Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

tani CYMA MP5A4 pare pytań od początkującego


Recommended Posts

Witam ALL!

 

karabin:

http://www.astercity.net/~importex/mp5x/04270010.jpg

http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=1315...sc&start=0&sid=

kupiony w airsoftguns.pl

toi ten model z tłumikiem i dwoma magazynkami

 

Zakupiłem pare dni temu ten karabin, czytałem juz topic o nim i opinie sa różne, wiem ze po replice <200zł nie można sie wiele spodziewac, ale jeżeli kupuje sie pierwszy karabin i niewiadomo czy się będzie dłużej strzelac na droższy narazie nie ma sensu, no ale do rzeczy:

 

1. Sa spręzyny do AEG (PDI 130% itp.), gdzie są umieszczone i czy w tym karabinie można takie wmontowac i czy poprawią osiągi? Jak one działają?

 

2. Mam wielki problem z zacinaniem się kulek, wiem że to tani karabin, ale strzelanie nim to czysta loteria i kulki lecą jak by chciały a nie mogły, narazie używam kiepskich kulek 0.12g i czy:

- kulki np. 0.16g, 0.20g ICS lub EXCELA pomogą?

- zastanawiam sie czy by nie wymienić sprężyny w magazynku na mocniejsza, zeby lepiej dopychały kulki do komory

 

3. Co to są te lufy precyzyjne? Jak to działa?

 

4. Czy akumulator to nie są przypadkiem sklejone 4 paluszki AAA?

 

5. Co mozna w tym krabinie zmienić, ztiuningowac?

 

6. O jakich częściach powinienem wiedzieć jako początkujący tiuningowiec? Przepraszam nie mam stałego dostępu do neta i nie mam czasu czukac info.

 

Z góry dzięki wszystkim za pomoc, wrazie gdybym powtórzył jakieś pytanie z forum wystarczy link.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

1. Do tego karabinu nie nadaje się silniejsza sprężyna, ponieważ bebechy tego nie wytrzymają.

 

2.Typowe w tanich replikach. Kup trochę markowych kulek. (choć nie kulki moga byc przyczyną).

 

3.Lufa precyzyjna to lufa o mniejszej średnicy wewnętrznej, najczęściej 6.04mm. Powoduje to mniejsze ubytki wypychanego powietrza dzięki czemu wzrasta zasięg i celnośc, oraz nieznacznie moc. W tym karabinie z pewnościa nie ma lufy precyzyjnej.

 

http://www.machinegun.pl/lufy.htm

 

4.Cholera wie tych oszustów z Airsoftg....

Pewnie i tak karabinek się rozwali zanim taki pakiet się rozładuje.

 

5.Przedewszystkim LUFĘ. Idź do OBI lub do Castoramy i kup lufę o średnicy +- 6.04 mm. Możesz dorobić HopUp ze zwykłej gumki-recepturki. Jak zrobić HU znajdziesz na tym forum.

 

6.Powinieneś poznać budowę całego Gearboxa i ogólnie mechanizmu całej repliki, co do kabelka.

 

http://www.machinegun.pl/gearboxy.htm

 

Jeśli kompletnie nie chce Ci sie przeszukiwać jednej strony o tuningu tanich replik to masz kilka topiców:

 

Jak uszczelnić tłok?

 

Sprężyny-gdzie je zdobyć

 

 

Jak coś jeszcze to pytaj śmiało.

 

Pozdrawiam, Rollkin

Link to post
Share on other sites
1. Sa spręzyny do AEG (PDI 130% itp.), gdzie są umieszczone i czy w tym karabinie można takie wmontowac i czy poprawią osiągi? Jak one działają?
W tej replice działają tak, że doskonale czyszczą mechanizm z zębów na trybikach.
2. Mam wielki problem z zacinaniem się kulek, wiem że to tani karabin, ale strzelanie nim to czysta loteria i kulki lecą jak by chciały a nie mogły, narazie używam kiepskich kulek 0.12g i czy:

- kulki np. 0.16g, 0.20g ICS lub EXCELA pomogą?

Ależ owszem, replika będzie dwa razy celniejsza na dwa razy krótszym dystansie. Kulki .12 dobrej jakości też mogą się nadać.
3. Co to są te lufy precyzyjne? Jak to działa?
Lufa precyzyjna, jak sama nazwa wskazuje, jest trochę lepiej dopasowana do kalibru kulki (np. 6,05mm zamiast 6,50 mm średnicy).
4. Czy akumulator to nie są przypadkiem sklejone 4 paluszki AAA?
Niewątpliwie są to zlutowane razem 4 akumulatorki AAA, które po rozmontowaniu "akumulatora" i oczyszczeniu ich z blaszek oraz resztek lutu nadadzą się do zasilania np. pilota od telewizora czy odtwarzacza MP3.
5. Co mozna w tym krabinie zmienić, ztiuningowac?
Sam karabin. Np. na Wella R5, albo, skoro się już uparłeś, na Cymę CM027, która powinna być dostępna pod koniec lutego. Oczywiście można próbować zabaw z ciaśniejszymi lufami, bateriami o większym napięciu itd., ale nie daję takim wynalazkom życia dłuższego niż 6 miesięcy. Chyba, że strzelasz do tarczy albo w ogóle.
Link to post
Share on other sites

tym karabinkiem strzelam w pomieszczeniach, bo wiem jak tragicznie strzela sie na otwartej przestrzeni :)

 

dzięki za info, chce tylko wiedziec czy jak bym go rozebrał na części pierwsze to czy potem go złoze? ktos już to robił:?: :)

 

Wiem co powoduje że karabin strzela jak na loterii, trzeba wzmocnić uchyw trzymający magazynek bo sie lekko obsuwa i kulki nie wchodza do lufy, natomiast jak strzelam i trzymam za magazynek praktycznie sie nie tnie, wzmocniłem spreżyne w magazynku, też troche pomoglo.

 

Dzięki wielki za linki i odp:!:

Link to post
Share on other sites

Dajcie mi nóż... :ściana:

 

Zadajesz pytania typu "jakie mam założyć dzisiaj skarpetki?".

 

Ja rozumiem, że jesteś tu nowy, ale naprawdę...Skąd my mamy wiedzieć czy go złożysz? Najlepiej sprawdź sam.

A jak nie masz pewności to zapisz wszystkie czynności i wykonaj je potem w odwrotnej kolejności...

 

Pozdrawiam, Rollkin

Link to post
Share on other sites

chciałem sie dowiedzieć czy ktoś już go rozbierał, wiesz jak to jest w tanich gównach, rozłożysz a potem lipton... no cóż spróbuje :)

 

[ Dodano: 19 Sty 2006 18:56 ]

naprawde nikt nie otwierał tego mp5? :D bo jak narazie to w jednej srubce całkowicie sie główka starła i nie ma jak jej wykręcic :? co z tym można zrobić?

 

Jescze jedno, szukam taniej repliki (ale w miare dobrej, ktorą można tuningować), M83 A2 Double Eagle bedzie sie nadawał? Fuyndusze pozwolą na karabin < 500zł.

 

[ Dodano: 19 Sty 2006 19:05 ]

jeszcze kusi mnie mp5 well'a i m4a1 well'a, niska cena

Link to post
Share on other sites
Fuyndusze pozwolą na karabin < 500zł.
Well R5, R6, jeśli możesz czekać do marca, to dopisz do listy R8 (G3SAS), Double Eagle M86 (Kałasz) i Cymę CM027 (MP5). Jeśli chcesz czekać aż do kwietnia na CM028 i CM028S (kałasze) Cymy. Niestety nie wiem, czy Krakman będzie ściągał M5A4 Kingbowa, które z nowej "ekonomicznej" chińszczyzny byłoby najsensowniejsze ze względu na stałą kolbę.
Link to post
Share on other sites
wiec sadze ze jest to jedna fabryka ale dwoch producentow
Raczej i dwie różne fabryki, a przynajmniej dwa różne biura projektowe. GB v2 od CYMY ma prowadnicę od v3, kierunkową głowicę tłoka i jakiś dziwny tappet, a Well jest dość udatnie skopiowany 1:1 z TM.

 

Zasadniczo strone maja wspolna
www.cymawell.com to taki amerykański odpowiednik Tanich Militariów czy Airsoftg... Nie wiązałbym ściśle importera z fabryką.
Link to post
Share on other sites

Posiadam model CYMY MP5A4 CM.023

 

Wnioski po rezebraniu i wnikliwej analizie:

 

1. Gear Box

GB jest z plastiku. Należy zwrócić uwage na kolor i długość śrubek przy demontowaniu obudowy GB - trzy długości i dwa kolory :D . Poza tym od chu** dziurek w obudowie, więc pooznaczejcie sobie te które są od śrubek, żeby się potem nie ścierać. Jak będziecie zdejmować obudowe, to robiąc tyo delikatnie unikniecie mozolnego szukania drobnych elementów po całym pokoju. Cylinder polączony jest z obudową taką mała sprężynką. Przed demontowaniem obudowy należy ją odczepić.

Zebatki są plastikowe i raczej się ich nie da wymienić - nie wiem czy mają wymiary standardowe dla innych firm, a co za tym idzie możliwe, że nie dokupi się takich, co by pasowały. nie sprawiają też wrażenia trwałych, więc grzebanie przy sprężynie odradzam. Ja mam zamiar wsadzić tam jedną lub dwie podkładki. Zobaczymy, czy nie zmiele zębatek.

Obejrzałem sobie dokładnie uszczelke na tłoku i dochodzę do wniosku, że można by ją wymienić na minimalnie szerszą i lepiej wykonaną. Ta stockowa jest "okrągła" w przekroju i wykonywana w formie. Froma pewnie stara, więc na jej szyciu są kawałki gumy, które raczej nie poprawiają szczelności. Spróbuję wymienić uszczelke na szerszą i lepiej dopasowaną.

 

2. Hop - Up i lufa:

HU jest regulowany. W zasadzie do samej komory nic nie mam. Mogłaby być wykonana precyzyjniej, ale to już można zrobić samamu. Pilniczek w dłoń i heja banana. Zastanawiam się, czy nie uszczelnić połaczenia GB z komorą HU (podniosłoby to ciśnienie w komorze), ale nie wiem czy ma to większy sens. To nie komora HU generuje ciśnienie potrzebne do rozpedzenia kulki.

Zasadniczo gumke HU można wymienić na silikonową (jej wyższość nad gumową polega na tym, że silikon nie ulega odkształceniom, a co za tym idzie wzrasta jego żywotność. Jednakże przy tanich replikach, to chyba bezsensowna inwestycja).

Lufa ma 125 mm długości i jest na stałe połączona z elementem komory HU. Średnica wynosi ~ 7mm czyli dużo za dużo. Spróbuję wymienić lufę na precyzyjną, co wiel;okrotnie opisywano jako skuteczny sposób poprawiania celności repliki.

Lufa przechodzi w rurke o długości 76mm i średnicy ~ 8mm, połaczenie nie jest rewelacją i wartałoby je uszczelnić, tylko jeszcze nie mam koncepcji jak. Jak już jesteśmy przy tym elemencie, to należy dodac, że kończy on się gwintowaną nakładką do której przykręcany jest tłumik. I tu należy dodać dwie rzeczy: elementy dobrze by było przeszlifować wewnątrz, bo niekoniecznie są zlicowane, a przed skręceniem całą końcówke z gwintem mam zamiar owinąć czymś, zeby nie miała luzów - kulka w końcowej fazie wydostawania się z lufy jest kierowana w losowo wybranym kierunku, a nie tam, gdzie chcemy.

 

Jak skończę i postrzelam, to napiszę co z tego wyszło :ok: jestem dobrej myśli

Link to post
Share on other sites

Też mam ten model no i cóż można o nim powiedzieć... :? Wszystko plastikowe zębatki, cylinder, lufa dosłownie wszystko (cud że sprężyna jest metalowa :) ). Nawet śrubki są tak tandetnie zrobione że po paru rozkręceniach gwint staje się tak rozregulowany że już więcej nie rozkręcisz tej "repliki" :) Sam myslłem o upgread'owaniu tej repliki ale to by była czarna dziura pochłaniająca pieniądze... :? bo trzeba wymienić dosłownie wszystko żeby to miało jakis sens. Tym bardziej podziwiam blacksuna86 że podjął się tej syzyfowej pracy no i oczekuję na efekty... :) musisz opowiedzieć co udało Ci się osiągnąć.. :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Bardziej kieruje mną żądza wiedzy. Pobawie się na zasadzie "ciekawe, co się stanie jak to podłożę". NIe będę w przyszłości zadawał głupich pytań, a jak już sobie kupię CA MP5, to nie będę na nimeksperymentował. A efektami mojej pracy bardzo chętnie się podzielę. A i jeszcze jedno. Ja nie zamierzam w to inwestoweać. tyle, ze lufe dorobie jakąś fajniejszą... :D 8)

Link to post
Share on other sites

No więc tak:

 

# 3mm plastiku pod sprężyne na prowadnicy i lepsza jakościowo uszczelka dały całkiem przyzwoity efekt. Problem jest taki, że czasem nie ze wszystkim się udaje, więc kulka radośnie wypada z lufy i toczy się po ziemi.

 

# Na temat skupienia wypowiadał się nie będę, ale końcówka się nie chwieje, a to już coś...

 

# Właściwie, to ch** jeden wie, które kulki (cięższe czy lżejsze) lepiej z tego latają... nie jestem w stanie ocenić

 

# skuteczny zasięg wzrósł o jakieś 3-4 m i wynosi w tej chwili metrów 7 - 10 zakładając, że ustawimy się pod odpowiednim kątem. Patent MacG. odnośnie kleju polimerowego mi się podoba... pomyślę nad zastosowaniem

 

# czuję się troche upokożony.. nie wiem, czy będę walczył z lufą... zwyczajnie mi się nie chce...

 

jak coś pominąłem to sori :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

ja mam ten model CM.023 mp5 i dziala mi nie zle ale wlasnie cholera bym chcial ja ulepszyc aby byla mocniejsza i trwalsza ale zbyt duzo chajsu:D:D:D.Zasieg ma dobry na 20 m lecz potem kulki leca juz gdzie popadnie.Najgorsze jest tylko to ze niedziala mi tryb pojedynczy i nie wiem czemu wczoraj bez problemu strzelalem a dzis dupa!!!!!!????

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Ja mam MP5A5 Cymy CM.025 i chciałbym go rozkrecic (body) i uszczelnic co mozna tylko niech mi ktoś powie, czy jak bede zdejmowal (bardzo ostroznie) body to czy cos moze wyskoczyc (jesli tak to skąd , co to bedzie i jak to spowrotem zamontowac :D ??).

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...