Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wymiana lufy na precyzyjna


Recommended Posts

Mam proste pytanie, biegalem dzis po necie, ale nigdzie nie znalazlem odpowiedzi:/

 

chce wymienic lufe na precyzyjna w mp5 wella. 1) czy do wella pasuja wszystkie lufy precyzyjne tokyo, czy tylko te specjalnie do mp5?

2) poniewaz nowa lufa bylaby dwukrotnie dluzsza od poprzedniej to czy z jej wymiana wiaza sie inne modyfikacje konieczne aby nie stracic mocy/ celnosci itp?

 

pytanie moze naiwne, ale nigdy nie rozkladalem elektryka i naprawde sie na tym nie znam. dzieki za odpowiedz:)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli tłok jest w stanie obsłużyć z odpiwednią siłą standardową lufę to przy przejściu na precyzyjna jeszcze raz dłuższą raczej nie powinno być większych problemów (zakładam że mowa o GB v.2) To co się przełoży na długośc i dodatkowe cm3 powietrza do wypchnięcia zniweluje się średnicą i lepszym sprężaniem. Więc raczej powinno być ok. Najlepiej zmierz i oblicz pojemność "pracującego" słupa powietrza w cylindrze i porównaj z objętością powietrza w nowej lufie. Jak cylinder będzie miał taką samą ilość powietrza do wypchnięcia ile jest w lufie to OK a jeszcze lepiej jak się okaże że powietrze wypchnięte z cylindra będzie miało większa pojemność niż to w lufie.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Modyfikacje? Jeśli kupisz za długą lufę, będziesz musiał ją skrócić by nie wystawałą z lufy zewnętrznej Wink

 

 

z jego postu wyczytałem ze on chce mieć 2 razy dłuzszą lufe! a co do modyfikacji przy dłuższej 2 razy lufie przydał by sie cylinder typ1

 

 

1) czy do wella pasuja wszystkie lufy precyzyjne tokyo, czy tylko te specjalnie do mp5?

 

 

z tego co wiem to wszystkie!

 

Masz linka do lufy która powinna pasować:

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=181

ale najlepiej niech ktoś potwierdzi czy ona bedzie pasować!

 

Ale do tej lufy musisz mieć cylinder typ1 lub typ0

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

WITAM ! mam pytanko? czy zmienila by sie moc na lepszą w m15a4 CA przy wymianie lufy na prec.6,04 o dlugosci 407mm czyli dłuższa niż standard 363mm i do tego cylinder typu 0 SYSTEMA a może inny?jaki i czy wogule wejdzie prosze o pomoc.i czy przy wymianie cylindra jeszcze cos trzeba wymienić ? pozdrawiam i z góry dzięki !!

 

[ Dodano: Wto 21 Lut, 2006 ]

a i do tego jeszcze jaki tam wogule jest montowany cylinder w standardzie CA BO JESZCZE NIE ROZBIERAłEM.

Link to post
Share on other sites
co to jest ten zestaw bore up

BoreUp jest to zestaw o powiększonej średnicy cylindra. Większa średnica wymaga użycia nieco szerszych głowic tłoka i cylindra, dlatego sprzedawane są razem jako komplet.

Dzięki takiemu zestawowi uzyskuje się wzrost ilości sprężanego powietrza... jednak podobny efekt można uzyskać zakłądająć pełny cylinder w miejsce cylindra z otworami :roll: .

Link to post
Share on other sites

Dzięki instrukcją Ola obruciłem cylinder w taki sposób aby dziurka znalazła sie pod górną częścią szkieletu gearboxa 8)

 

Moze róznice w mocy nie sa az tak duze zeby mozna je było zauważyć ale moim zdaniem troszeczke to poprawiło moc :D

 

Wielkie dzięki Olo za porady :D

Link to post
Share on other sites
Otwory w cylindrach są po to, żeby ograniczyć objętość cylindra w zależności od stosowanej lufy (im krótsza lufa tym mniejsza objętość cylindra).

Jeżeli dobrze rozumiem to, jeśli bym zatkał w swojej mp5 te otwory to moc powinna wzrosnąć. I czy to może mieć jakieś ujemne skutki

:?:

Link to post
Share on other sites

Z tego co mi Olo mowił po zaklejeniu moze wystąpić efekt nie równomiernego zasysania dlatego zalecana jest wymiana cylindra na typ 0 :)

 

ale jeśli przekręcisz cylinder do góry dziurką tak aby ja zakryc szkieletem gearboxa nic nie powinno sie stać :D

 

Przekręcić sie da bez potrzeby rozkręcania całości wystarczy mocniej pchnąć i samo pojdzie :D

 

Jeśli chodzi o precyzyjniejsze pytania prosze kierować bezpośrednio do mistrza :wink: (Ola)

Link to post
Share on other sites

panowie witam wymienilem ta lufe na 407mmakurat schowala sie w tlumiku ognia wsadzilem tez ten cylinder typ 0 systemy i osiagi lepsze guardier sp120

sprezynke tez polecam nie ten gun ! pozdrawiam.A co do kolegi powyzej ze zakleil te otwory to faktycznie nic nie da bo koles tez tak zrobil i nic nie dalo musi jednak być gładz cylindryczna na całości a nie jakies kratery od środka !!!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...