Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ja mam takie pytanko natury technicznej:

Czy dysza uszczelniona do kałacha będzie pasowała do UMP? Niby gearbox tai sam (ver.3), ale różnie to może być - w końcu dysza wystaje z gearboxa. Myślę, że to pytanie jest skierowane najbardziej do Czopera, bo on ostatnio chyba rozbierał UMP.

Z góry dzięki za pomoc.

 

A własnie od razu mówię, że szukałem i nic nie znalazłem. Ale z racji tego, że UMP jest dość nowym modelem, to chyba nic dziwnego :)

 

Pozdrówka,

- Gallain

Link to post
Share on other sites

Nie pomyślałem, żeby to sprawdzić - sorry! Myślę sobie tylko, że od AK będzie pasowała.

Wiem natomiast na pewno, że moja M14 G&G ma fabrycznie uszczelnioną dyszę.

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że UMG też ją ma.

 

A poza tym - uważam, że dysza jest ostatnią rzeczą, jaką warto robić. Nie ruszając nic innego nie zauważysz przyrostu mocy/zasięgu.

 

Niewiele pomogłem - sorry.

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites

No właśnie :(

 

@ Czoper: chciałbym też wymienić lufę na precyzyjną, co mojemu kumplowi dało 30fps w kałaszu (lufa + dysza). Tyle tylko, że kałaszek ma dużo dłuższą tą lufę. Zawsze da to jakieś 4-5 metrów więcj no i oczywiście lepsze skupienie.

A co do sprawdzenia, to po prostu miałem cichutką nadzieję, że może podczas rozbierania UMP porównałeś części do tych z AK. No ale cóż, mówi się trudno.

 

@ stiff: no właśnie dokładnie o to mi chodzi. Chyba napiszę do machineguna i spytam jak to z tą dyszą jest - czy jest już fabrycznie uszczelniona, a jak nie to czy pasuje ta od AK.

 

Dzięki chłopaki za odpowiedzi.

Pozdrówka

 

<edit>

Tak w ogóle, to chodzi mi o to, żeby dorzucić mu właśnie max 30 fps, żeby nie miał więcej niż 350, bo wtedy będę mógł strzelać tylko powyżej 20 metrów. Jeśli nawet nie bawić się z dyszą, to co zrobić? Czoper, Ty rozbierałeś UMP, więc wiesz coś na temat jego bebechów. Da się tam coś mocniejszego włożyć, czy nie bardzo?

Rzucisz jakiś opis na forum?

 

Zresztą co można zrobić, żeby podnieść prędkość kulki o te 30 fps nie przeciążając GB?

Link to post
Share on other sites
Myślę sobie tylko, że od AK będzie pasowała.

 

Panowie! Wiem, co się liczy :D

A swoją drogą: próbowaliście strzelać z dyszy MP5 w M15/M4. Ja tak.

 

A z upgradem UMG moim zdaniem jest tak:

- sam w sobie ma już lekko twardszą sprężynę;

- ma mało miejsca na baterię - niby wchodzi 1400mAh, ale to wodorek - nie lubię/nie wierzę w nie.

 

Ja zrobiłbym tak:

- palec (prowadnica sprężyny z łożyskiem);

- "cichy zestaw" (głowica tłoka i głowica cylindra) do AK;

- bateria w kształcie "stick" (ogniwa jedno za drugim - taki baton) na ogniwach RC-2/3SC Sanyo (NiCd) - 8,4V i 1200mAh - ogniwa large (!) opór wewnętrzny 5mΩ - w UMG jest 21 cm miejsca na baterię, ten pakiet zajmie ok. 19 cm, może być ciasno z wtyczką - być może trzeba będzie zmienić na jakąś bardziej płaską;

- ew. lufa prec.

 

Sprężyny ani dyszy bym nie ruszał.

Wzrośnie zasięg i szybkostrzelność - a w UMG właśnie o szybkostrzelność chyba chodzi.

Gear box pozostanie obciążony prawie jak w stocku.

 

Bateria do zamówienia w www.kabe.pl. Cena wyjdzie w granicach 150 PLN plus przesyłka, ale to będzie NiCd i large!

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites

Ja mam batkę NiCd 9.6V 1100mAh (w dwóch rzędach 8 ogniw, chyba taka jak ta do G36 i G36K. Póki co działa bardzo dobrze - na mrozie -10 wywalam na niej po 2k kulek i jeszcze śmiga. I taka batka jest do kupienia na machinegunie za 155pln

 

Dzięki Czoper wielkie za info - na pewno się przyda.

I czekam z niecierpliwością na recenzję bo z chęcią bym się w końcu dowiedział co dokładnie kupiłem :)

 

Pozdrwiam,

- Gallain

Link to post
Share on other sites
Na twoim miejscu wymieniłbym w nim tylko sprężynę na mocniejszą 130pdi i wtedy będziesz miał około350-360fps.

No niby można wstawić mocniejszą sprężynę, ale wtedy spadnie szybkostrzelność.

Jest jakiś sposób, żeby bez strat w szybkostrzelności zwiększyć moc do tych 350fps?

Link to post
Share on other sites

Propblem jest taki, że ja nie mam pojęcia jaką sprężynę UMP ma stockowo, więc tym bardziej nie wiem jaką wstawić, żeby miał 350fps :|

Czoper, Ty tego guna rozbierałeś, masz porównanie z innymi sprężynami, więc byłbym wdzięczny za pomoc :)

 

130pdi nie będzie za mało? To mniej więcej tyle, co 150%CA. Nie lepiej 150pdi lub 170%CA?

 

Żeby było klarownie, powtórzę osobno: jaką sprężynę wstawić, żeby UMP miało 350fps?

Link to post
Share on other sites

Gallain: kilka postów wcześniej podpowiedziałem, jak utrzymać/zwiększyć szybkostrzelność UMG - bateria na RC-2/3SC NiCd.

Druga opcja (bez wymiany baterii) - silnik Systemy Super Torque Up (krótki). 34 tys. obr/min. Jest dużo bardziej prądożerny, ale zdaje się, że masz już zapasową baterię.

 

350fps - 150% PDI (170 CA) jeśli chcesz wymieniać tylko sprężynę (żeby było tanio). Ja mam lekko inne podejście - próbuję wyciągać więcej fps na jak najsłabszych sprężynach. Chodzi o jak najmniejsze obciążenie mechaniczne g/b (udary). W praktyce się sprawdza: mój G36 TM chodzi bezawaryjnie na stockowym g/b od 2 lat na tej samej konfiguracji. Tyle, że to wymaga większych nakładów.

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...