Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

R5 Well Upgrade


Recommended Posts

Żeby na 9.6V pociągnął spr M130 , M140

 

Jako am.-elektronik stwierdzam że stock'owy silnik , albo za cienkim drutem

nawijany albo ogólnie słaby , spali się , opór springa powoduje wzrost oporu uzwojenia

czyli znaczny wzrost poboru prądu , co jest wybitnie niebezpieczne dla silnika.

No chyba że pociągnie na stock'owym silniku na 9.6V spr M140...

Edited by LHOswald
Link to post
Share on other sites
  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zastanów sie jeszcze,nie pakuj w nią m120-do tego wymień jeszcze zębatki,kup łożyska i mase innych części,nie opłaca sie....a na M100 wszystko śmiga normalnie tylko prowadnice trzeba wymienić,strzelam przy tej sprężynie na baterii 8.4v KAN i szybkostrzelność zadowalająca.Zresztą zrobisz jak chcesz ale osobiście odradzam...

Link to post
Share on other sites

Jak nie masz tyle hajsu to włóż M100, bo szybciutko ci się poniszczą inne części za które bedziesz musiał niestety zapłacić. Mi na stockowej spr. połamał sie GB , więc radze nie ryzykować. Zadbaj o uszczelnienie całego układu i z M100 powinno być powyżej 300 fps, Pozdr.

Edited by corky
Link to post
Share on other sites

Z M110 spróbuję na pewno , do tego preclufa jak stockowa mi sie

nie spodoba i rzecz jasna + 1 może 2 ogniwa więcej , bardziej może prawie na pewno 2 ogniwa.

PS czy preclufa 6.04 mm wymaga tych droższych kulek precyzyjnych ?

czy te 'zwykłe' 0.12g przechodzą dobrze ?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz Ci mównie nie wkładaj m110,powiem tyle ze mój kumpel w ak ma springa m100 i zadbał o resztę podzespołów,osiągnął 375fps na chrono....tyle że to nie są takie same lufy,ale swoją drogą z mp5 przy m100 można wyciągnąć około 330fps.A do lufy 6.04 i przy takim springu zapomnij o kulkach 0.12-zasięg skuteczny to może 20m.Praktycznie wszystkie 0.2 jakie miałem nie blokowały sie na takiej lufie,te z P&J też git.Pozdro.

Link to post
Share on other sites

O tych kulkach - już zamówiłem 0.2g -HFC ze zbrojovni - dobre będą ?

Mam też M100

Mam prozaiczny problem

Rozkręciłem co mogłem w tej cymie 027j i nie wiem jak odłączyć górę od rękojeści . ona jest nierozkładalna ta część z rękojeścią , prawda ?

Wie ktoś jak to sie rozkręca "do żywego" , lub ma fotki ??

Link to post
Share on other sites

Temat jest o R5 Well a nie Cyma...ale jeśli rozkłada sie je podobnie to moge pomóc.rękojeść ściągniesz po wyjęciu pina zaraz przy miejscu w którym zwalnia się magazynek,następnie trzeba wykręcić z "rękojeści" od spodu metalową podkłade i wyjąć silnik(oczywiście odłącz kabelki delikatnie:P),po wyjęciu silnika widać dwie śruby które mocują "rękojeść" do GB,oczywiście je wykręcamy,potem już wystarczy ściągnąć tę część body i zobaczysz już GB i górną część body.

PS:Nie musze chyba wspominać że pierwszym krokiem jest ściągnięcie kolby:P

PS2:Kulki będą dobre.

Link to post
Share on other sites

Dobrze kable założyłem , na stockowej działa.

Chyba sam kable założe jakieś.

A w bezpieczniku ten metal aż sie wyginał , w ogóle coś mi sie wydaje że

jakiś trefny egzemplarz dali mi .

Na dodatek sama dysza była wypadnięta ze ścięgna tego.

PS po co jest dziura na boku w tej tulejce cylindra ?

To dobrze że wszystkie śrubki były posmarowane czerwoną gumą ?

Link to post
Share on other sites

"fundamentalna" śmoc powinna chyba przebić durny karton.

Jak sprawdzić HU pod względem szczelności ?

Mam M100 , więc powinno lepiej walić!?

Z tego co widzę to Dysza powinna docierać , Głowica też ok , tylko tłok nie wiem jak , raczej ciasno ale w miarę łatwo chodzi.

Link to post
Share on other sites

Hm no więc tak szczerze to na razie nie wiem co to może być chyba że zdarzyło Ci sie to co mi przez kompletną nieuwagę,bo skręcałem na szybkiego.A więc sprawdź czy niechcący nie odwróciłeś cylindra w drugą stronę,tak że "dziura" jest bliżej komory HU zamiast z tyłu,raz tak zrobiłem i po tym rzeczywiście broń nie strzelała....za mało wydmuchiwanego powietrza;P.Sprawdź to,nawet nie musisz rozkręcać GB tylko luknij.to banalna sprawda ale naprawde sam sie nie spodziewałem że mogłem popełnić taki prosty błąd.Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...