Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stockowa m40 Sun Project, a up-grade


Recommended Posts

Witam.

Temat jest od razu pytaniem do posiadaczy mocnych snajperek (powyżej 550 fpsów) którzy bawili sie troche ich wnętrznościami :D A mianowicie co należy wymienić żeby bez problemów polatać z 400PDI ?? Sam cylinder wydaje się trwały,ale kto wie... Głowica cylindra (Taper Cylinder Head) znowuż chyba nie jest narażona na takie naprężenia żeby ją wymieniać,ale... Na pewno trzeba mieć nowy mocny tłok- to rzecz niezaprzeczalna,gdyż stockowy to kawłek aluminium. Podobnie jest z zestawem spustu-części ścierają się już przy "zaledwie" 280PDI. Ale czy należy kupić cały zestaw spustu czy można tylko trigger i trigger sear??:D no i została nam jeszcze prowadnica sprężyny... no właśnie-co z nią??

Link to post
Share on other sites

Jestem od jakiegoś czasu szczęśliwym posiadaczem M40XB Sun Project. Jak dotąd wymieniłem w nim tylko sprężynę na 280s PDI. Strzelam na niej ponad rok, na stock'owych częściach i wszystko jest ok, tylko zatrzask spustowy (triggear sear) nieco się ściera, a sam spust jest w nienaruszonym stanie.

(...) co należy wymienić żeby bez problemów polatać z 400PDI ??

Na wakacje planuję włożyć do karabinu sprężynę 400s PDI, więc napiszę co będę wymieniał...

 

- zestaw cylindra ze stali nierdzewnej [K2] - zawiera on wzmocniony cylinder z głowicą, prowadnicą i tłokiem (do kupienia tu lub tu),

- spust z łożyskowaniem [sun Project] (można go dodstać tu lub tu),

- stalowy zatrzask spustowy (sear) [K2] - ten nie będzie się tak ścierał jak ten stock'owy (można go kupić tu),

- zespół metalowej komory regulowanego hop-up [PDI] - w mojej replice jest stały hop-up, co jest według mnie zaletą, chcę zobaczyć czy na tej komorze będę miał nieco lepszy zasięg - kupię do testów (można ją dostać tu).

 

Narazie tyle w palnach, jak doczytam się czegoś więcej o tuningu tych replik na zagranicznych forach, to się odezwę.

 

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć lufy precyzyjnej do mojej M40 (na redwolfie jest, ale już od niepamiętnych czasów nie mają jej na stanie).

 

Tu jest jeszcze wątek o tuningu M40.

http://wmasg.one.pl/forum/viewtopic.php?t=13881

Link to post
Share on other sites

tamten temat jednak nie zadowala mnie wystarczająco. A co do tego up-grade'u ktory pokazujesz, to naprawde nie wiem czy jest sens,a dlaczego?? bo miałem zaszczyt ostatnio rozebrać na części pierwsze m40 z 400sPDI w środku które miało wymieniane bebechy i okazało się że:

-gościu latał na STOCKOWEJ prowadnicy sprężyny bo ta którą kupił w zestawie była grubsza bo 9mm (poprostu była to prowadnica do sprężyn SPR które mają większą średnice wewnetrzną- 400sPDI na taką "wzmocnioną" prowadnice sprężyny nie wciśniesz bo do niej potrzebujesz prowadnicy 7mm:D

-cały cylinder różnił się jak dla mnie tylko tym że miał kilka śrubeczek łaczących cylinder z taką częścią... która zatyka cylinder po przeciwnej stronie niż glowica :D nie mam pojęcia jak to się nazywa - fakt faktem że rzeczywiście może to pomagać gdyż wtedy gwint się nie wyrabia ale JAK DLA MNIE to caly cylinder jak i TA CZĘŚĆ były z tego samego metalu lub stopu jak stockowe

-a najśmieszniejsze jest to że gościu latał na STOCKOWYM tłoku-tak tak, na tłoku z tego gównoczegoś-ale to wytrzymywało, nie wiem jak długo jeszcze aby to robiło ale robiło :D

-co do spustu to oczywiście się zgodzę,ale polecam od razu zakup obydwu części bo u mnie na 280PDI mało ale zawsze starł się też trigger więc przed włożeniem 400 trzeba to zmienić

-co do preclufki to niedawno jeszcze mieli na uncompany - obecnie sam czekam kiedy znowu bedą mieli (na dniach do nich napiszę i będę już wiedział kiedy 8)

-co do stałego hop up'u to czy ty masz wszystkie te gumki?? bo je to chyba trudno dostać?? ja osobiście wole zmienny ale Twój pomysł ze sprawdzeniem guna na obydwóch nie jest zły z tym tylko że wtedy potrzebujesz dwóch preclufek :(

 

PS. A co do tego guna w którym stockowy tłok działał na 400 to może ja mam jakiś inny-od razu wzmocniony?? :D

czy twój jest też szaro-matowy z tylko jedną mała gumeczką dookoła na końcu??

PPS. Podsumowując-też na początku chciałem wydać 1500zl na up-grade ale po tym jak zobaczyłem jak on wyglada stwierdziłem że nie ma sensu-jak dla mnie najważniejsze w tym wszystkim są:tłok (jednak musi być wytrzymały), preclufka i zestaw spustu (osobiście wolałbym odrazu cały PDI gdyż wtedy mam mięciutki spust no ale weź i go dostań gdzieś

 

Śrubeczki, o których mowiłem są widoczne na cylindrze który pokazałeś :)

Link to post
Share on other sites
co do stałego hop up'u to czy ty masz wszystkie te gumki?? bo je to chyba trudno dostać??

Niestety nie mam wszystkich. Zostały już tylko 2. Nie wiem gdzie teraz można je dostać, prawde mówiąc nigdy nie szukałem.

 

czy twój jest też szaro-matowy z tylko jedną mała gumeczką dookoła na końcu??

Tak, jest właśnie taki.

 

może ja mam jakiś inny-od razu wzmocniony?

W M40 większość części jest wzmocniona (są stalowe lub miedziane), tylko kilka części jest ze stopów aluminium. Mój tłok jest w idealnym stanie, chociaż chodzi już ponad rok na sprężynie 280s [PDI].

 

zestaw spustu (osobiście wolałbym odrazu cały PDI gdyż wtedy mam mięciutki spust no ale weź i go dostań gdzieś

Na uncompany widziałem taki zestaw PDI. Też chciałbym go mieć. Napisałem do nich maila, może dowiamy się kiedy będzie ponownie dostępny.

Link to post
Share on other sites

a więc jednak strzelał na stockowym :D mój tłoczek też ma się świetnie ale na pewno dłuższe użytkowanie go sprawi że się rozsypie. I co do niego to warto go jeszcze wymienić gdyż na 400 wyraźnie, bardzo wyraźnie słychać jak tłok uderza w głowice-wzmocnione tłoki na wgc mają jednak z przodu kawał gumy która tłumi uderzenie a przy snajpieniu to bardzo istotne :D

ale tak jak mówłem przemyśl sobie kupowanie całego up-grade'u gdyż m40 to naprawde dobrze zrobiona bestia i teraz jak dla mnie to przed wstawieniem 400 wystarczy tylko wymiana tłoka i lekkie zabiegi wzmacniające cylinder-takie śrubeczki na nim można z powodzeniem zamontować samemu.

a jak się coś zużyje to wtedy to sprowadze-głowice czy prowadnice są non stop dostępne. Ale tak jak mówiłem-oglądałem te części wzmocnione i nie wydaje mi się żeby ich wymiana była aż tak potrzeba.

 

PS. To kiedy zamawiamy rzeczy z wgc lub uncompany?? :D ja kase na to będę juz miał za ok. miesiąc ale oczywiście uzależnione jest to od tego kiedy te rzeczy będą wkońcu dostępne dla zwykłego śmiertelnika :D

 

PPS. na redwolfie mają te wzmocnione tłoki,których nigdzie nie ma :D

tylko jak odróżnić starą wersje m40 od nowej?? Czyżby nowe to były te ze zmiennym hop up'em??

Link to post
Share on other sites
To kiedy zamawiamy rzeczy z wgc lub uncompany??  ja kase na to będę juz miał za ok. miesiąc ale oczywiście uzależnione jest to od tego kiedy te rzeczy będą wkońcu dostępne dla zwykłego śmiertelnika

Jak już pisałem wcześniej, tuning będę robił dopiero w wakacje - myślę, że na przełomie czerwca i lipca. W tej chwili nie mam zbyt wiele czasu - praca, studia itp. Jeżeli do tego czasu nie zrobisz tego upgrade'u, będziemy zamawiać razem.

Chciałbym dostać gdzieś ten zestaw spustu PDI, może do tego czasu gdzieś się pokaże. Jeszcze nie dostałem odpowiedzi na moje maile do WGC, UNCompany i Redwolfa.

 

tylko jak odróżnić starą wersje m40 od nowej?? Czyżby nowe to były te ze zmiennym hop up'em??

Stare wersje to M40A1, M40A1 TGC i M40A1 Thumbhole Sniper. Wszystkie miały stały hop-up. Nowe to M40XB, występują zarówno w wersji ze stałym jak i regulowanym hop-up'em.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 3 months later...

Ja się zainteresowałem tą M40'tką i już zbieram kasę :P. Mam parę pytań co do niej, a mianowicie:

-ile około fps'ów ma "sprężynka" 280s?

-czy oprócz trigger sear'a i trigger'a trzeba jeszcze coś wymienić do springa 280s?

-czy drewienko jest takie cudne jak na zdjęciach czy jeszcze cudniejsze?

 

Pozdrawiam,

Wujek

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Troszkę odświeżę temat bo średnio co miesiąc ktoś mnie się pyta o tuning m40 :D

 

Co do stocka to spokojnie można włożyć w niego od razu 280PDI i latać spokojnie - nic sie nie popsuję - tłoczek wytrzymuję nawet 400PDI przez jakiś czas ale przy takiej sprężynie trzeba zacząć myśleć o wzmocnionym zestawie spustu.

No i tu mamy problem bo na dziś obecny nic takiego do m40xb nie istnieje - jedyną możliwością jest przystosowanie zestawu spustu dedykowanego do innej repliki. Ja osobiście poszedłem w ślady jakiegoś japończyka i postanowiłem użyć zestawu spustu do APS2 -zdjęcie

Z tego co już zobaczyłem to przedłużenia będzie wymagał piston sear gdyż ten jest za krótki i nie będzie łapał tłoka - na szczęście nie jest to nic trudnego.

Co do tłoka to najlepszy do mocnych upgrade'ów jest Hard Piston. Kupić go możemy najlepiej w takim małym japońskim sklepie www.x-fire.org -jest to sklep PDI i mają w nim oddzielną zakładkę na M40XB! LINK

Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, że ten tłok ma inny diameter i do niego pasują sprężyny 13mm a nie jak do tej pory 9mm.

To chyba są najważniejsze części w m40xb które trzeba wymienić do mocnych sprężyn.

Ja natomiast pokusiłem się jeszcze o komorę hop up PDI bo w mojej był tylko stały hopsiup - dzięki temu mogę teraz używać zwyczajnych luf wewnętrznych do AEGów - właśnie z tego sklepu niedługo będzie zamawiana precka PDI 6.01!

Do pozostałych akcesoriów do m40 można zaliczyć wyższe szyny oraz kolby przekształcające replikę w m40a3 - LINK

Niedługo pewnie przedstawię światu moja własną m40a3 z ową właśnie kolbą! :D

Link to post
Share on other sites

Tzn. zestaw spustu trzeba wymienić dopiero przy 400 PDI, czy już przy 280? Czy kupowanie tego tłoka ze strony, którą podałeś nie jest "nieco" problematyczne (cena w jenach, no i sprowadzenie chyba trudniejsze niż z np. WGC)?

 

A tak poza tym, ile wychodzi za te wszystkie części do tuningu? Ile miałoby to FPSów przy 400 PDI i tych częściach co podałeś? :-P

 

PS a to http://asgshop.pl/produkt.php?id=812 + sprężyna + zestaw spustu? ;-)

Edited by SIDIOUS
Link to post
Share on other sites

Daruj sobie ten zestaw cylindra - nie ma w nim nic co byłoby Ci potrzebne. A zakupy w tym sklepie jeśli posiada się konto paypal są bardziej niż fajne- paczka z tłokiem, hopsiupem itp była u mnie po 10 dniach od zamówienia! Odpowiadają bardzo szybko na maila-naprawdę nie taki wilk straszny... Na 400PDI ma się ok. 630 fpsów ale na prawdę około bo nigdy nie chronowałem ani nie miałem z kim porównać - teraz niestety nawet tej sprężyny nie mogę już użyć... No cóż-pozostaje mi tylko 210 Prometheus... :D

 

Do 280PDI (włącznie) nie potrzeba właściwie nic wymieniać choć oczywiście precka i lekki spust są przydatne 8-)

Link to post
Share on other sites

A jaki ty masz model - M40XB? Ile to by miało FPS na 280 PDI? Jak tam w ogóle ma się sprawa z montażem optyki? Od razu szyna jest?

 

No i ile wychodzi PLNów za te wszystkie części po sprowadzeniu? I skąd zamawiałeś zestaw spustu? Ze specshopu?

 

A jak z "cudnością" wykonania (drewienko)? :-P

Edited by SIDIOUS
Link to post
Share on other sites

Ja mam m40xb - model A1 i XB odróżnić można łatwo po długości tłoka bo w XB jest dłuższy. Nie wiem ile było na 280PDI ale szacuję że ok 400-450... Ale ręki nie dam :D

Szyny są od razu - dwie niskie wiec z montażem nie ma problemu. A drewnienko bomba! Żaden imitacja nawet się nie umywa :D

 

Nie wiem ile mnie wyszło za całość bo boję się podliczyć -zresztą ceny w sklepach są więc możesz sobie poiczyć :D A spust zamawiałem z redwolfa-tylko tam był...

Edited by małpetti
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...