź milo222 że, Tak.

A co do ucignicia to pewnie dostaeđ jakđ pechowa baterie bo y tego co wiem to Cooperowi ucigneo identcznego springa a oto kawałek recenzji

 

 

mi w wellu R6 8,4V nie ciągnie sprężyny 170%CA jeden strzał , czasami dwa i koniec , dopiero 9,6 V smiga ładnie wiec jak widać róznie to bywa z wellowskimi bateriami ( bateria naładowana na maximum) :wink:

Link to post
Share on other sites
mi w wellu R6 8,4V nie ciągnie sprężyny 170%CA jeden strzał , czasami dwa i koniec , dopiero 9,6 V smiga ładnie wiec jak widać róznie to bywa z wellowskimi bateriami ( bateria naładowana na maximum) Wink

 

Czyli wychodzi na to że baterie well`a są różne i nie mają żadnego standardu raz są lepsze raz normalne ale czasem są też gorsze ;). A może to nie wina baterii może to silniki są raz lepsze lub gorsze?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...