Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luneta Tasco 3 - 9 X 56E


Recommended Posts

Tasco rewelacyjnej optyki nie robi, ale do naszych zastosowań wystarczy.

 

Plus, że ten model ma duże swiatlo, bo aż 56. Daje to szerokie pole widzenia. Co do powiększenia, to pewnie najczęściej będziesz używał 3x, bo większe przy takich odległościach i powtarzalności z jakimi mamy do czynienia w Airsofcie nie przydaje się zbytnio.

 

Za tą cenę to chyba całkiem przyzwoita lunetka.

Link to post
Share on other sites

w skrócie powiem tak...popieram słowa Inferna wszystko 100% racji

dołoże od siebie coś gdyż posiadam tę lunete...

jak na moje m24 to wymarzony sprzecik,wprawdzie takie powiekszenie za wiele nam niepomoże ale do obserwacji czasem bywa pomocne.Moim zdaniem podświetlany krzyż bywa pomocny przy słabym oświetleniu(strych budynku czy gęsty las) :wink: jak sobie jeszcze coś przypomne to napisze

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84198173

 

Co sądzicie o tej lunecie ?? bo chetnie bym ją kupil do rugera mk1c ale nie znalazlem nic o niej w internecie. A cena jak narazie jest ciekawa ;)

wszystkie Tasco oprócz SS (Super Sniper, nie pytajcie o ceny, made in. Japan) są z CHRL (Chiny dla niekumatych)

niestety z jakością jest bardzo różnie, większość to gnioty

nie wspominam ołówko x20, pomijam te cuda

są teżdobre sztuki, ale wtedy chińczyk chyba dostał miche ryżu więcej :D

 

ogólnie, szkoda kasy, szkoda nerwów ze skaczącym zerem, obrazem ostrym jak mleko :lol: , i sypiącymi sie mechanizmami, o miękkim tubusie i róznej pracy zoomu i klików w więżach nie wspominająć :D

aha, zapomiałbym, traci sie na tych cudach oczy, na Nikko i AGS też

kazda lunetka powoduje w większym lub mniejszym stopniu strate wzroku, w lepszych jest to prawie niezauważalne, niestety długie gapienie sie przez Tasco, Edenbergi i inne powoduje szybciej :|

 

jest jeden +, do ASG nie jest potzrebna wytrzymała (brak odzrutu), ostra (nie trafiasz w cel wielkości 4cm na 50m) i nie nieszcząca oczu lunetka (celowanie w asg to kwestia sekund, w ft i hft dochodzi do minut, a o treningu nie wspominając)

 

niestety jest duży -, mimo że są tanie to i tak są za drogie na to co oferują

 

 

ps. tym którzy dobrneli do końca i nie zasneli - gratulacje :wink:

Link to post
Share on other sites

Chm... jeśli chodzi o te 3x20 to się zgadzam jak najbardziej- nic przez nie nie widać i wzrok można stracić. Miałem za to przez pół roku 3-9x40 i ostrość była całkiem przyzwoita- dało sie zarówno coś przez nią zobaczyć na strzelance, jak i w wolnej chwili pooglądać krajobraz :) Oczywiście nie porównuje jej do profesjonalnych lunet, za x kasy, ale kiedy nie ma się innego wyboru i tasco się nada (z tego przedziału >90zł oczywiscie :) ).

Link to post
Share on other sites
Oczywiście nie porównuje jej do profesjonalnych lunet, za x kasy, ale kiedy nie ma się innego wyboru i tasco się nada (z tego przedziału >90zł oczywiscie :) ).

Tasco 6x40 -70-90zł

Tasco 3x9x40 -90-120zł

obie bez AO

Nikko 6x40 -170-240zł

Nikko 3-9x40 200-270zł

obie z AO

 

z Tasco nie zobaczysz ostro celu wielkości 4cm na 50m, a to ejst wielkośc killzona na zawodach ft i hft

z Nikko zobaczysz i Nikko ma cieńszy krzyż

 

i Nikko i Tasco to chińszczyzna

tylko że zanim namalują napis Nikko lunetki przechodzą jakąś tam kotrole, z tego co widze to Tasco to odpady z tych serii :lol:

Link to post
Share on other sites

Chyba miałem farta, bo mi się niezłe to Tasco trafiło ;) ok, ale za 210zł można już kupić np. tasco 3-9x56 z podświetlaną kropką. Przy zastosowaniach asg, gdzie ludziom szkoda na to kasy, w zuełności to wystarcza :) Wiem- też jestem zwolennikiem żeby zainwestować raz a dobrze ;)

PS. co to jest AO? :?

Link to post
Share on other sites

Miałem, sprzedałem :) Nie było w tym sarkazmu- poprostu działała jak nalezy i dawała czysty obraz- raz na sto się żółtkowi coś uda dobrze złożyć ;)

Musze jeszcze sprawdzić jakiej firmy są te lunety z podświetlaniem- nie sprzedaje ich teraz, więc nie mam na stanie ;) Jutro napisze co, za ile oraz czy mają AO 8)

 

[ Dodano: Sro 01 Lut, 2006 ]

Ok- troche się rypnołem. Z tymi droższymi lunetami chodziło o Edenbergi - tutaj cena faktycznie oscyluje, tak jak powiedziałeś w okolicach 200zł. W przypadku wypelnionych gazem, (Edenberg 3-12x56) mogę dla maniaków załatwić w okolicach 300zł :)

Link to post
Share on other sites

Ja kupilem w zeszlym roku prosta lunetke 2-6X28 ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83381727 ) i bardzo sobie chwale. Niezbyt droga, lekka, dosc krotka i poreczna, i uwazam ze do airsoftu w sam raz (ma takze szklane oslony). Stosuje ja co prawda w karabinku szturmowym (G36C), ale pewnie i do snajperzenia by sie nadawala.

 

Z minusow, to koniecznosc dokupienia pierscieni montazowych (w komplecie wiatrowkowe), oraz to, ze na malych zoomach (2x/3x) przy krawdziach lekko rozmywa. Ale w kazdym razie wole uzywac te chinska lunetke niz oryginalny wojskowy PSO-1 (ktory tez mam)! :D

Link to post
Share on other sites

Tylko światlo x28 zabija... Dla mnie jest zamała- podobnie jak wszystko mniejsze od x40 i jako sprzedawca, mogę Cię zapewnić, że coś w tym jest ;) Teraz, po argumentach GZ i rozmowie z moim dostawcą, nie brałbym niczego, poniżej 200zł (a najlepiej dozbierałbym do 300, bo od tej kwoty zaczyna się pożądniejszy sprzęt)...

A co do montażu- ja deje dowolny ;)

Link to post
Share on other sites
Tylko światlo x28 zabija...
Eeee, nie przesadzajmy. Wspomniany PSO-1 ma chyba swiatlo x24 i dobrze sluzy do zabijania na 800-1000 metrow... :wink:

 

IMHO, duze swiatlo=duza luneta, a duza luneta to ciezka, nieporeczna luneta... :? Zeby strzelac w airsofcie na te kilkadziesiat metrow, to uwazam za przerost formy nad trescia.

Link to post
Share on other sites

Tylko że w realu snajper, strzelając na te 800m. leży sobie spokojnie w krzakach, i czeka na dogodny momet. Ma też pomocnika, który wybiera mu cele. W asg trzeba się szybko składać, z małych odleglości i do tego samemu obserwować teren. Mówie tutaj oczywiście o swoich, subiektywnych odczuciach :) Dla mnie optimum to x40, ale przymierzam się (po zakupie M700- odwleczone- patrz "dla studentów") nabyć x56 :D

Link to post
Share on other sites
Hej Small_Hunter co myslisz o  Edenberg 4-16x50 AOE dla mnie osobiscie to kobyla

ideał do asg przy mocnycj snajpach to 3-12x50

przy słabszych 3-9 ale też x50

 

T Dla mnie optimum to x40

dla mnie minimum i nic tego nei zmieni

 

Tylko światlo x28 zabija...
Eeee, nie przesadzajmy. Wspomniany PSO-1 ma chyba swiatlo x24 i dobrze sluzy do zabijania na 800-1000 metrow... :wink:

 

IMHO, duze swiatlo=duza luneta, a duza luneta to ciezka, nieporeczna luneta... :? Zeby strzelac w airsofcie na te kilkadziesiat metrow, to uwazam za przerost formy nad trescia.

przerost formy na treścią to pso 1

pso 1 i 800-1000m, powodzenia

przeszkodą jest ogromny błąd paralaksy z jakiej słyną post-radizeckie konstrukcje optyczne

ale kalinka optics i ukraińskie lunety do tej pory są uważane za czołgi wśród lunet, ze względu na wytrzymałość i... budowe :lol:

Link to post
Share on other sites
Hej Small_Hunter co myslisz o  Edenberg 4-16x50 AOE dla mnie osobiscie to kobyla

Uważam że lepiej nabyć tasco 3-9x50 z regulacją ostrosci i podświetlanym krzyżem mildot. Dziś sprzedałęm taką za 210zł z montażem i klijent wyglądał na zadowolonego :)

Do asg w zupełności wystarcza- nie ma co przepłacać, a ważne jest dla mnie minimalne przybliżenie- im mniej tym lepiej :) Jej zdjęcia są w moim komisie.

Link to post
Share on other sites
przerost formy na treścią to pso 1

pso 1 i 800-1000m, powodzenia

Jak duzo strzelales z SWD, GZ?

miałem okazje pomacać, nic więcej

ale lunetke PSO 1 znam z autopsji na innym sprzęcie

 

wiem że idzie zabić człowieka z otwartych na 300m

 

ale prosze cie, 4x i taka odległość

jak już napisałem, powodzenia, aha, rozumiem że tarcza francuz albo podobna

Link to post
Share on other sites
miałem okazje pomacać, nic więcej

No, to nie mam wiecej pytan... Sprawdz sobie jaki swiatlo mialy lunety z II W.Ś. i na jakie dystanse z nich zabijano, pomijajac juz SWD.
wiem że idzie zabić człowieka z otwartych na 300m
No do tego wcale nie trzeba snajperki, byle Kalach na takim dystansie wystarczy... Ale dochodzimy tu do sedna sprawy, skoro na 300 metrow widzimy dosc dokladnie cel jak sylwetka ludzka, to po co komu luneta do giwery airsoftowej??? :wink:
Link to post
Share on other sites
Ale dochodzimy tu do sedna sprawy, skoro na 300 metrow widzimy dosc dokladnie cel jak sylwetka ludzka, to po co komu luneta do giwery airsoftowej??? :wink:

tylko dla klimatu

nie ma innego wytłumaczenia

 

No, to nie mam wiecej pytan... Sprawdz sobie jaki swiatlo mialy lunety z II W.Ś. i na jakie dystanse z nich zabijano,

też miałem okazje pooglądać

i są 2 ciekawe fakty, pomijając to że oko oku nierówne

jakość tamtych lunet, robionych ręcznie z dokłądnośćią a jokość dzisiejszych taśmówek, nie oszukujmy sie PSO jest na poziomie produkcji z Kalinka Optics a tym Do IOR`óq, Tasco SS czy Leupoldów Premierów daleko

światło nie najważniejsze, przy stzrelaniiu na 800m ważniejsza jest kwestia błędu paralaksy i głębi ostrości (2 powiązane rzeczy), potem światło i rozmywanie obrazu

2 sprawa, otóż jak sie jest nowym w tematyce optyki to oczy (jakby to napisać) lepiej sobie radzą z małymi powiększeniami, potem jest coraz gorzej, chcesz coraz iwęcej i na małych se nie dajesz rady, efekt psychologiczny też wchodzi w gre (na 2wś nie mieli wyboru i koniec ;) ), a dochodzi do tego fakt nieszczenia oczu przez lunetke

 

 

jestem za tym że jak już ASG ma emulować broń, to niech lupka nie wykańcza, tak wykańcza, bo nie ma lupek nie nisczących, moich oczu

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...