Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

R5 Well Upgrade


Recommended Posts

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmmm... mam pytanko :-)

 

Jeżeli wsadzę do MP5 Well sprężyne od CA stockową czyli 130% i nic więcej nie będe zmieniał (no oprócz silikonowego HU a to od razu przy zakupie) to czy reszta guna sobie z tym poradzi ? :?: 8)

Niby po tym upgradzie moc splówki powinna zwiększyć się do ok 300fps.

 

Czy jest sens tylko i wyłacznie w ten sposób ingerować w Stock czy lepiej dać sobie spokój aby nie narazic na uszkodzenie repliki?. Nie zamierzam inwestowac za dużo bo jak dla mnie szkoda.... jakbym chciał wydać 700-800 zł kupił bym od razu CA.

 

pozdrawiam ! ! !

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites
Jeżeli wsadzę do MP5 Well sprężyne od CA stockową czyli 130% i nic więcej nie będe zmieniał (no oprócz silikonowego HU a to od razu przy zakupie) to czy reszta guna sobie z tym poradzi ? Question Cool

 

8O nic sie nie stanie przy takiej spreżynie będzie chodził normalnie! :mrgreen:

 

Niby po tym upgradzie moc splówki powinna zwiększyć się do ok 300fps.

 

:mrgreen: Po takim upgardzie to będziesz mieć około 280fps a co do HU z sylikonu to nia ma po co wymieniać za to kup sobie lepiej żółtą głowice tłoka CA tą za 20zł już lepiej wsadź ze 130PDI przynajmniej z głowicą to da około 310-320fps

 

 

Czy jest sens tylko i wyłacznie w ten sposób ingerować w Stock czy lepiej dać sobie spokój aby nie narazic na uszkodzenie repliki?

 

Jak dasz 130%CA to nie zaóważysz różnicy! a jak dasz 130PDI i głowice tłoka zamiast nowego HU to zaóważysz różnice a replika nie bedzie przy tym upgrade narażona na uszkodzenie!

Link to post
Share on other sites

ja mam pytanie troche z innej beczki. kupilem uzywanego wella (ma chyba dwa miesiace;p). poprzedni uzytkownik wymienil w nim gumke hop up. replika niestety najlepiej strzela z wylaczonym hop up. czy wkladajac ta gumke mozna cos zle zrobic? ...i czy ja (nigdy jeszcze nie rozkrecalem elektryka) bez problemow moglbym w razie czego to poprawic?

Link to post
Share on other sites

cytat:

"ja mam pytanie troche z innej beczki. kupilem uzywanego wella (ma chyba dwa miesiace;p). poprzedni uzytkownik wymienil w nim gumke hop up. replika niestety najlepiej strzela z wylaczonym hop up. czy wkladajac ta gumke mozna cos zle zrobic? ...i czy ja (nigdy jeszcze nie rozkrecalem elektryka) bez problemow moglbym w razie czego to poprawic?"

 

 

Jak pisałem wcześniej na stockowej sprężynie w WELLu przy ustawieniu HOP-UPu w pozycji max kulki nie wylatują ( blokują się w komorze HOP-UP)

 

To jest normalne w MP5A5 (R5) WELLa

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko...jakie bede mial osiagi jak wstawie do tego wella 100 guadera wzmocniona prowadnice i ta zolta glowica tloka od ca to ile mniej wiecej bedzie mial fps? No chyba ze by wsadzić 110 ale nie chce przegiać bo moze nie chciec strzelać a nie mam za duzo kasy żeby narazie baterie kupić :(

Link to post
Share on other sites

Po takim upgradzie będzie mieć około 310-320fps a co do mocniejszych spręzyn typu 170%CA i 110 Guardera to jest różnie i to zależy od tej bateri co ja dostajesz są lepsze i gorsze i mi np. uciagło 170%CA a innemu nie ruszy nawet jak jest naładowana na maxa!

Link to post
Share on other sites

witam

w swoim wellu zmieniłem sprezyne na 130 PDI i głowice tłoka na CA tą zółta z MG

wszytsko działa elegancko zasieg wzrósł generalnie zadnych problemow. Do tej pory 3000 kulek poszło i wszystko działa bez zarzutów. Standardowa bateria wytrzymała na strzelance okkoło 1500 kulek a szybko strzelnosc bardzo szybko spadła, generalnie bateria jak dla mnie zasłaba, od kolegi porzyczyłem larga 8.4 i szybkostrzelosc była owiele wieksza. Kolejna modyfikacją bedize stała kolba i moze akumulator 9.6

 

miałbym tez pytanie czy da sie cos zrobic z dzwiekiem jaki wydaje well.

Generalnie dla mnie on zabardz wyje da sie to jakoś wyciszyć ??

Link to post
Share on other sites

Hm, ja czuje dużą potrzebe wymiany bebechów w moim Wellu. Przejrzałem topik, forum i wychodzi na to, że możnaby wymienić na następujące:

-Sprężyna 170% [CA]

-Wzmocniona prowadnica sprężyny v.2 [CA]

-Wzmocniona głowica tłoka z łożyskowaniem [CA]

-Akumulator NiCd 9.6V 1100mAh do MP5/Colt M733 [sanyo]

-Gumka hop-up z silikonu [Guarder]

-Łożyska ślizgowe 6mm ze stali [CA]

 

 

ALE chodzi mi o pewną kwestie. Chciałbym wzmocnić guna, ale przedsięwziąć wszystko co konieczne ażeby się zabezpieczyć przed uszkodzeniem- chodzi tu o wzmocnienie odpowiednich częsci.

 

Lecz sam już nie wiem, czy powyższa lista jest w takim wypadku kompletna.

 

Na tuning guna przeznaczam 300 zł (nie licze kosztu nowej baterii bo to osobna sprawa i nie ma problemu)

 

Idealnie byłoby gdybym osiągnął te 325-350FPS a przy tym mółgłbym spać trochę spokojniej...

 

 

Pozdrawiam serdecznie i dziękuje!

Link to post
Share on other sites

No to wzmocniona prowadnica sprężyny, sprezyna guardera 110 i zółta głowica tłoka CA moim zdaniem powinieneś spać spokojnie :wink:

 

Ps ten well ma strasznie krucha kolbe juz 4 razy polamalem :F

 

Aha ja bardzo sie na tym nie znam ale planuje taki upgrade jak napisalem i mam nadzieje ze wsztyko sie bedzie dobrze trzymać :lol:

Link to post
Share on other sites
Ps ten well ma strasznie krucha kolbe juz 4 razy polamalem Zębaty

 

a może ty masz za mocną ręke? mi jak narazie nic sie nie dzieje z kolbą!

 

[ Dodano: Pon 13 Mar, 2006 16:14 ]

-Sprężyna 170% [CA]

-Wzmocniona prowadnica sprężyny v.2 [CA]

-Wzmocniona głowica tłoka z łożyskowaniem [CA]

-Akumulator NiCd 9.6V 1100mAh do MP5/Colt M733 [sanyo]

-Gumka hop-up z silikonu [Guarder]

-Łożyska ślizgowe 6mm ze stali [CA]

 

Ja na początku chciałem zrobić taki upgrade ale teraz z braku funduszy zmniejszy się to do kupienia tego:

 

-Sprężyna 170% [CA] (już zakupione i zamontowane)

-Łożyska ślizgowe 6mm ze stali [CA]

-Wzmocniona prowadnica sprężyny v.2 [CA]

-Podkładki do kół zębatych [CA]

-Wzmocniona głowica tłoka [CA]

-Komplet smarów [CA]

 

Myśle że to wystarczy żeby replika osiągneła 350fps i jakiś okres czsu wytrzymała!

 

I jeszcze akumlator:

 

-Akumulator NiMH 9.6V 1200mAh [intellect]

+jakaś tania ładowarka.

Link to post
Share on other sites

Pukajcie mnie w głowę, ale nie zawaham wsadzić się w tego guna 300 zł. Jakoś mi się to wygodniej widzi niz odsprzedarz i zbieranie na,niewatpliwie lepszego, innego guna.

Wyemienie to wszystko co od myslinikow wypisalem plus wzmocnienie mechanizmu pod wzgledem wytrzymalosciowym.

 

 

Lecz nie o tym chciałem

 

 

Chodzi o TŁUMIK.

 

Czy ktoś ma pomysł jak to to zainstalować w wellu?

 

Nie potrafie znależć ani dokładnie się nie orientuje w jaką przejsciowke oraz tłumik trzeba się zaopatrzyć.

 

Moze ktos wie co zrobic plus dokładne dane i dostępnośc?

 

 

Dziekuje serdecznie i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

zeby zainstalowac tłumik w wellu bedize cie potrzebny tłumik płomienia - przejsciówka

 

Tłumik płomienia-przejściówka do MP5K/PDW - dotepny na machinegun.pl

 

no i jakis tłumik do wybou tez na machinegunie

 

Ponawiam moje pytanie czywie ktos jak wyciszyc chociaz troche tego wella??

Głównie chodzi mi o wyciszenie silnika itp poniewaz jak dlamnie wyje w porównaniu z innymi gunami

Link to post
Share on other sites

Hmm... wszytko ładnie pięknie ...

 

Z powyższych postów wynika że troszeczkę ludziska w skrajność popadacie :wink: macie zamiar w replike repliki łądować po 300-500zł. Nie powiem po takim tuningu osiągi mogą być podobne jak po tuningu CA tylko tańsze o jakieś 500zł. ( niewiem czy jest sens i czy nielepiej poczekać ten 1-2 miesiace dłóżej i kupić firmówkę metalową i w ogóle ) bo może się okazać że po paru miesiącach robiąc z wella potwora body się rozpadnie na pół :wink:

 

Moje zainteresowanie Wellem wynika z tego względu że posiada dobrą zależność w stosunku jakośćcena. Jakbym chciał mieć splówkę z prawdziwego zdażenia i miałbym duży nadstan gotówki (obecnie mój nadstan wynosi 300-450zł ) kupiłbym coś z CA lub innego firmowego ... niekoniecznie TM...

 

Wedłóg mnie jak tuningowac Wella to nieznacznie.. aby za dużo niezainwestowac i nienarazić na popsócie repliki.

Zanim pojawił się Well w granicach 300zł najlepszym zakupem był jakiś gaziak lub dobra Spr. z TM. Obecnie za 400zł można mieć elektryka z baterią o osiągach lekko przekraczających spr. z TM oraz w miare wytrzymałych bebechach. Czego tu więcej wymagać od takiej repliki ? :wink:

 

Postem tym niechciałem narazić się na :evil: szakunec dla wszystkich maniaQw !

 

P.S. Jeżeli ktoś ma tego guna i jakiekolwiek z nim problemy.. dobrze by było aby się z nami podzielił... to nie wstyd lecz honor ostrzec kogoś przed popełnieniem własnych błędów :wink:

 

Pozdrawiam ! ! !

***BaUEr*** 8)

Link to post
Share on other sites

cześć ,ja już się w tym wszystkim pogubiłem, no prawie we wszystkim, ... mam pytanie czy Sprężyna SP 120 Guardera, ma 120%?! ,a wcześniej opisywana 170%CA ma 170%? :].

 

i powtórze pytanie, standardowo R5 wella ma 250FPS, przynajmniej tak opisują... ile przypuszczalnie może mieć po włożeniu SP 120 Guardera, i czy nic się nie rozleci..?!?

 

chciałem jeszcze dopisać, że naprawdę nie wszystkich stać na wypierdolenie 100zł na TM czy CA i czasami wolą kupić sobie R5 i upgradować do 290fps, tanim kosztem...

 

pzdr

Link to post
Share on other sites
cześć ,ja już się w tym wszystkim pogubiłem, no prawie we wszystkim, ... mam pytanie czy Sprężyna SP 120 Guardera, ma 120%?! ,a wcześniej opisywana 170%CA ma 170%? :].

 

i powtórze pytanie, standardowo R5 wella ma 250FPS, przynajmniej tak opisują... ile przypuszczalnie może mieć po włożeniu SP 120 Guardera, i czy nic się nie rozleci..?!?

 

chciałem jeszcze dopisać, że naprawdę nie wszystkich stać na wypierdolenie 100zł na TM czy CA i czasami wolą kupić sobie R5 i upgradować do 290fps, tanim kosztem...  

 

pzdr

 

100 zł ??? za springa chyba ale idąc drogą dedukcji chodzi Ci zapewne o 1000 zł ..... mp5 CA nówka kosztuje około 750 zł plus z 60 zl za baterie masz okolo 800 zł za metal body i inne pierdoły jak np sprężyna 130% no i jakość więc różnica około 300 zl nie jest tak duża jak wsio policzysz DOKŁADNIE :wink:

Link to post
Share on other sites
cześć ,ja już się w tym wszystkim pogubiłem, no prawie we wszystkim, ... mam pytanie czy Sprężyna SP 120 Guardera, ma 120%?! ,a wcześniej opisywana 170%CA ma 170%? :].

 

u guardera te 120 oznacza że w standardowym (chodzi o strzelność) MP5 czyli np. MP5 CA kulka będzie miała prędkość 120m/sek.

a 170% CA oznacza że ma 170% ;).

 

i powtórze pytanie, standardowo R5 wella ma 250FPS, przynajmniej tak opisują... ile przypuszczalnie może mieć po włożeniu SP 120 Guardera, i czy nic się nie rozleci..?!?

 

Na takiej spreżynie będzie mieć coś ponad 350-360fps nie orjentuje sie do końca!

A co do rozlatywania sie to trzeba dać minimum to:

-Łożyska ślizgowe 6mm ze stali [CA]

-Wzmocniona prowadnica sprężyny v.2 [CA]

-Wzmocniona głowica tłoka [CA]

No i jeszcze bał bym sie o gearbox`a!

Link to post
Share on other sites

hmmm, to jaką mogę zastosować sprężyne aby zwiększyć sensownie osiąg w okolicach 300fps, bez zmiany akumulatora, głowicy, łożyski i tego całego szmelcu :roll: , chodzi mi tylko o samą sprężynę ... i żeby reszta w miarę sensownie działała ....

 

 

ps. , milo222 przeczytaj dobrze moje pytanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...